Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan fogadnátok,ha a 14...

Hogyan fogadnátok,ha a 14 éves lányotok túlzottan elvontan,hippisen öltözködne,érdekelné a buddhizmus,és ennek sajátos dolgai?

Figyelt kérdés
2023. okt. 14. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Remélném, hogy kinövi. De ha ez érdekli, elfogadnám bizonyos keretek között. Mármint úgy értem, hogy az iskolába olyan ruhába jár, ami oda elfogadható, meg tanul, nem füvezik, stb.

18 éves kora után ha leérettségizett, dolgozik, azt csinál amit akar (akkor is, ha még otthon lakik)

2023. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmasan elvont tini voltam. Tüsi égnek álló haj,vastagan kihúzva a szemem fekete szemceruzával,csak bő ruhák... Aztán kinőttem és most kb meg sem ismernek a régi osztálytársak mert már most nagyon "nőcis" nő vagyok.

Anyukám egyébként mindig mondta hogy gáz vagyok de hát kit érdekelt ez akkor ugye 😆

A buddhizmussal meg amúgy szerintem nincs semmi gond.

2023. okt. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ennyi, akkor engem nem zavarna. Az öltözködés idővel ugyis finomkodik majd. A különböző vallások, kultúrák megismerése meg hasznos is tud lenni.
2023. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Nem nagyon vennem a szivemre egy tinilany jelenlegi hobortjait.

Csinalja csak, ezzel nem art senkinek, maganak se. Par honap mulva lehet mas lesz a slager, ilyen ez.


De ha komolyan gondolja es kesobb is megmarad ez az irany, nagyon mast nem tudnek tenni, mint elfogadni.

2023. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem, mire gondolsz elvont öltözködés alatt. De ez az ő dolga, semmi életveszélyes nincs benne. Érdeklődnék a nézetei iránt, meghallgatnám.
2023. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem tök oké a ruha, tini, mindegyik ezt csinálja, feltűnősködik. Tök oké a hippis felfogás is, nem nagyon érdekel. A vallásosditól kicsit tartanék, mert az aztán gyűjti a befolyásolható embereket, a buddhizmus mondjuk még a legjámborabb ilyen szempontból.


Kicsit tartanék tőle, hogy elkallódik az embíciómentességben és a füvezésben(senkinek sem tudod beadni, hogy ilyen érdeklődéssel nem próbálod ki a füvet hamarosan, hacsak nem vagy már túl rajta), szóval jól telenyomnám a gyerekem tanfolyamokkal és szajkóznám a tanulást.


A work hard-party hard emberek meg az animések legalább suliban jól teljesítenek, a hippik meg punkok/rockerek minden mindegy felfogással nem szoktak olyan jól tanulni.

2023. okt. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
A buddhizmus a legkevésbé vérszomjas a világvallások közül.
2023. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

én még örülnék is ha a buddhizmus iránt érdeklődne

legalább tudnám hogy automatikusan immunis mindenre ami a kormány népnemzeti keresztény szennymédiájából ömlik

2023. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 minecraft2 válasza:
72%
Azért a buddhizmus-ban is vannak tévhitek sajnos (pl. a szenvedés oka a vágy, nyilván sejtjük mire gondolt a "költő", de ez így nem igaz). De hát ezzel nem nagyon tudsz mit tenni, max azt hogy bátorítod h más spirituális tanítókat is hallgasson (angolul vannak inkább) és ha több nézőponttal találkozik, talán ki tudja szűrni melyik az igaz és melyik nem.
2023. okt. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

"Nyilván sejtjük mire gondolt a költő." Nem sejtjük, hanem tudjuk, mert kanonikusan rögzítve van. Borzalmasan félrevezető odáig redukálni, hogy szenvedés oka a vágy.


"És ez a szenvedés nemes igazsága, szerzetesek: a születés is szenvedés, az öregség is szenvedés, a betegség is szenvedés, a halál is szenvedés, kötve lenni ahhoz, akit nem szeretünk, az is szenvedés, elveszíteni azt, akit szeretünk, az is szenvedés, ha a kívánság nem teljesül, az is szenvedés; röviden: minden, ami a léthez köt, szenvedés.

És ez a szenvedés okának nemes igazsága, szerzetesek: az ok a Szomj [vágy], amely újjászületéshez vezet, élvezet és szenvedély kíséri, örömet talál különböző dolgokban. Ez [a szomj] a következő: gyönyörök szomja, lét szomja, birtok szomja." (Dhammacsakka ppavattana szutta)

2023. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!