Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyobb gyerekeitek hogy...

Nagyobb gyerekeitek hogy viselték a válást?

Figyelt kérdés
10-12 éves gyerekek szülei, hogy viselték a gyerekek a válást? Egyedüli gyerek, velem az anyával maradt, apa elköltözött a szeretőjével, gyerek romokban.

#válás gyermekek
2023. aug. 9. 06:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb tíz éves volt. Megviselte, pedig mindenben megpróbáltam támogatni. Főleg az, hogy amíg a románc tartott, abban a fél évben az apjuk le se tojta őket, összesen kétszer vitte el a gyerekeket. Utána persze ezerrel tepert volna, mikor egyedül maradt. De akkor már késő volt.

Ez a pár hónap elég volt, hogy a két gyerekkel tartósan tönkremenjen a viszony. A mai napig nem sikerült helyreállítani, pedig évek teltek el.

Nem tudom, hogy mi alakult volna másképp, ha az apjuk tartja magát ahhoz, hogy "csak anyátoktól válok el, tőletek nem". Minden be lett ígérve, aztán meg nem tartott be semmit.

2023. aug. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden gyerek képes túllépni teljes mértékben azon, hogy az apjuk a fellángoló álló farka miatt képes elhanyagolni. Az én lányom pl. nem. 17 éve már, hogy apuci lelépett az akkori szeretőjéhez. Aztán totálisan leszarta a gyerekét. És azóta is. A kapcsolat köztük olyan, mint két idegen között. Ritka találkozásaik alkalmával nem tudnak egymással mit kezdeni. A lányom szemében csak egy sperma donornak számít az apja. És bizony ezt nem is titkolja előtte.
2023. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan ez volt, bár nálunk én voltam a gyerek a sztroyban. 10 éves voltam, mikor apám lelépett a nőjével, onnantól fogva le se szrt. Az eleje nagyon nagyon nehéz volt lelkileg, nem értettem, miért hagyott el, miért nem szeret, mi rosszat tettem. De ahogy telt múlt az idő, túl tettem magam rajta, és kezdett olyanná válni lassan, mint egy idegen. Olyannyira, hogy amikor megtudtam, hogy meghalt (akkor voltam 23 éves), olyan volt, mint ha valami távoli rokon vagy egy régi ismerős halt volna meg. Sírni sem tudtam a temetésén.
2023. aug. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 nagyon sajnálom. Nekem nagyon jó viszonyom volt apukámmal, sajnos már ő sem él. A férjem pedig most lépett le, és a gyerek nagyon kivan, olyanokat mond, hogy nem akar élni, sz.r az élet, minek élni stb.
2023. aug. 9. 08:33
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Hidd el, túl fog rajta lépni, de ennek idő kell. Ha közhely, ha nem, de csak az idő fog segíteni. 3as voltam.
2023. aug. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mennyi idő? Most például nyári szünet van, de jár sportolni és mondtam neki, hogy örüljön, nemsokára kezdődnek az edzések, amúgy nagyon szereti, és mondta, hogy nem, ő oda se fog menni, semmit se fog ezentúl csinálni.
2023. aug. 9. 08:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sokmindentől függ. Keresi-e az apja? Vannak közös programok, tölt időt nála is? Mert ha igen, úgy talán könnyebb elfogadni az új helyzetet. Ha nem keresi, le se sz@rja, az úgy még nehezebb. Olyankor tényleg az van a gyerek agyában, hogy "miért nem kellek már neki". És egyszerre dühös is, szomorú is, meg nem érti az egészet.

Próbáljatok közös programokat csinálni, amiket szeret, ami lefoglalja. Nekem anyukám mindent de tényleg mindent megtett, hogy ne érezzem apám hiányát. De nem tudnám megmondani, mikor lett jobb. De nem egy csapásra, hanem lassan, fokozatosan, apránként lett jobb/könnyebb. Most 34 éves vagyok, saját családdal. És már hosszú évek óta úgy megyek ki apám sírjához, hogy semmilyen rossz érzés nincs bennem. A sors furcsa fintora, hogy a kisfiam nagyon hasonlít rá, sokszor őt látom, ha ránézek. (3as)

2023. aug. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk a férjeméknél gyerekkorában volt válás hasonló szituáció miatt. Viszont ott nagyon sok vita,minden előzte meg. Nagyon apás is volt és jó kapcsolatuk volt az apjával,úgyhogy iszonyat megviselte. Nálunk én is nagyon családközpontú vagyok,így amikor a szüleim szétmentek egy fél évre,külön költöztünk,stb. ugyanígy voltam emlékszem. Felkelni se akartam,alig jártam el a barátaimmal,pont nyári szünet jött. Semmit nem akartam,csakhogy együtt legyenek a szüleim úgy,mint azelőtt. Gyerekkorom legnehezebb fél éve volt az. Gondolom az idő segített volna egyébként,viszont ők újra összejöttek és a mai napig betonerős kapcsolatuk van,lekopogom. De még így felnőttként 30+-ként is rossz visszagondolni erre a 11-12 éves időszakomra,ahogy a férjemnek is. De legalább van előttünk egy példa ezekkel,ha más nem.

Szerintem ezen az idő segít,plusz az eltérés, plusz az hogy foglalkozzon vele apuka ugyanúgy,ha nem többet.

2023. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8# vagyok. "Elterelés" akart lenni.
2023. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó : öröm volt ezt olvasni, abban a tekintetben, hogy végül a szüleid újra összejöttek. Nálunk nem voltak nagy viták, sőt, baráti a kapcsolat is.
2023. aug. 9. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!