Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 8.os gyerekednek van elképzelése?

8.os gyerekednek van elképzelése?

Figyelt kérdés
A lányom most 8.os, nem tudja mivel akar foglalkozni. Jártunk pályaorientációs napon, foglalkozáson, töltött tesztet, beszélgettünk róla, utána olvastunk szakmáknak. Ötlete sincs, de sokra meg tudja mondani miért nem csinálná. Szeptemberben kezdi a gimit. Kisebb korában sem volt elképzelése erről. A ti gyereketek mikor találták ki? Ha már felnőttek mik lettek?
ápr. 13. 14:27
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
79%

Én 19 éves vagyok, idén érettségizem. Én sem tudtam 8-ban, hogy mit szeretnék magammal kezdeni, azért is választottam a gimit. Viszont még itt is csak utolsó évben sikerült kitalálni, hogy mit választok, előtte fogalmam sem volt.

Ez teljesen egyénfüggő szerintem. Lehet, hogy még érettségi után sem fogja tudni.


Pályaorientációs napokra egyébként érdemes járni, illetve gimiben különféle szakkörökre is érdemes jelentkezni, ha másra nem is, de legalább a csoporttársaitól hallhat egy-két lehetőséget.

Azt nem tudom, hogy egyházi iskolába jelentkezett-e, viszont ha igen, akkor érettségi után érdemes lehet megpróbálni az egy éves önkéntes diakóniai évet.

Ez egy egyházi szervezésű amolyan erasmus program, csak itt nem iskolával megy, hanem hozzá hasonló idegenekkel. Szabadon választhat egy Eu-s oszágot, ahova menni szeretne, de még az USA és az Egyesült Királyság is a listában van.

1 év alatt azért sok emberrel tud találkozni, biztos fog találni olyan területet, ami neki való, és amit szeretne csinálni.

- De ha meg is lesz később a terv, akkor is érdemes utánanézni ennek a programnak :D

ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen se tudtam. Ezért egyetem helyett elmentem okj suliba, aztán még egybe, ami szerelem szakma lett, tavaly mestervizsgát tettem, és 1-2 év múlva szakmai oktató diplomát szeretnék elkezdeni.
ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Hugom 8.os,annyit tud,hogy az angol nyelvet nagyon szeretné elsajátitani,igy oda is jelentkezett.
ápr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen jött az ihlet, addig leérettségizetm, aztán egyik munkából a másikba kószáltam, amíg nem találtam olyan területet, ami érdekel is.
ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Igaz még 7.osztályos és van egy éve a pályaválasztásig, de fogalma sincs. Nekem annyi a "kikötésem", hogy mindenképp éretségizzen le, aztán majd meglátja. Leginkább gimiket nézegetünk emiatt, hogy fogalma sincs. Egy nagyon jó tanuló lány, így még ez alapján sem tudunk egy irányba elindulni, mert mindenből stabil 5-ös tanuló, végig kitűnő volt eddig az összes bizonyítványa... Annyit tud, hogy szívesen foglalkozna gyerekekkel, de a pedagógus szakmák nem tetszenek neki 🤷🏼‍♀️. Ápoló/orvos kizárva (nem bírja a vért, a sebek látványát stb).
ápr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
27 éves nő vagyok, most sem tudom, mit szeretnék igazán csinálni az életben. A gimi után elvégeztem egy 2 éves OKJ képzést (turisztikai szervező-értékesítő és szállodai recepciós). Utána elvégeztem egy 2 éves egyetemi felsőoktatási szakképzést (felsőfokú gazdasági menedzser asszisztens a hivatalos végzettségem). Arra jó volt, hogy rájöjjek, érdekel a marketing. Illetve dolgoztam utazási irodában és szállodákban is. Itt megtanultam, hogy egyik terület sem az én világom. Életemben a legtöbb időt ügyfélszolgálati és vevőkapcsolattartói pozícióban dolgoztam. Szeretek telefonálni, emailezni, szervezkedni-rendezkedni. Ami fix, hogy 7-8 éve vagyok egy állatvédő egyesület önkéntese. Minden social media felületet én kezelek, fotózok, adománygyűjtéseket szervezek és bonyolítok le. Szeretek emberekkel kommunikálni. Eddig ennyit tudok magamról. 😅
ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyi idős koromban tanár, aztán idegenvezető akartam lenni :D A gimi alatt aztán annyiban tisztázódott, hogy mit akarok, hogy biztos lettem benne, hogy francia szakra akarok menni, de azt nem tudtam, hogy mit akarok majd azzal kezdeni. De a BA alatt szerencsére kiderült, hogy nyelvekkel akarok foglalkozni, úgyhogy végül tolmácsképzést végeztem, és most 34 évesen fordítóként dolgozom (kisebb kitérőt követően). Nagyon hálás vagyok a szüleimnek, hogy hagyták, hogy eldöntsem, mit és hol akarok tanulni.
ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Pff 25 evesen se tudom.
ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt sokáig elképzelésem, sőt! 12. osztályban, egy hónappal azelőtt, hogy egyetemre kellett jelentkezni, találtam ki, hogy mi szeretnék lenni
ápr. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
91%
Van aki tudja van aki nem. Van olyan is hogy elindul egy irányban az egyetemen és 1 év után rájön ez nem neki való és újrakezd valami mást. Teljesen normállis. Az a nem normális hogy azt hisszük egy 14 éves kamasz ismeri önmsgát teljesen és tudja mit akar csinálni a nagybetűs életben.
ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!