Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom összecsomagolta a...

A lányom összecsomagolta a holmiját és elment (15é). Történt valakivel már ilyen? Szülők, ti mit csináltatok ezután?

Figyelt kérdés
Nálunk is nagy kamaszodási láz folyik, sokat vitatkozok vele, és sokat beszélgetünk is. Az utóbbi időben úgy tűnt fel is fog valamit abból amiről beszélgetni szoktunk. Hívtam a barátait, a rokonaimat, de semmi hír. Rendőrségre fogok menni, szerintem elő is kerül. De hogyan tovább? Kétségbe vagyok esve.
2011. jún. 24. 11:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Na, ez ciki. :(
2011. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Hol voltál, amikor összecsomagolt és elment?

Semmi előjele nem volt ennek a tettének? Ismered a barátait? Tudod, mi foglalkoztatja mostanság?

Ez az összecsomagolás elég nagy lépés még egy kamasztól is, valami előzménye csak lehetett...

Amúgy feltehetően hónapokra szobafogságot kapna, ha az én gyerekem lenne és igen sokára tudnék újra megbízni benne - mindazonáltal keresném, hol hibáztam és igyekeznék kijavítani, mert alapvetően nem a gyerek a hibás, ha baj van.

2011. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ott a baj nálatok is,hogy nagy lelki terrorban tartod,vagy pedig az a baj,hogy keveset engedsz neki,vagy épp túl sokat.Ha visszajön,akkor ülj le vele,ne szidd meg,kérd meg,hogy őszintén mondjon el mindent és türelmesen hallgasd végig,ne szólj közbe,hadd bízzon benned ő is és te is benne..hogy tudj segíteni!
2011. jún. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

Igen, jól mondják az előzők. Azon gondolkodj el mit hibáztál el:( tudom nem könnyű de ennek biztosan voltak előzményei amit nem vettél, vagy nem akartál tudomásul venni...

Remélem előkerül.

ha előkerült akkor beszélgess el vele, és próbáld őt megérteni. Ajánlom figyelmedbe Thomas Gordon P.E.T és T.E.T könyveit, érdemes belenézni!

2011. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

En is csinaltam ilyet. Idosebb voltam 1 evel mint a lanyod, igazi lazado tini... Persze az esszeru gondolkodas nulla igy az eszembe sem jutott, hogy ugyan elmegyek de senki nem fog eltartani a ket szep szememert. Volt egy akkori nagy szerelmem en hozzajuk allitottam be, hogy itt vagyok. 1 evvel volt idosebb mint en. Mai fejjel elkepzelem az anyukajat akinek nincs eleg baja eltartani a sajat csaladjat meg en is odavetodtem csak ugy. Szoval az akkori szerelmem anyukaja nagyon rendes volt es felhivta anyumat, hogy ne aggodjak ott vagyok, minden rendben majd hazamegyek. Ezutan nemsokra ra az anyukaja leult velem beszelgetni es elmondta, hogy nem maradhatok orokre csak ugy ott, barmikor szivesen lat, szeretnek engem stb. de meg gyerek vagyok nem tudnak eltartani a sajat csaladomhoz tartozom... Na rettenetes magy sokk ert es hivtam a legjobb baratnomet aki megkerdezte az anyukajat, hogy mehetek-e oda az anyukaja azt mondta, persze barmikor szivesen lat, aludhatok ott de orokre semmikeppen nem ne is gondoljak ilyenre es menjek azonnal haza szegeny anyukamhoz amig nem fog a rendorseg keresni, kiskoru vagyok... Meg par telefon es rajottem, hogy csak a sajat csaladom van aki befogad.

Nem tudom nalltok mi a helyzet? Ez fugg a barati tarsasag szuleitol is, esetelg nagyszulok? Nekem csak 1 nagymama+nagypapa volt akkor de o nagyon messze lakott egyszobas garzonba hozza tudtam nem mehetek. Azert kerdem mert biztosan rajon, hogy rosszat tett es haza megy csak eppen addig ne essen baja. En 2 napig taboroztam a baratomnal de persze anyu tudta. A baratom edesanyja nem arulta el, hogy beszelt anyuval igy meg nagyon rossz is volt, hogy anyut nem erdeklem, miert nem keres. De nehogy baja essen vagy valamibe belekeveredjen elcsavarogjon amig rajon, hogy hibazot.

Nagyon sajnallak. Azota mar 33 eves no vagyok es van egy kisfiam. Minden tiszteletem az anyukame. Remelem nallatok is megoldodik a helyzet.

2011. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen ez volt az első kérdésem, hogy hol rontottam el? Egyedül nevelem sokat dolgozom. Nehéz mindenhol egyensúlyt tartani. Biztos ez a fő ok. Az hogy voltak-e előjelek? Igen, de mivel minden kamasznál kb. ugyanez volt a helyzet (mivel sokat beszélgettem hasonló gondokkal küzdő szülőkkel), nem gondoltam, hogy az én lányom különleges. Különösen köszönöm az utolsó válaszolónak a szavait!
2011. jún. 24. 12:37
 7/27 anonim ***** válasza:
74%

Remélem, hamar előkerül, mindenképp írj majd, hogy mi lett! Szurkolok!


Kamaszok ilyenkor tipikusan a szülőt akarják büntetni, de nem jönnek rá, hogy magukat jobban megbüntetik. Én is egy nagy, higgadt beszélgetést javasolok arra az esetre, ha előkerül.

2011. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%

"Amúgy feltehetően hónapokra szobafogságot kapna" -> Na, ez a lehető legszarabb döntés.

Ha előkerül (márpedig nagy valószínűséggel elő fog, és szurkolok, hogy így legyen), el kell beszélgetned vele, meg kell tudnod a szökés okát. Nem hiszem, hogy pont egy többhónapos bűntetésre lenne szüksége, hiszen bizonyára oka volt annak, hogy lelépett. Ez az ok akár komoly is lehet, szóval nem használna a "megrovás".

Sok sikert!

2011. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
34%
Elbeszélgetnék vele, viszont azt is tudatosítanám, aki szabályt szeg annak büntetés jár, ezvan. Következetesen nem lehet úgy gyereket nevelni, hogy mindent elnézel neki. Azt is tudatosítanám benne, hogy ez mennyi aggódással jár, meg hány gyerek tűnik el így és később senki nem tud róluk semmit. Miért kéne neked partnernek lenni, ha ő nem partner? Magyarázd el neki, ketten vagytok csak úgy működik a dolog, ha együttműködtök, még 15 éves, te tapasztaltabb vagy, adott esetben jobban tudod, mi a jó neki.
2011. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

nem hívtad fel telefonon? én biztos nem engetdetm volna el!

hol laktok?

én járnám a várost és keresném, iszonyúan aggódnék.

remélem, estére hazamegy.

2011. jún. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!