Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyen esetben kifiztettenèd/ki...

Ilyen esetben kifiztettenèd/kifizetnéd a betètet?

Figyelt kérdés

Hétvégi ottalvòs kiràndulàsra az egyik làny nem visz betètet, màsik làny ad neki. Egèsz hètvègèn a màsik lànyèbòl hasznàl.

Egyik csalàd sem àll jòl anyagilag.



ápr. 27. 09:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
29%

10!


A kategória kamaszok, tehát minimum 10 évesek. Az egyik anyuka előrelátó volt, annak ellenére hogy anyagilag nem állnak jól, tehát egyértelmű, hogy olyan korban vannak a gyerekek, amikor már várható a menstruáció.

ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérném el a betét árát. Ha barátok a gyerekek, akkor úgyis kisegítik egymást, ha úgy adódik. Majd valamikor viszonozza a segítséget a másik, mert ez így működik a barátok között.

Ha a másik szülő lennék, akinek így járt a gyereke, hogy mástól kellett kérnie, akkor küldenék cserébe, de minimum mondanám a lányomnak, hogy majd azért ha úgy van, akkor viszonozza a segítséget.

ápr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%
11, ha egy gyerek menstruál, akkor kamasz akkor is ha csak 8.
ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%
Nyilvan a porul jart lany anyukajakent rendeznem az adossagot! De ha az en lanyom segitene masikon akkor ertelem szeruen nem szolitanam fel a szulot a kifizetesere de ha az elso talalkozasnal nem jelezne felem a szandekot hogy visszaadna akkor a masodiknal jeleznem hogy ne haragudj szivesen segitettunk de ugyelj arra hogy a lanyodnal legyen megfelelo betet ilyen helyzetbe mert mi sem elunk olyan jol hogy masoknak is mi vegyunk. Valami hasonloan jeleznem. Volt ilyen osztalytarsam kozepsuli elejen hogy a drogot meg a cigit a nasit az uditot megvette de mensi idejen betet nelkul ult a vilagos szurke szeken.. csupa ver volt minden.. nyilvan elso 1-2 alkalommal csak adtunk ezt azt neki mert indok meg magyarazat volt.. de bizonyara egy lany osztaly volt de felmertuk a helyzetet ha mindenre van penzre akkor vegyen betet is.. takarithatta a szeket..
ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
74%

13!


Aha. Tehát ha 15 évesen még nem menstruál, akkor nem kamasz, ugye.

ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem teljesen mind1 hogy kamasz vagy se es hogy hany eves.. itt a lenyeg az hogy a tisztasagi betet megvetele nem problema.. de az mar teher ha masnak is meg kell venni es ez teljesen normalis. Akkor se vennem meg masnak ha ugy allnek anyagilag.. akkor inkabb a sajat gyerekemre koltenem es kesz pont.
ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
84%

Annyira nem lehet rossz az anyagi helyzet, hogy egy még nem menstruáló lánynak tudnak betétet biztosítani, de ha más használ belőle, már ki kéne fizettetni, mert a kenyér múlik rajta.

Átlagos anyagi helyzetem van, olcsóbb betétet használunk, nagyon bevált a kislányomnak, 20 db kb. 800 Ft. Ha mondjuk ebből odaadna 5 db-ot, 200 Ft körül van, de egy fél csomag is 400. Ne már… (Feltételezem, ha a családnál rossz az anyagi helyzet, akkor semmiképp nem Libresse-t vagy Alwayst vásároltak a szülők, ami jóval drágább.)

Ha a másik oldalon lennék, annak a kislánynak az anyukája, akinek kérnie kellett, akkor szerintem egy szelet vagy tábla csokit küldenék, semmiképp nem pénzt vagy betétet, de mégis valamit a hála jeléül, bizony, szorult helyzetben nagyon nagy segítség akár csak 1 db tampon vagy betét is.

14: Szerintem rendszeres kunyerálást felesleges felhozni, itt most egy menstruációs alkalomról van szó.

ápr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%

Húha... Nekem eszembe sem jutna, de biztosan azért, mert nem ilyen anyagi körülmények között élünk.

Ja jól értem a kislánynak pont most jött meg először, ez azért sokk a legfelkészültebb lányok életében is szerintem és nem hogy nem fizettetném ki, de azt sem bánnám, ha a lányom a teljes csomagot odaadná neki, ha esetleg szüksége lenne rá a következő 1-2 napban még és nem tudnak azonnal boltba rohanni/otthon sincs. Mérhetetlenül büszke lennék a lányomra, hogy azonnal kisegítette ilyen szituban a barátnőjét, nem érezte cikinek felajánlani a nála lévő betétet.

Ha egyszeri eset, nem az itt emlegetett állandó visszaélés, akkor részemről ennyi.

Ha a másik oldalon állnék, akkor pedig valószínű meg sem fordulna a fejemben, hogy kifizessek, vagy megvegyek egy csomag betétet másnak. Nem tudom, ez nekem olyan, mintha valaki kérne három szem gyógyszert egy hétvége alatt, vagy használná nálunk vendégségben a budi papírt három napig. Egy higiéniai termék. Ellenben úgy érzem, hogy kisegíteni mást ilyen helyzetben nagyon szép dolog, így megbeszélném a lányommal, hogy vigyünk ennek a lánynak valamit, amit szeret. Csokit, sütit, vagy akármit, amiből egy kicsit is érezheti, hogy értékeli a kedvességét. Nekem ez pl. jól esne, ha hozzámvágnának 1500 forintot, vagy egy csomag betétet, az kevésbé.

ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
3%
Az az anya süllyedjen el szégyenében nagyon-nagyon mélyen! Hogy lehet a saját lányát ilyen végtelenül kínos helyzete hozni! Egy életre szóló rossz élmény lesz! (tapasztalat!
ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem fizettetném ki, de ha az enyémet kellett volna sorozatosan kisegíteni, valahogy viszonoznám. Össze sem tudnám számolni, hány csomag zsepivel, betéttel, miegymással segítettem már ki mást, egy valaki volt, aki egyszer a névnapomra adott egy csomag papír zsebkendőt :).
ápr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!