Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Másnak is beütött kamaszkorába...

Másnak is beütött kamaszkorában a depresszió?

Figyelt kérdés
Úgy 15-21 éves koromig életem legrosszabb időszakát éltem, tiniként kövér voltam mert evéssel próbáltam kompenzálni a depressziót, meg alkoholizálással. Nem tisztálkodtam stb stb, rossz visszagondolni. Mostmár jobban vagyok és funkcionálok, persze mikor front van mint most akkor elég moslék a közérzetem.. A szakemberek mind inkompetensek voltak amúgy, magamon többet tudtam segíteni mint bármelyik másik.
2023. szept. 30. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Én 28 éves koromban voltam nagyon depreszziós
2023. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Igen. Nagyon sokszor zárkózott voltam, olyan dolgokból csináltam gondot amiken most már csak nevetek. Nem igazán voltam hajlandó több oldalról nézni a dolgokat, megérteni, hogy mit akar mondani a másik. A barátaimon kívül nagyjából mindenkit baromnak tartottam. Emiatt sokszor zárkózott voltam ami miatt úgy éreztem, hogy senki sem ért meg, nem tudok új kapcsolatok sem teremteni emiatt pedig még zárkózottabb lettem. Ördögi kör volt
2023. szept. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én még mindig ki vagyok üresedve.
2023. szept. 30. 10:58
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Enis de mar leszarom
2023. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

Nekem elváltak a szüleim, és nagyon sovány voltam, szóval igen, eléggé magam alatt voltam.

"A szakemberek mind inkompetensek voltak amúgy, magamon többet tudtam segíteni mint bármelyik másik."

Végre valaki, aki belátja. A fejemet fogom, amikor a gyermekek/kamaszok témakörben valaki tanácsot kér, és mindig azt írják az emberek, hogy vidd el pszichológushoz. Nem tud a pszichológus semmit csinálni. Pszichiáter max. felír egy gyógyszert, ami hosszú távon inkább árt, mint használ.

Leginkább az használ, ha az ember saját maga felismeri, hogy mi a probléma, és próbál ellene tenni.

2023. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 020310192051759397 ***** válasza:
36%

Depressziós már 2016 óta vagyok. Azóta voltak öngyilkossági kísérleteim, voltam alkoholista, evészavarokkal küzdök, falcolok néha. Járok terápiára. (pszichológus, pszichiáter) Úgy érzem nem/nem segít. Még mindig üresnek érzem magamat. Stb.



Egyébként már 21 éves leszek és mielőtt meg bárki találgatná csajszi vagyok.

2023. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én 23, és kb úgy 2015 eleje óta, bár elfunkcionálok.
2023. okt. 1. 23:26
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nyugtatót szedtem 7 évig aztán letettem mert féltem az agysejtjeimet, most masszív dohányzással igyekszem kiváltani.
2023. okt. 1. 23:26
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

12 évesen volt az első, elég kemény depressziós időszakom. Kb 14 éves koromig néha-néha visszaestem, akkor sikerült túltenni magam a traumán, ami okozta.

Utána gimi elején volt egy újabb ilyen időszak. Sikerült egyedül túllendülnöm rajta, rengeteg munkával.

Végül 16-18 éves korom között volt egy újabb nagyon komoly depresszió, ez volt a legkeményebb. Itt már nem kevés orvosi segítség kellett.

Mindháromnál eszembe jutott az öngyilkosság. Az elsőnél nem lett volna még bátorságom, nagyon kicsi gyerek voltam. A másodiknál már fogalmaztam búcsúleveleket, de a legtovább, amíg jutottam az volt, hogy kiálltam az ablakba és bíztattam magam, hogy ugorjak, de nem mertem. Az utolsónál terveztem legaktívabban. Meg is próbáltam vágni magam, de túl tompa volt a kés. Azt hiszem, ez volt az égi jel.

2023. okt. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
77%

"Én nyugtatót szedtem 7 évig aztán letettem mert féltem az agysejtjeimet"


Recskakirály, neked nincs mit féltened. 😁

márc. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!