Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Etkezes suli idö alatt /...

Etkezes suli idö alatt / zsebpenz, ti hogyan gondoljatok?

Figyelt kérdés

Gimnazistaim vannak otthon.

Egy 18, egy 17 eves.

A 18 eves lanyom vegan 3 eve (szoval megy a flanc otthon)

A fiam atlagosan etkezik, korahoz illöen ket embernyi adagokat tud neha enni.


Egy eve behordtam nekik a friss ebedet kocsival, mivel Budan lakunk es ok Pesten jarnak a belvarosban gimibe. Nekem ez nem volt gond, szivesen tettem raerek, otthon vagyok, es mentem intezni elötte utanna a környeken dolgokat.


Most ugy alakult otthon kell feküdnöm egy közelgo mütet miatt es nem fogok heti 5x utannuk jarkalni, sem elhozni a sulibol. Mar all a bal emiatt.


A kerdesem:

A ti gyerekeitek ilyen korban hol mit esznek ha suliban vannak es edzesen es este ernek csak haza?

Kapcsolodoan a tema zsebpenz ilyen esetben mennyi nalatok?


Eddig 20 Ezer Ft volt nekik fejenkent hetente. Ez inkabb csak szorakozas volt (mozi, smink, hobbik) etel, ruha, sulis cuccok termeszetesen mi alljuk. Szoval hogyha a reggeli ebed mellett a bufetben vesznek egy csokit, colat, ragogumit akkor pl ez a zsebpenzbol megy.


A lanyom hozta fel a temat hogy ez nem fair lassan. Suli utan elmennek neha a Mammutba vagy Starbucksba es a penz semmire nem eleg...


A ferjemmel beszeltem es javasoltam a 30 000-t fejenkent hetente viszont o huzta a szajat hogy hova menjen ez még.


Igen, jol keres de fel hogy a gyerekek elkallodnak igy.


Ti hogy csinaljatok ezt?


Köszönöm



2023. okt. 17. 11:54
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%
A 37-estől példát vehetnél, kérdező. És az elkényeztetett gyerekeid is a fiáról.
2023. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim válasza:
100%

Az igen...

18 éves gimnazista vagyok és az iskolai menzán eszek. Nyilván nem a legfinomabb, legjobb de az van és kész. Bocsánat a kifejezésért, de pofám leszakadna ha anyukám hordaná az ebédemet minden nap...

Nem is értem...

Zsebpénz?

Kifejezetten zsebpénzt sosem kaptam. 16 éves korom óta nyaranta dolgoztam, azt a fizut osztottam be az évre. Bulikat, ruhákat, barátokkal kávézást, ivást én állok, a saját pénzemből. A többit persze a szüleim fizetik, na de hogy havonta elköltsek 20 ezer Ft-t...

Te jó ég...

2023. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%
42-es: hetente költ el a lánya 20 ezer Ft-ot, nem havonta. És az is kevés...
2023. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
8%
Osszátok csak, vezessetek le frusztrációt, rugdoskódjatok, meg minden, kis feszkólevezetés. Nem lényeg a stílus, hiszen nem látják az arcot mögötte! Csak ti, a tükörben, hogy milyen emberek is vagytok. Remélem, megtapasztaljátok ezt a stílust ti is.
2023. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!