Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Koleszos probléma.

Mit tegyek? Koleszos probléma.

Figyelt kérdés
Egy 9.- es kollégista lány anyukája vagyok.A lányom alapvetően jóindulatú,alkalmazkodó,kedves lány.Nagyon jó a viszonyunk,mindent megbeszélünk.De most van egy probléma ami miatt szinte másról nem is beszélünk.Napi szinten hívogat telefonon,én meghallgatom,adok is tanácsot,de már úgy érzem anyaoroszlánként bemegyek és megvédem a gyerekem.Három másik lánnyal lakik együtt,közülük az egyik "rá van szállva" a lányomra.Nem hagyja szóhoz jutni(Kussolj),nagyon csúnyán beszél.Minden szempontból kritizálja,a külsejét(a lányom csinos,és szép),jó tanuló ezt is,a mi viszonyunkat(hogy lehet az anyáddal mindent megbeszélni),hülye vagy,nyávogva beszélsz,a lányom izlését a fiúkról,stb,stb.Osztálytársaival,régiekkel,újakkal is jó viszonyt ápol,a koleszban is,sőt idősebb lány barátai is vannak.Nagyon rosszul esik neki az örökös letromfolás,bármit csinál az rossz.A másik 2 szobatárs közül az egyik pártatlan,nem akar senkivel összeveszni,viszont meg se mer szóllalni,azért nem bántja.A másik a piszkálódós legjobb barátnője.A lányom egyedül van ebben a szituban.A többiek más szobákból a lányomat pártolják.Én eddig azt mondtam ne hagyja magát,szólljon vissza,de már azt is tanácsoltam nézze levegőnek.Mi lenne a jó megoldás?
2011. okt. 20. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
èn valahogy megleckéztetném,vagy nagy szégyenbe hoznám sok-sok ember elött.
2011. okt. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,erre én is gondoltam,de a lányom azt mondta én ne avatkozzak így bele,ezt valahogyan neki kell megoldani.Ötlet hogy hogyan leckéztesse meg??
2011. okt. 20. 15:30
 3/13 anonim válasza:
79%

Másik szobába költözés nem lehetséges?

Figyelmen kívül hagyás is jó lehet, ha mindenki kedveli őt, csak az a lány szúr ki vele folyton, nem kell vele foglalkozni, aztán előbb-utóbb talán megunja, ha meg nem, akkor se fog senkit érdekelni.

De tényleg, talán az átköltözés másik szobába, ha ez lehetséges.

2011. okt. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én is javasoltam neki ezt is,de arra meg azt mondta egyenlőre nem akar mert megfutamodás lenne.Sajnálom,mert eddig ilyen dolgok nem érték,csendes,jóindulatú a lányom,nem provokáló.Volt egy nagyobb lány a múltkor aki meg is védte,ráadásul mások előtt.Többen észrevették a piszkálódást,és kérdezik a lányomat miért csinálja vele az a másik,de nem tudja.Ráadásul próbálja a másik 2 szobatársat is a maga oldalára állítani,eddig sikertelenül.
2011. okt. 20. 16:17
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Verje jól össze ha még egyszer be mer szólni...
2011. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
álljon ki magáért és verje el
2011. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Legalább jól tanul az a csaj?Mert ha nem akkor totál lenézöen közölheti vele,hogy ameddig ö telente a sarkon szétfagy a hidegbe addig ö úgy él majd mint a királyok,mert tanult hozzá eleget.
2011. okt. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne menjen át másik szobába. Szóljon vissza neki, keményen. Aztán meg ha folytatja akkor lehet "keményíteni". Máshogy nem szállnak le róla! Hiába megy másik szobába. Utána meg ha találkoznának vele csak jobban piszkálnák, hogy besz*ri vagy hasonló.
2011. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A kiscsaj egyszerűen irigy szerintem,vetélytársat lát a lányomban.Igazi pióca alkat.Hát hogy mennyire tanul jól nem tudom,de fura a természete.Most mesélte a lányom hogy át akar menni egy másik szobába,és csábítja a másik kettőt.Kis H...e p...a.
2011. okt. 21. 14:04
 10/13 anonim ***** válasza:

Erőviszonyokat figyelembe véve nem hiszem, hogy a testi bántalmazás megoldás lenne, a lányod gondolom nem az az utcai harcos, ráadásul kettő-egy felállásban. Visszaszólni kell viszont, ha nem használ, másik szoba. Szerintem nem megfutamodás elmenni onnan, ahol az embert nem látják szívesen - sokkal rosszabb behódolni, elfogadni az áldozat szerepét és hagyni, hogy még négy évig cseszegessék. Ha van esetleg olyan tanár, akivel nyíltan tud beszélni, tőle is lehetne tanácsot kérni, gondolom, ők gyakorlottabbak ebben.


15/L

2011. okt. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!