Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan motiváljam őket? 8-10...

Hogyan motiváljam őket? 8-10 éves lányok

Figyelt kérdés

Igyekeznénk aktív és minőségi időt tölteni a gyerekeinkkel, de az utóbbi 2-3 évben mintha érdektelenné váltak volna szinte mindenre.

Nem érdekli őket se egy fürdő, se egy strand, se egy biciklizés. Járunk rendszeresen síelni, nekik az se, túl sokat kell utazni stb.

Itt a nyár, mennénk velük erre arra, de csak nyűglődnek, meg hogy ők át akarnak menni a kis barátnőjükhöz, aki amúgy egy kis p.csa és állandóan összeugrasztja őket meg közéjük áll.

Pár éve végre lett motorcsónakunk, de már a vízre sem akarnak lejönni.


Nincs telefonjuk, nem TV-znek, nem tableteznek, kitűnő tanulók, de valahogy mégis olyan érdektelenek a világ dolgaira.


Van ötletetek, hogyan lehetne kizökkenteni őket ebből?


2023. júl. 11. 08:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%

A jóba is bele lehet unni.

Az meg természetes hogy a barátok ilyenkor prioritást élveznek. A kamaszkor erről szól.

A 8 éves lányomnak is az az első gondolata reggel hogy mikor mehet át a barátnőjéhez (én se bírom a kiscsajt) de ez van.

2023. júl. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
74%

Kamaszok...ezzel (is) jár.🤷‍♀️

Amúgy egyetértek, a túl sok se feltétlen jó... kicsit hagyni is kell őket.

2023. júl. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

hat nem tudom, amikor mi voltunk gyerekek en allandoan a Dunan logtam, meg arrol almodtam, hogy barcsak lenne egy kajakom vagy egy rissz rossz csonakunk, de sajnos nem volt.

ehhez kepest az en gyerekeim mindenen nyuglodnek. iden ugy nez ki nyaralni sem megyunk, mert nekik az is macera. mondanam, h vicces, de ...

2023. júl. 11. 08:33
 4/30 anonim ***** válasza:
96%

De te pont azért vágytál erre mert kilátásod sem volt rá hogy legyen.

Én nagyon sokat jártam lovagolni gyerekként. Minden álmom egy saját paci volt.

De ha most vennék egy lovat, nem biztos hogy a gyerekeimet is ugyan úgy lázba hozná. Sőt természetesnek vennék hogy van.

Ne vetítsd rá a gyerekre a saját vágyaidat, mert az ilyen szülők szokták megszabni a gyerekük életpájáját, hogy milyen esküvője legyen, milyen házat vegyen stb.

Attól mert Te ezt szeretted volna a gyerek még nem a kicsi képmásod

2023. júl. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Igen, de teljesen más korban élünk... 3 kamasz fiam! van... gondolhatod.

Sokat járnak ossze focizni, biciklizni, de a legkisebb (11) már nem. Ő többet ül a képernyő előtt.

És így is azt hallgatják, hogy bezzeg a mi időkben. Csak akkor nem volt egy csomó minden, ami most van és nem is úgy szocializálódnak. Azért ti sem a szokványos vett család vagytok, ha megtehetitek, hogy motorcsónakozzatok a Dunán. Én hagynám őket. Ettől még értékes emberek lesznek, de emlékszem, hogy kamaszként én is arra vágytam, hogy hagyjanak.

2023. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként én elmennék nyaralni kettesben a párommal.

A gyerekeknek hívnék szittert, vagy nagyit

Aztán boldogan mutogatnám a bahamán készült képeket nekik hogy milyen jól éreztük magunkat kettesben egy tuti helyen

2023. júl. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
62%

8-10 évesek, könyörgöm és a kérdező 2-3 évről beszél: ne mondjátok mar, hogy normális, hogy 5-7 éves kortól már kamaszok és normális, hogy tojnak a szüleikre!

Még a 10 éves is épphogy kiskamasz. Igaz, nyilván a kisebb majmolja, de na.

Vagy az én gyerekeim ufók.

2023. júl. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
3%
Ez egy kamu kérdés.
2023. júl. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
8: nyilvan kamu:) mi benne a kamu?
2023. júl. 11. 09:06
 10/30 anonim ***** válasza:
93%

Kérdezd meg tőlük, hogy mit szeretnének csinálni, a barátnőzésen kívül. Vázolj fel nekik lehetőségeket, olyasmiket is, amik nálatok nem annyira szokványosak, pl. ha nem jártok sokat nekik való kiállításokra, moziba, kirándulni, akkor ilyeneket. Vagy valami másfajta sport, pl. tenisz, tollasozás, görkorcsolya.

Ha semmire nem nyitottak, akkor hagyd őket. Pároddal kettesben menjetek el nyaralni, őket pedig passzold a nagyszülőkhöz arra az időszakra.

4-essel egyetértek.

2023. júl. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!