Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Etkezes suli idö alatt /...

Etkezes suli idö alatt / zsebpenz, ti hogyan gondoljatok?

Figyelt kérdés

Gimnazistaim vannak otthon.

Egy 18, egy 17 eves.

A 18 eves lanyom vegan 3 eve (szoval megy a flanc otthon)

A fiam atlagosan etkezik, korahoz illöen ket embernyi adagokat tud neha enni.


Egy eve behordtam nekik a friss ebedet kocsival, mivel Budan lakunk es ok Pesten jarnak a belvarosban gimibe. Nekem ez nem volt gond, szivesen tettem raerek, otthon vagyok, es mentem intezni elötte utanna a környeken dolgokat.


Most ugy alakult otthon kell feküdnöm egy közelgo mütet miatt es nem fogok heti 5x utannuk jarkalni, sem elhozni a sulibol. Mar all a bal emiatt.


A kerdesem:

A ti gyerekeitek ilyen korban hol mit esznek ha suliban vannak es edzesen es este ernek csak haza?

Kapcsolodoan a tema zsebpenz ilyen esetben mennyi nalatok?


Eddig 20 Ezer Ft volt nekik fejenkent hetente. Ez inkabb csak szorakozas volt (mozi, smink, hobbik) etel, ruha, sulis cuccok termeszetesen mi alljuk. Szoval hogyha a reggeli ebed mellett a bufetben vesznek egy csokit, colat, ragogumit akkor pl ez a zsebpenzbol megy.


A lanyom hozta fel a temat hogy ez nem fair lassan. Suli utan elmennek neha a Mammutba vagy Starbucksba es a penz semmire nem eleg...


A ferjemmel beszeltem es javasoltam a 30 000-t fejenkent hetente viszont o huzta a szajat hogy hova menjen ez még.


Igen, jol keres de fel hogy a gyerekek elkallodnak igy.


Ti hogy csinaljatok ezt?


Köszönöm



2023. okt. 17. 11:54
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
98%

Havi 80ezer zsebpénz?

Hát szerintem ezt már régen elszúrtátok...

2023. okt. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
98%

Hogy mivan?!

Remélem csak kamu....

Minden nap hordod nekik az ebédet. Heti 20ezer fejenként?

1 hónap alatt 80ezer ft gyerekenként?!

Jézusom


18éves a fiam. Én itthon dolgozom. Vidéken lakunk.

Reggel lesétál a buszra, majd 1 távolságival és egy helyivel elmegy a suliba. Onnan felcsücsül a buszra, elmegy edzésre, minden nap van neki. Onnan pedig kisétál a megállóba, felül ismét a buszra majd hazaballag.

Reggel fogja a napi kajáját és elviszi magával. Sulira visz 4 szendvicset, mellés suli és edzés köztre ethordóban főttkaját.


Kap ösztöndíjat, 40ezer ft-ot. Emellett nincs zsebpénz. Ha kell neki valami, nyilván megvesszük. (Ruha, cipő, ilyesmik termeszetesen nem a saját pénzéből mennek).


Amit te csinálsz, az nonszensz. Pont igy kell nevelni az életképtelen takonypócokat, akik anya nélkül lélegezni nem tudnak, de olyan beképzeltek hogy az már szégyen.

2023. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Miert szurtuk volna el? A mai arak mellett...

Bemennek a lanyok a Starbucksba, süti kave utanna esetleg nezelodni a Mammutba 10 000 ftot egyszeru igy ott hagyni.


Latom enis ha elmegyek vasaroli milyenek az arak

2023. okt. 17. 12:10
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
A 17 éves lányom 20 000 Ft zsebpénzt kap havonta. Suliba szendvicset, péksütit visz, büfében nem vásárol, mert drága, főtt kaját akkor eszik, ha hazaér. A zsebpénzéből fizeti a szórakozást, mekit, barátnőkkel kávézást és bőven elég neki. Illetve nyáron elment diákmunkára, abból ment a barátnőivel nyaralni, meg tett is félre belőle. Azért ha havi 80 000 Ft kevés a lányodnak szórakozásra szerintem elég durva.
2023. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
96%

14éves kortól lehet menni diákmunkára.

Ha ilyen nagyok az igények, hát tegyenek érte.

Ez igy elég elcseszett nevelés. Ha lehet nevelésnek mondani

2023. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
98%

Az ebédutánukhordás egy vicc :D

A Starbucksba meg nem heti 3x ülünk be, meg a Mammutba se mászkálunk sopikázni rendszeresen, így működnek a normális kamaszok.

2023. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

2es nem vagy kicsit tul kemeny a fiaddal? a jegyei jok?

Nalunk peldaul ez az elso szigoruan kituno bizonyitvanyokkal jönnek haza gimi ota. Ha a jegyek nem stimmelnek akkor zsebpenz is kevesebb lesz.


Szerintem nem nevelunk takonypocokat. Tudjak mit akarnak..az biztos

2023. okt. 17. 12:13
 8/44 anonim ***** válasza:
5%
Jaj, kezdik is, hogy minek ennyi, miért vitted a kaját, miért nem dolgozol blabalblaa, mert más mrg bezzeg csóró. A 20k/hét elég szórakozni. Kajára már nem, a férjed is megértheti, hogy ha te nem bírsz, mert beteg vagy, akkor áldozni kell rá.
2023. okt. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
az ebedet azert hordom nekik, mert szerintem borzaszto a sulis etkezes...a menza egy horror. Pesten pedig nekem ne maszkalljanak McDonaldsba meg mas ki utcakban veszelyes helyeken
2023. okt. 17. 12:14
 10/44 anonim ***** válasza:
95%
A McDonald's veszélyes, a Starbucks meg nem? :))))))
2023. okt. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!