Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha a 13 éves...

Mit csináljak, ha a 13 éves gyerekem politikai nézete megváltozott a közösségi média befolyása miatt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez még változhat, de mindenki túloz a portálokon. Nem tudom letiltani, mindig kijátssza a rendszert. Légyszi, segítsetek! Előre is köszönöm.

2023. okt. 1. 16:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Jó de mégis milyen politikai nézete lett?
2023. okt. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az életét veszélyeztető tevékenységet nem folytat, addig semmit nem kell tenned!
2023. okt. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Az miért baj, hogy megváltozott? Beszélgessetek vele, hogy ti hogy látjátok, ő hogy látja, még tanulhattok is egymástól.

Persze tudom, az átlag magyar családban annyi a politikai kultúra, hogy az egyik hőbörög hogy merazorbánlop, mire a másik visszaordít, hogy métánagyúnyányjobbvót? Olyan, hogy megbeszéljék, hogy az Orbánék menekültpolitikája jobban tetszik, de gazdaságilag meg a Dobrev szimpatikusabbakat tervez, na ez elképzelhetetlen..... -_- Csak szidni lehet mindenkit mindenért...

2023. okt. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

kedves 3. válaszoló!

Pont ez az. Nálunk senki nem politizált intenzíven. Ő meg most szerintem teljesen mindegy, hogy melyik oldalra állt át, állandóan erről beszél nekem, pedig az ilyesmi nálunk soha nem volt nyílt beszédtéma.

2023. okt. 1. 16:36
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

az ilyesmi nálunk soha nem volt nyílt beszédtéma.


Akkor most majd az lesz. Mondjuk eddig is az lett volna normális, ha hall ilyenről otthon, mert sokkal kevésbé lenne fogékony idegenektől érkező szélsőséges véleményekre. Normális családban lehet erről beszélni, balhé nélkül. Meg kell tanulni érvelni, vitázni, elfogadni, kulturáltan nézőpontokat ütköztetni. Hol tanulja meg, ha nem otthon?

2023. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 NTBS ***** válasza:
81%
Beszélgetés vele. Halgasd meg, és korrigáld, ha kell.
2023. okt. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy érdeklődik a közélet iránt (még ha az a közélet olyan is, amilyen). Beszélgessetek vele sokat. Valószínűleg azért befolyásolható könnyen a social media által, mert tőletek nem hall erre vonatkozóan semmit, nincs kialakult nézete, világképe (ami 13 évesen nem feltétlenül baj, de az, hogy erről nem tőletek, hanem a social mediából "tájékozódik", és az alapján formál véleményt, az igen).
2023. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Amíg nem szélsőséges addig hagynám. Meg ajanlanék hiteles forrásokat, tartalmakat. Pl: Origo, Megafon, Vadhajtások, PestiTv szemét, azokat ne kövesse. Mindig több forrásból tájékozódjon.


Ajánlom a Jólvanezígy Yt csatornát, ők baloldali értekek felé húzó, de minden pártot kritizáló független csatorna. Ajánlom a Partizánt is, ők sokkal több témaval foglalkoznak, szintén baloldali, de független csatorna.

Ideológiak tárháza meg számos pártot es ideológiat mutat be

2023. okt. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj, ha valaki érdeklődik komolyabb témák iránt is, mint valami hülye netes játék pl.?

Az meg nonszensz, hogy erőszakkal valaki megpróbálja "átnevelni" a gyerek világnézetét.

Nem kell neki ajánlani semmit, mivel a net előtt ül, majd ő eldönti mit akar olvasni.

2023. okt. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom letiltani, mindig kijátssza a rendszert."


Ezt megdöbbenve olvastam.

Ahelyett, hogy elbeszélgetnél vele, próbálnád józan, mindenki irányába kritikus gondolkodásra nevelni, egyszerűen le akarod tiltani erről.

Szinte bizonyos, hogy csak afelé az oldal felé lököd ezzel.

És nem itt tartana a gyereked, ha korábban is beszéltél volna neki a politikáról.


Megjegyzem: a rendszerváltás után kamaszgyerekek tömegével kerültek szekták hálójába hasonló előzmények után (pedig akkor még internet se volt). Ott is az volt az előzmény, hogy otthon hitről, világnézetről egy szó sem esett, a gyerek meg talált egy csoportot, amelyik nagy hatással volt rá, foglalkoztak ővele, és a hatásuk alá került.

2023. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!