Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire fáj egy pofon?...

Mennyire fáj egy pofon? Hogyan lehet ezt legkönyyebben lelkileg átélni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy fura a kérdés csak egyszerüen kíváncsi vagyok rá. Kérlek menneteket hogy csak komoly válaszokat adjatok akkor is ha szerintetek hülyeség a kérdés.
2012. ápr. 3. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen és hogy fel vagy e készülve vagy hirtelen.De nem olyan vészes.
2012. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Szerintem inkább hírtelen.
2012. ápr. 3. 20:56
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Ez sok mindentől függ. Pl. hogy kitől kapja az ember, miért kapja, mekkorát kap stb.

Mert ha egy osztálytársam lekeverne egy hatalmas pofont, csak azért, mert olyan kedve van, akkor valószínűleg nagyon kiakadnék, és nehezen dolgoznám fel. De ha anyukám adna egy taslit azért, mert valami nagyon rossz dolgot tettem, akkor más a helyzet - valószínűleg először akkor is kiakadnék, de utána beismerném, hogy jogos volt, és simán feldolgoznám. (Eddig egyszer kaptam, kb. 6 évesen, amikor elszaladtam az utcán apukám elől, és nem látott sehol, aztán amikor felbukkantam, akkor adott egy pofont. Rosszul esett, de tudtam, hogy teljesen jogos volt. És nem lettem lelki sérült...)

2012. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 4. 06:41
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Életemben egyszer kaptam pofont anyukámtól,nem voltam az az elvselhetetlen,visszapofázós tini,szóval nagyon rendes voltam,de 14 éves korom körül azért sokszor visszaszóltam.Anyukám megkért hogy mosogassak el,persze nyafogtam,hogy már megint én,akkor felajánlotta,hogy Ő öblít,persze húztam a számat továbbra is,puffogtam,majd egyszer csak beszóltam,hogy "minek mosogassak el mindent,nem én koszoltam össze" akkor hirtelen kaptam egy pofont oldalról,nagyon meglepődtem,egyből csináltam a dolgom szó nélkül,már akkor tudtam,hogy nagyon megérdemeltem.

Igazából nem fáj nagyon,főleg ha tudod,hogy meg volt az oka,vagy később rájössz,hogy meg volt az oka.

Szerintem ha semmi sem működik már,sem a beszélgetés,kérés,akkor igenis kijár a gyereknek,nem a verésre gondolok,de egy atyai,anyai pofon simán belefér.

Persze gyerek függő,nekem sokkal jobban fájt,ha anyukám ha haragudott nem szólt hozzám,vagy nem nézett rám, a lelkiterror sokkal rosszabb,mint nagy ritkán egy pofon,azt nem is fogom a gyerekemmel csinálni,mert borzalmas.

2012. ápr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk ritkán van/volt pofon. Amíg kicsi voltam, 3-4 éves, akkor sarokban kellett állni, és gondolkozni azon hogy mit csináltam rosszul. Nálam bevált, mert olyankor mindig elszégyelltem magam, és bocsánatot kértem :)

Életemben 2-3 pofont kaptam, és mind jogos volt, kivéve egyet. Erre nagyon emlékszem. A nővéremtől kaptam, mert kért valamit de tök flegmán és én elkezdtem hisztizni, hogy nem csinálom meg. Erre lekevert egy akkorát, hogy csak lestem... Elmeséltem anyának, és akkor nagyon összeveszett nővéremmel. Ekkor kb 7 éves voltam, nővérem meg 14. Egyébként nem vagyunk az a pofozkodós család, többnyire békesség van :)

2012. ápr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 6. 18:46
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha pl . apukám ütne meg, akkor az nagyon rosszul esne.Nem is az,hogy fájna-e vagy ilyesmi,hanem hogy bánt.Szerencsére ilyen még nem fordult elő,és remélem nem is fog.:)

14.l

2012. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod
2012. ápr. 7. 17:05
 10/15 anonim ***** válasza:
fizikailag nem igazán fáj, lelkileg inkább, szülőtől, v akárkitől, akit szeretsz, megalázó, nem felejted el egyhamar.
2012. ápr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!