Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 évesnek engednétek így,...

12 évesnek engednétek így, hogy macskát tartson?

Figyelt kérdés

12 éves a lányom. A szomszédban születtek kismacskák. Már régóta szeretne egyet.

Van egy kutyája, akit 8 évesen kapott. Eleinte foglalkozott vele, viszont az utóbbi időben semmit nem törődik vele. Megeteti, de sokszor azért is kell szólni neki.

Nyilván fogadkozik, hogy a macskával más lenne... nem tudom.

Adjunk neki egy esélyt, hogy bizonyítson? Vagy felesleges, mert a macska is a kutya sorsára jut? (Nyilván mi gondoskodunk róla helyette.)


2023. jún. 30. 21:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
A macska is a kutya sorsára jut, ez biztos, fiam baratjáeknál már majdnem midnen allat volt amiket elajandékoztak végül ide-oda,mert a gyerek akarta aztán persze tartott pár hétiga lelkesedés aztán a szülőkre maradt. Csak akkor legyen ha akarod gondozni.
2023. jún. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Olyan szempontból is aggályos lehet, hogy a kutya megtűrné-e a macskát...

Azért elhozni egy cicát, hogy aztán a kutya széttépje, szerintem nem kéne...

2023. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen idős gyereknek felesleges. Nem elég érett még, hogy gondját viselje. Ha te nem akarsz macskázni, akkor ne legyen.
2023. jún. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Már bizonyított... Bizonyítson a kutyán. Ezzel csak azt tanulná meg, hogy minden állatot addig kell gondozni, amíg kedve tartja.

Jelenleg van kutyája? Van. Akkor pont lesz@rom, hogy a macskával mi lenne, most teljesítse, amit már vállalt, ott, ahol vállalta.

2023. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%

3!


Ne általánosíts. 12 évesen kaptam kutyát,és egyedül gondoztam.

27 éves voltam,mikor elpusztult....

Angol cocker spániel kan volt. Tudjuk,nem egyszerű esetek. Egy szavamra hallgatott!

2023. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Ott a kutya, lehet bizonyítani. Ugyanaz fog történni a macskával is, hidd el. Gyereknek soha nem "veszünk" állatot, csak ha te is akarsz, mert a te dolgod marad. Ez tuti biztos. Sajnos a saját bőrömön tapasztalom.
2023. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

Ok. Szóval aki felelősségteljes volt gyerekkorában is,az 0%.

Ezért tart ebben az országban az állattartási kultúra ott,ahol.


Akkor legyen az etalon az elhanyagolás? Tényleg az kell?


Erre már nem tudok mit írni.


Nevelni kell a gyereket először. Ha belátta,hogy elhanyagolta a kutyát,és ezen változtat, heteken, hónapokon keresztül, AKKOR lehet visszatérni a macska témára.

Addig nem!!

2023. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. júl. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Ott a kutya, meg lehet mutatni, hogy gondoskodik róla, hogy figyel rá. Aztán ha működik a dolog, akkor esetleg újra elő lehet venni a macska témát.
2023. júl. 1. 07:11
 10/23 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ, hogy én szeretnék-e macsekot. Nekünk van cicánk és 1 évvel kesőbb lett kutyánk is. A gyerekek is szerettek volna, de 6,8,10 éves gyerekeknél tisztában voltam azzal, hogy a cukiságfaktor elmúlása után úgyis én fogok róluk gondoskodni, így is kezdtünk bele.

Most 2 évvel kesőbb elmondhatom, hogy a kicsi nagyjából tojik az állatokra, a középső most 10 éves és bár a cukiság lecsengése után nála is volt egy lecarom időszak, ő már szépen gondozza őket. Együtt visszük őket orvoshoz is, oltásra stb. Mikor a macsek lába megsérült és 3 hétig kellett dokihoz vinni, otthon meg gyógyszerezni és kötözni, akkor azt hittem, higy megint visszavonulót fúj, de nem! Ő is segített kötözni, pedig irtózik a vértől, beállított a telefonján emlékeztetőt, hogy mikor kell neki beadni a gyógyszereket. Ami a legjobban meglepett, hogy már a macskaalmot is simán kitakaritja (az én kerésemre gumikesztyűt visel) és az udvaron is összeszedi a kutyakakit is ha ő látja meg először. A nagy akváriumot kért és kapott, mert kibökte, hogy neki sem a kutya sem a macska nem jön be, de a halak... Most ott tartunk, hogy a teljes vízcserés takarításon kívül mindent ő csinál velük egyedül én meg csak lesek, hogy mennyire ügyes. Egy éve csinálja töretlen lendülettel, most kezdte el pedzegetni, hogy mi lenne, ha lenne mégegy. Azt hiszem a háromból két gyerekemnél bejött az állattartás, a nekik tetsző állatnál. Ezt soha nem tudtuk volna meg, ha nem vágunk bele, de hangsúlyozom, hogy úgy tettük ezt, hogy felkészültem arra is, hogy egyikük sem fog velük foglalkozni!

Ha én nem szerettem volna állatokat, akkor nem lettek volna, mert a férjem alapból nem állattartó típus!

2023. júl. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!