Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért téves látszólag sok...

Miért téves látszólag sok tizenéves lány énképe?

Figyelt kérdés
Bizonyára tudjátok, miről beszélek. A tinik min. 90%-a csúnyának és/vagy kövérnek hiszi magát (legalábbis ezt mutatják a külvilág felé), sokszor szavakba is öntik a gondolataikat. Ergo folyton-folyvást panaszkodnak társaiknak, ezzel kvázi arra utalva, hogy elvárják a dicséretet. Ennek van értelme? Ennyire rá vannak szorulva mások elismerésére? Önbizalom hiányosak? Netán megfelelési kényszerük van? Vagy ez is egyfajta divat?
2011. aug. 21. 21:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
A média miatt van, ahol csak tökéletes nőket látnak, meg a barbibabák miatt akik extra vékonyak és baba arcúak. Egyszer azt olvastam, hogy nagyon fontos hogy az apukák dicsérjék a kislányukat egész pici kortól, pl-ul ha új ruhájuk van stb. mert az ad egy lánynak önbizalmat.
2011. aug. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Én ugyan nem vagyok már tini, de világ életemben önbizalom hiányos voltam. Nem panaszkodom mindenkinek csak a férjemnek és nagyon jól esik, ha dicsér. Egy nőnek ez nagyon fontos.

És igen, ez a média hatása.

2011. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
14%

a tinik 60%-a azért erősen rohadt alma kategória...

nem lehet mindenki olyan, mint én sportos izmos és még jóképű is... :)

ezzel nincs is semmi baj egyébként, mert ha ronda vagy adj alább az igényeknek és lesz csajod/pasid

2011. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
25%

"A tinik min. 90%-a csúnyának és/vagy kövérnek hiszi magát "


Engem? :D Bocs.

2011. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Előzőnek azt üzenem, hogy én mindenhol olyan párokat látok ahol szép lány van ronda fiúval, vagy pedig ronda lány szép fiúval, ritka a kivétel :)

Amúgy meg ez életkori sajátosság, már a szüleink és a nagyszüleink is küszködtek ilyen problémákkal, de persze a média csak ront a helyzeten. És tényleg fontos , hogy pozitív megerősítést kapj a környezettől.

2011. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem értitek, igaz? Ha valakinek a szavai egyenlőek a gondolataival (tehát tényleg egy valag szar a saját szemében), azt megértem. Azért tényleg a média tehető felelőssé.

Az én kérdésem viszont az lenne, hogy miért kell megjátszani a kisebbségi komplexust...?

2011. aug. 21. 21:25
 7/21 anonim ***** válasza:
16%
Hujuj de lepontozott a sok irigy fajtája! Gyertek el hozzám és láttok majd szép fiú szép lánypárosítást...
2011. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

- Basszuuuusss, olyan xarul nézek ma ki, basszuuusss, hogy áll a hajam...

- Á, dehogy, tök jó a hajad.

- De én olyan ronda vagyok, és különben is öngyi leszek, mert kövér vagyok.

- Ne máááá, olyan jó alakod van, meg tök szép vagy, te vagy a legszebb az osztályban, de téélleg.


Nálunk is volt ilyen csaj az osztályban, előre untam, hogy minden reggel lement ez a műsorszám húsz percben. Egyébként nála hiúbb, beképzeltebb élőlényt nem sokat hord hátán a Föld. De kellett a reggeli műsor, hogy körbenyalják a jobbágyai, milyen jól néz ki, illetve valahogy ki kellett zsarolni a srácoktól a bókokat.


Egyszer rá..ott, mert odament ahhoz a fiúhoz, akinek tetszett, és rázendített, hogy basszuuuusss, de xarul nézek ki, az meg rávágta, hogy "Tényleg. Akartam is mondani, csak féltem, hogy megsértődsz".

Ott vége volt a világnak egyből. :D

2011. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

"Egyszer rá..ott, mert odament ahhoz a fiúhoz, akinek tetszett, és rázendített, hogy basszuuuusss, de xarul nézek ki, az meg rávágta, hogy "Tényleg. Akartam is mondani, csak féltem, hogy megsértődsz".

Ott vége volt a világnak egyből. :D"


A srác nagyon adja! Respect!

2011. aug. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

21:32 rátapintott!:D

Pont az ilyen csajokról beszélek. Nekem is van nem egy ilyen kaliberű osztálytársam, nem véletlenül tettem fel a kérdést. Agyf*szt tudok kapni az ilyenektől...

2011. aug. 21. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!