Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan motiváljam őket? 8-10...

Hogyan motiváljam őket? 8-10 éves lányok

Figyelt kérdés

Igyekeznénk aktív és minőségi időt tölteni a gyerekeinkkel, de az utóbbi 2-3 évben mintha érdektelenné váltak volna szinte mindenre.

Nem érdekli őket se egy fürdő, se egy strand, se egy biciklizés. Járunk rendszeresen síelni, nekik az se, túl sokat kell utazni stb.

Itt a nyár, mennénk velük erre arra, de csak nyűglődnek, meg hogy ők át akarnak menni a kis barátnőjükhöz, aki amúgy egy kis p.csa és állandóan összeugrasztja őket meg közéjük áll.

Pár éve végre lett motorcsónakunk, de már a vízre sem akarnak lejönni.


Nincs telefonjuk, nem TV-znek, nem tableteznek, kitűnő tanulók, de valahogy mégis olyan érdektelenek a világ dolgaira.


Van ötletetek, hogyan lehetne kizökkenteni őket ebből?


2023. júl. 11. 08:21
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

20)

latom sikerult kiforgatni a szavaimat, de akkor megprobalom maskepp leirni:

- nem akarom, hogy a gyerekem 7 napbol 8-at a telefon elott kuporogjon

- nem en rajongok pl egy furdoert, mert en szaunas tipus vagyok, sot, a nagy csuszdakbol is kinottem mar, de a kedvukert szivesen elmennek, ha erre vagynanak

- satorozni sem akarnak pl az udvarban, pedig eletukben 2x satoroztak.


egyszeruen nem latom rajtuk, hogy barminek is tudnanak orulni, vagy "ujjongani"

es nem, nincs meg mindenuk, nem kapnak meg mindent, sot inkabb sokkal kevesebbet kapnak meg, mint a kortarsaik (targyi dolgokra gondolok), nincs rajuk hagyva minden, nincsenek elkenyeztetve, nem aranypalotaban lakunk es nem a Maldivra jarunk nyaralni. egy 16 eves autonk van es egy 40 eves felujitott hazban lakunk, mielott jon, hogy a gyerekeimnek csak megszuletni volt nehez :D

2023. júl. 11. 11:19
 22/30 anonim ***** válasza:
83%

Jesszusom! Ki írta azt hogy rócsil család elkényeztetett gyerekekkel? Szerintem senki.

Aki itt nem érti a leírtakat az Te vagy.

Mi a tökömnek mennétek akkor strandolni, ha se a gyerekek nem élvezik, se te nem szeretsz járni?


Nem szeretek moziba járni, a gyerekeim se különösebben élvezik, tehát nem megyünk. Csak azért nem megyek olyan helyre amit nem élvezek h legyen program és ne a tv előtt üljön.

Egyébként nem lesz attól agymosott hogy a mamáéknál az alatt az egy hét alatt tvt néznek még ti élvezitek a nyaralást.

Az a baj, hogy elvárod tőlük hogy gyermeki rajongással (csillogó szemek, tüzijáték) örüljenek valaminek.

Miért?

Miért kéne "ujjonganiuk"?

És ha nem ilyen típusok?

2023. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lenne újragondolnotok, hogy mit jelent a velük töltött minőségi idő. Kezdjétek az alapoktól. Közös ebéd, társasjáték, séta, sütisütés, otthoni filmnézés. Közben figyeld meg, mit szeretnek. A motorcsónakot te akartad, akkor csónakázzatok rajta ti, ne várd el, hogy ők is akarjanak. Milyen zenét szeretnek? Lehet, hogy elmehetnétek egy olyan koncertre, még a végén nektek is megtetszik. Meg hát kérdezd meg őket, mit csinálnának szívesen a barátnőzésen kívül.

A nyaralásra én együtt mennék, de úgy alakítanám a programot, hogy nekik is jó legyen. Szerintem a tengerpart vagy tópart ideális ekkora gyerekekkel. Nem kell semmi extra vagy egész napos városnézések. Legyen pihi, heverhessenek egész nap, ha akarnak.

2023. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
91%
már bocsi, de mást se csinálsz, csak azon hisztizel, hogy a gyerekeket nem érdeklik a te hobbijaid, meg mártírkodsz, hogy mennyire utálsz minden más programot, de azért értük elmennél. szerintem a kölykök egyszerűen krvára unják már anyuci egész nyáron át tartó műsorozását, és inkább mennének a barátnőhöz, az legalább kevésbé hülye. amúgy arról a kislányról is csak rosszat írsz, mert NEKED nem tetszik. kérdezett téged bárki is?! nem.
2023. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

NEKED az volt az álmod, igen, nekik meg más.


Öcsém állandóan a haverokkal mászkált, én meg a szobában ültem és olvastam vagy írtam - mert nem vagyunk ugyanolyanok. Ennyi a nagy válasz.

2023. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként mostohaanyámra ismerek benned. Ő is mártírkodott állandóan.


Utáltam otthon lenni, vagy nyaralni menni, mert valamin mindig nyávogott, vagy rábólintott programokra, hogy "nekünk kedvezzen", aztán meg ment a passzív agresszív játszmázás és beszólogatás, hogy ezt-azt is megtettem értetek, szóval legyetek hálásak, etc.


Szívem szerint egész nyáron ki sem mozdultam volna a szobámból, ahol legalább nem az állandó hisztit meg sohasemmi nem jó-t kellett hallgatni - vagy kényszeredetten belemenni az ezredik értelmetlen programba csak miatta.

2023. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy áruld már el nekem, hogy miért tartod akkora nagy bulinak az udvarban/kertben sátorozást? Mivan abban a sátorban, ami annyira faja?


Mi is szoktunk sátrazni, de azt a kicsike meg a nagy sátrat is arra használjuk, hogy feküdjünk benne meg esőbiztos helyen legyenek a cuccaink. Ennyi. Semmi nincsen a sátorban.


Nappal úgyis a kertben lennétek, a kerti asztalnál vacsoráznátok, aztán éjszakára lehet menni a sátorba, a kemény földre terített hálózsákba aludni. 🙈 Vagy a felfújhatós matracra.


Wc-re, fürdeni, ennit, innit a házba járnának be úgyis.

2023. júl. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
85%

Azt írod, szívesen mennek táborba és a barátnőjükhöz. Akkor nincs itt probléma. A nagy kiskamasz, a kicsi utánozza. Ti cikik és unalmasak vagytok nekik.

Egyik ismerősöm, akinek 11 éves gyereke van, hasonlóról számol be: a gyerek a családdal közös programokon érdektelen, ha teheti, inkább otthon ül és tabletezik (van időkorlát persze) vagy olvas, a barátaival viszont menne bárhová. Mondjuk ott értelmesek a szülők és tudják, hogy a kezdődő kamaszkor ezzel jár.

2023. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
48%
Menjetek túrázni hegyre völgybe erdőbe.
2023. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
28: koszi a valaszt, egyelore akkor ez a terv.
2023. júl. 14. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!