Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves gyerek mikor megy...

16 éves gyerek mikor megy aludni nálatok?

Figyelt kérdés
Nálunk örökös vita, veszekedés, fél 12 - kor már nagyon kihoz a sodrombol, egyszerűen nem akar elmenni lefekudni, akkor sem amikor másnap 5.40-kor kel mert suliba megy.
máj. 1. 23:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
56%
A késői lefekvés teljesen normális ebben a korban. Kamasz lányom van és kamaszokkal dolgozok. A legtöbbjük későig fent van, reggel pedig aludna 11-ig, ha tehetné. Ettől függetlenül vannak, akik tesznek a tanulásra, mások meg kitűnő tanulók. A lányomnál ez kb. 2 év volt, most 18 évesen már 10:30-kor megy aludni. Egyébként ő is rengeteg hülyeséget nézett a neten, ettől függetlenül mindig is kitűnő tanuló volt. Mérnöknek már felvették feltételesen. A papolás, tiltás ebben a korban semmit nem ér. Sok sok tartalmas beszélgetés, példamutatás.
máj. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Az én gyerekem is kitűnő volt általános iskolában végig. Első félévkor becsuszott most két négyes és egy hármas, de az évvegi biziben lesz sok hármas most és kettes is. 😒


Példamutatas megvan, mi időben fekszünk mert korán kelünk mi is. Most csak az idegtol nem bírok aludni, úgy osszekaptunk éjfél előtt nem sokkal...


Beszélgetéssel úgy érzem, nem megyünk semmire, az egész eddigi életünk egy folyamatos beszélgetés, mivel egyetlen gyerekünk, így sok időnk van rá. Valami mást kell kitalaljak, mert falrahanyt borsó amit mondunk neki.


De lehet hogy azt kéne, amit itt javasolt valaki, hogy elmegyunk mind aludni, és nem nézek ki éjfél körül a nappaliba, hogy itt van e még, (10-ből 10x itt van!) és én csak felhúzom magam.

máj. 2. 00:50
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanez voltam, mikor középiskolába mentem. Addig kitűnő tanuló, aztán első évben tele 3-assal. Új környezet, új tanárok, új barátok. Aztán összesezedtem magam. A példamutatáson azt értettem, hogy mi folyamatosan képezzük magunkat, tanulunk valami újat a férjemmel. Tehát azt látja, hogy esténként a férjem éppen spanyolul tanul, és meg írom a beadandómat. Ő meg néha kiül ide tanulni velünk. Nálunk az a szabály, hogy 10:30-kor elvonulás. Onnantól csönd van, de hogy mit csinál a szobájában, azt nem szabjuk meg. De kb. 1 éve már sokszor le is fekszik akkor. Ezt az időszakot túl kell élni. Én ezzel a korosztállyal dolgozok, idegesítőek, kikészítik az idegeimet, de imádom őket. Hatalmas türelem és figyelem kell nekik. Vagy éppen az, hogy békén hagyd őket, de tudjék, hogy azért ott vagy, ha kell.
máj. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk hétköznap automatikusan kikapcsol a wifi 10-kor (hétvégén 11-kor). Mobilnetjük meg nincs annyi, hogy videókat nézzenek. Nincs bajom azzal, ha fent van, mert olvas, rajzol vagy verset ír vagy megváltja a világot, mert ihlete van, azzal van baj, ha azért van fent, mert ezek az addiktív rövid videók vagy egy játék nem hagyja aludni. Azért is kellett ez a rendszer, mert öt fiunk van 9-16 év között, és bár van saját szobájuk, de folyton ment, hogy a másiknak miért lehet, meg ossza már meg, meg az éjszakai játék miatti hangos dumálás (ugye rajta van a füles, így ő szerinte nem hangos, mert nem hallja - és ez igaz mindegyik kamaszunkra). Most ezzel végre nem kell egyenként vitatkozni mindenkivel meg 5 percenként kakukkolni és hallgatni az alkudozást... amíg én el nem alszom. Ja és végre nem délután kettőkör kelnek ki a nagyok az ágyból, így néha még a nap is éri őket, meg hajlandóak valamit mozogni (pl. kimennek focizni legalább a kertbe, sőt újabban eljönnek kirándulni), mert eddig csak a szobájuk a WC és a hűtő között ingáztak félálomban, aztán vasárnap este jutott eszükbe, hogy mi nem fért bele a hétvégébe, ami hétfőre kellett volna.
máj. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó ötleteket adtatok! 🙂🥰


Meg mindig görcsben van a gyomrom a tegnapi vita miatt, tehetetlennek érzem magam, és már nagyon bánom, hogy úgy lerohantam őt. Szép napot kívánok mindenkinek.

máj. 2. 06:40
 16/32 anonim ***** válasza:
36%

"zenét hallgat, klipeket néz."


Akkor fél 10-kor WiFi kikapcs, ha a telefonján is van net, olyan csomag kell, amiben nincs.

máj. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem 11-kor le kellene feküdnie, én teljesen kész vagyok ha éjfél után fekszem, de 16 évesen ezt abszolút nem fogtam volna fel.
máj. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
73%
Hagyd
máj. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
81%

A lefekves reszet hagyd ra. 16 eves, mar csak azert se fog koran lefekudni, mert allandoan ezzel baszogatod. Majd egy ido utan olyan hulla faradt lesz, hogy magatol lefekszik korabban.

A tanulas resze mar mas teszta. Az a kerdes, hogy valoban nem megy neki vagy csak lusta tanulni. Ha nem megy, akkor tanart keresnek, ha lusta, akkor le kell vele ulni tanulni.

máj. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
81%
Enis ilyen kamasz voltam es felnottkent sem tudok ejfel elott elaludni...szoval megertem.
máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!