Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Etkezes suli idö alatt /...

Etkezes suli idö alatt / zsebpenz, ti hogyan gondoljatok?

Figyelt kérdés

Gimnazistaim vannak otthon.

Egy 18, egy 17 eves.

A 18 eves lanyom vegan 3 eve (szoval megy a flanc otthon)

A fiam atlagosan etkezik, korahoz illöen ket embernyi adagokat tud neha enni.


Egy eve behordtam nekik a friss ebedet kocsival, mivel Budan lakunk es ok Pesten jarnak a belvarosban gimibe. Nekem ez nem volt gond, szivesen tettem raerek, otthon vagyok, es mentem intezni elötte utanna a környeken dolgokat.


Most ugy alakult otthon kell feküdnöm egy közelgo mütet miatt es nem fogok heti 5x utannuk jarkalni, sem elhozni a sulibol. Mar all a bal emiatt.


A kerdesem:

A ti gyerekeitek ilyen korban hol mit esznek ha suliban vannak es edzesen es este ernek csak haza?

Kapcsolodoan a tema zsebpenz ilyen esetben mennyi nalatok?


Eddig 20 Ezer Ft volt nekik fejenkent hetente. Ez inkabb csak szorakozas volt (mozi, smink, hobbik) etel, ruha, sulis cuccok termeszetesen mi alljuk. Szoval hogyha a reggeli ebed mellett a bufetben vesznek egy csokit, colat, ragogumit akkor pl ez a zsebpenzbol megy.


A lanyom hozta fel a temat hogy ez nem fair lassan. Suli utan elmennek neha a Mammutba vagy Starbucksba es a penz semmire nem eleg...


A ferjemmel beszeltem es javasoltam a 30 000-t fejenkent hetente viszont o huzta a szajat hogy hova menjen ez még.


Igen, jol keres de fel hogy a gyerekek elkallodnak igy.


Ti hogy csinaljatok ezt?


Köszönöm



2023. okt. 17. 11:54
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
93%

Nem hiszem el, hogy ilyen létezik. 20 ezer ft zsebpénz hetente... 17 és 18 éveseknek te hordod a kaját a suliba minden nap... 17 és 18 évesen meg vannak sértődve, amiért EGÉSZSÉGÜGYI OKOKBÓL nem tudsz minden nap pattanni, hogy kiszolgáld őket.

Ez teljesen abszurd. Nagyon félrement valami nálatok.

2023. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
37%

Azért annak a válaszolónak sincs feltétlenül igaza, aki szerint "csak apu gazdag mert te nem dolgozol". Ez annyira tipik magyar. Lehet hogy rengeteget örökölt, lehet övé a ház, lehet van egy csomó passzív jövedelme.

Itt nem az a gond, hogy sok-e amit kapnak, lehet nektek bőven belefér, ők meg hozzák az elvártat. Viszont a kiváltságos érzet nagyon beléjük van plántálva. Mert mi az hogy te műtét miatt nem tudod a speciális kaját naponta utána vinni? Ez gáz, főleg az hogy így gondolkodik, meg az is hogy nem érzi égőnek hogy 18 évesen anyu mindennap beviszi neki a kaját. Meg már most ajvékol a havi 80 ezer miatt? Kicsit el van szállva. Egy kis diákmunka jellemépítő lenne. Minimum nyáron. Lehet nem ártanak senkinek, viszont hasznos lenne ha egyik se érezné magát természetes módon a világ közepének.

2023. okt. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

köszönöm 32es. Tenyleg igy van.

Dolgozni nem dolgozom, habar elvegeztem a közgazdaszt Becsben. Igen örököltem 2 lakast es azt kibereljuk. Igy van. Nem ugy van hogy csak ugy elezem a ferjem penzet...bantanak ilyen bejegyzesek de nem reagalom le mert minek.


1et ertek abban is hogy tenyleg el van kenyeztetve plane a lanyom es igen, egyetemre fog jarni jovore es pont ezen gondolkozzunk mit tegyunk esetleg diakmunka a nyaron kokemenyen es kevesebb tamogatas egyetem alatt...

Be fog költözni az egyik lakasba jövöre de meglatjuk meg anyagilag hogy fogjuk tamogatni hogy ne csak tölünk kapja a penzt es dirigaljon. Teny hogy a szepsegem kicsit el van kenyeztetve. Igen ez az en hibam.

2023. okt. 18. 09:41
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Rendeljetek kaját (interfood, teletál, akármi) és vigyék el. A férjednek igaza van, de a gyerekek nem elkallódnak, hanem már elkallódtak. Eü probléma miatt nem tudsz szaladgálni átmenetileg a frissen készült ebédükkel, ezért hisztiznek? Felezném a zsebpénzüket a hozzáállás miatt és tanulják meg hogy hogy lehet megebédelni hetente ennyi pénzből, merthogy nem sz*rjátok a lóvét, hanem apuka keményen dolgozik érte... Pl. nem volt ott a szülinapjukon azért, hogy a heti zsebpénzüket megkeresse, rémlik? Ez lenne a normális!?

Szerintem az lenne a normális értékrend, ha a gyerek maga hozna ötleteket hogyan oldjátok meg ezt a nehéz időszakot. Főznek ők maguknak este, elviszik másnap, rendeljetek innen-onnan, segítenek neked váltva, stb., de nem... Ők hisztiznek, hogy nem fair és már szórakozásra is kevés heti 20 ezer. Hát ne haragudj mi is jól keresünk, de a férjednek teljesen igaza van, a lóf*sznak is két vége van.

Majd ha megtanulja a gyerekem mennyibe is kerül az ö sztárbákszos lópikulája (valami egyszerű diákmelóval 2 óra munka egy kávé és egy sütike, csak mondom), akkor beszélgetünk. Jövőre egyetemre megy. Ha csak a szórakozásra kap havi 80 ezret most, akkor a létfenntartásra mennyit fog még mellé? (Ne válaszolj, költői kérdés.)

Ez nem arról szól, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is, nem bántásból írom, de te is érzed, hogy értékrendben valami nagyon félrement. Cicamenhelynek adományoznak, meg segítenek a terhes nőknek, fantasztikus. A saját anyjukat meg telibe sz*rják az eü problémája mellett és csak tovább fejik...

2023. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigységből írom, hisz nekünk is van pénzünk. (A nagyobbik gyerekünk egy Nyugat-európai egyetemen tanul, nyilván nem 2 fillérbe kerül) de a gyerekeid durván nem érzékelik a pénz értékét. Egyszerűen nem kell naponta beülni meginni ilyen-olyan vegan sz@rt.

Az én gyerekiem is házi kaját vittek a suliba. Szendvicset, muffint délelőttre, melegen tartó ételtermoszban az ebédet. Suli után jöttek haza egyenesen. A fiam ilyenkor bedobott még egy komplett ebédet. Hévégén eljártak, eljárnak szórakozni, de a zsebpénzük töredéke a tieidnek.

Az, hogy a műtéted miatt nem tudod kiszolgálni őket és ezért áll a bál, akkor az értékrendjük sincs a helyén és egyszerű cselédnek tartanak még akkor is, ha ezzel bizony neked most fáj szembe nézni, inkább azzal takaródzol, hogy átadják a buszon a helyüket.

2023. okt. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap hordod nekik az ebédet? Miért életképtelenek, hogy nem tudják beletenni a táskába az ételesdobozt???


Nevetséges vagy.

2023. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam kis egy olyan belvárosi (nagyon jó!) gimibe jár, ahol meg nincs menza.

Sokat dolgozom, jól keresek (nagyon), de eszembe nem jutna mászkálni a kajával utána, ez nonszensz.

Elmesélek valamit drága Kérdező, csak hogy érzékeld, hogy a cicamenhelyes adakozós drága jó gyermeked mennyire nem tisztel és kutyába nem vesz (bocs, macskába se :)

…nekem nemrégiben balesetem volt, hát járóképtelen voltam jó darabig és tényleg elég rottyon voltam.

Én is szeretek főzni (bár én dolgozom is, nem annyi a létezésem, hogy az örökségem kiadom, de ezen lépjünk is túl…), de nyilván betegen, járóképtelenül nem tudtam.

A fiam nem még elkezdett nyafogni (szerinte túlárazott GÁZ a starbucks, egyébként sem tartja versenysportolóként normálisnak, hogy tizenévesek koffeinezgetnek a plázában, de kinek mi a naaaagy igényszint), hanem SEGÍTETT nekem alapvető dolgokban, kezdve ott, hogy gyógyszerért ment kiváltani, a megrendelt alapvető élelmiszereket a futártól átvette, a SAJÁT bankkártyájával kifizette (nyilván ezt visszakapta tőlem, de nem az én pénztárcámat túrta…), behordta, elpakolta. Magának suliba pár napig szendvicset csinált illetve kiegyezett egyszerűbb ételekkel, amit az útmutatásom alapján ő készített vagy elment egy belvárosi kifőzdeszerű helyre enni és HOZOTT HAZA NEKEM IS ÉTELT, pedig nekem eszembe nem jutott ezt kérni tőle.


…igaz, nem adakozik a cicáknak, de legalább a tulajdon édesanyját becsüli, a munkámat megköszöni, megbecsüli, a háztartásba besegít, sőt erőn felül visz feladatokat, amikor szükség (betegség) van, mert ez a NORMÁLIS a felnőttkor küszöbén.


…ja és NEM vekeng zsebpénzekért és talán max moziba megy plázázni… igaz, van is értelmes elfoglaltsága, így nem ez a színvonal, ami lázba hozza és kapaszkodj meg, bőven több pénz van a számláján, mint amit havonta számolatlanul szórtok a gyerekeitek elé- ennek ellenére okosan megnézi, hogy minek mennyi az ára és nem ramenezget ezrekért meg hasonlók (starbucks helyett meg mondjuk vett nekem valódi kávét és bár felső-középkategóriás- a starbucks közel se :D - tisztában van a dolgok értékével és nem fancyskedik… de kinek mi…


..elmenni egy egyetemre, Ny-E-ba is akár nem az elkényeztetett gyerekek érdeme csak és kizárólag- ha van lóóóvééé, akkor mehet akárhová- kérdés, hogy hogyan fog boldogulni később, mire viszi… reméljük, nem leveskét furikázgat félbetegen a szemtelen kamaszai után meg :D

2023. okt. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

de jo neked 37es :)

örököltel, gazdag vagy, van egy szuper fiad. Hat akkor...nemis tudom miert töltöd az idodet itt gyakorin ;)

2023. okt. 19. 11:11
 39/44 anonim ***** válasza:
77%

…mivel meghaltak a szüleim fiatal koromban, így igen, az örökség SAJNOS már nálam van. Ne irigyeld, százszor inkább élnének még a szüleim, de kinek mi… arra reflektáltam, hogy te nem dolgozol semmit, csak a kiadott lakásaidból van valami bevételed…


Igen, jó anyagi körülmények között élek, de ahogy itt dicsekedtél, te is. Bár kettőnk között az a NAGY különbség, hogy az én elért szintem az enyém és én dolgoztam meg érte, minden egyes napon látom a gyerekemet, nem úgy, mint szerencsétlen férjed, aki még a szülinapokon sem. Lehet lesajnálni engem így odaszúrva, de tudod mit? Kétszer ennyi pénzért nem cserélnék a férjeddel!

Én dolgozok, tehát SZELLEMILEG is, karrierben is hasznos munkát végzek (a bejárónő instruálása egyetemi diplomával számomra nem az, neked meg ez az életed)- nekem nincs bajom azzal, hogy a jelenlegi élethelyzetedet látva full felesleges volt elvégezned bárhol bármit, nem kamatoztatod a napi életben, nem ad hozzá semmit a haladásodhoz- a lakások eddig is hozták a pénzt, ugyanígy csengene a kassza… azt már nem is minősítem, hogy a 10-20-30 évvel ezelőtt megszerzett tudás frissítés hiányában viszonylag hamar kopik és piacképtelenné válik… de igazad van, a papírt mindig lehet lobogtatni :D


Igen, szuper fiam van és büszke vagyok rá- te a tieidre nem vagy az, hogy nem segítenek neked semmit? Fáj az neked, hogy nálunk más az értékrend? Mert nekem nem fáj a problémád… nem vagyok rád irigy, pedig most is dolgozom (nem, nem ebédet furikázok annak a gyerekemnek, aki elvárná, hogy ezt műtöttként is tegyem…)


..miért vagyok itt? Kikapcsolni (munka közben 3 perc vagy este 10 perc)- néha kommentelni azzal a céllal, hogy hátha egy másféle látásmód, másféle megélés, másik élethelyzet tud hozzátenni egy kérdező kérdésének más fókuszba helyezésével.


Nos neked sok sikert… ha pedig a lelketlen, de legalább jól pénzelt gyerekeid kutyába sem vesznek a műtéted előtt-alatt-után… akkor hidd el, nem fog rajtad segíteni az sem, ha engem utálsz.

Én bizony kinyitnám a számat (nálunk lehet, mert a családban nyílt kommunikáció van és senki nem veszi kutyába más munkáját!) és elmondanám, hogy gyalázatosnak tartom, hogy kamaszok így állnak az anyjukhoz, de ez én vagyok, neked nem kell.

:D

Sok sikert és gyors felépülést a műtétből és ha nem bánod, ezen túl is lesz véleményem és megosztom, ha úgy gondolom… neked nyilván nem ment át az üzenet, hogy szülőként bizony a lelketlen gyerekeid a te nevelési munkádnak a tükrei… de mindegy is, nekem nem fáj.

További jó irigykedést, de most siess, dél van, a levest vinni kell :D

2023. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

vegig sem olvastam csak az elso bekezdest.

nem irigyellek. nekem ennyi idom nincsen masok kerdeseivel foglalkozni itt gyakorin hogy ennyit irok :)

szep napot es udv a fiadnak. legyen tovabbra ilyen cuki anyuhoz

2023. okt. 19. 12:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!