Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek hogy készüljek...

Szerintetek hogy készüljek fel lelkileg a kórházra? /aki volt leírná a tapasztalatait? /

Figyelt kérdés

Beutaltak kórházba depresszió miatt egy hétre, de én nagyon bepánikoltam, mert igazából a táborokat is alig bírtam ki és a látogatási idő is csak 2 óra ,telefont is csak 2 óráig lehet használni.. Félek az egésztől, bohócok is vannak amik rettentően idegesítőek.. És idegenekkel egy szobában aludni elég rossz. Mit tehetnék? ://

ja és még azt szeretném tudni hogy aki volt kórházban annak mp3 használatát megengedték alvásnál?? mert nekem muszáj lenne , nem bírnám ki hogy nem vagyok egyedül egy szobában és lehet h még horkolnak is:D


15/L


2013. jún. 5. 23:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Ugyan én még nem voltam kórházban szerencsére, de azért remélem tudok pár olyan dolgot mondani, ami hasznos lehet.

Szóval valami oka van annak, hogy most be kell feküdnöd egy hétre. Saját magad érdekében kell, hogy ott legyél, így fogd fel ezt az egy hetet egy olyan hétnek, amikor csak is magadra koncentrálhatsz, gondolkodhatsz az életeden, elgondolkodhatsz azon, hogy mi vezetett ide és, hogy mit tehetsz azért, hogy többet ne kelljen ilyenen átmenned. Gondolkodj olyanokon, hogy mi érdekel az életben és mit szeretnél elérni. Ha időt szánsz ezekre, akkor biztos vagyok benne, hogy magabiztosabban vetsz majd véget a hétnek. Az, hogy nem használhatsz telefont, pont arra jó, hogy ne terelje el a figyelmed ezekről a fontos kérdésekről. Az csak egy eszköz, sokkal fontosabb és lényegesebb dolgok vannak az életben.

A bohócok nekem sem a kedvenceim, de az idegenekkel ismerkedhetsz, beleláthatsz kicsit mások életébe, ami bizony hasznos lehet. :)

2013. jún. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

mp3-at biztosan megengedik

Én mobilon fülhallgatóval hallgattam zenét, senkit nem érdekelt.

2013. jún. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszönöm mindkét választ!:)

első igazad van, tudom hogy azért van , de én igazából telefonon csak zenét szeretnék hallgatni, csakhát elvileg telefonálni meg csak látogatási időben lehet, de majd megkérdezem ha ott leszek hogy zenét lehet e hallgatni róla.

második neked is köszönöm szépen!:)


várom a válaszokat még:) előre is köszi mindenkinek aki ír.

2013. jún. 6. 00:12
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a megfigyelőbe tesznek akkor ott telefont nem használhatsz . A rendes szobába akkor használhatsz. Lesznek veled egykorúak is. Ne aggodj és legyél egy kicsit nyitottabb. Ne zárkózz be. Ismerkedj hisz ez is egy lehetőség. Lehet itt találsz majd barátnőre vagy épp szerelemre. :)
2013. jún. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapja voltam szülni egy egész hetet feküdtem bent. De am élveztem. Rengeteg embert megismertem. Sőt csajszival akivel egyszerre szültünk mai napig nagyon jó barátságban vagyunk. Szinte minden nap beszélünk. :) Mondjuk amúgy is könnyen ismerkedem. Majd te is beszélgess mindenkivel sokat. Nagyon jó dolog. Ja és az alvás. Nekünk 3 másik pici gyerek sírt felváltva a horkolások mellett. De pl úgy aludtam mint akit fejen lőttek. :D És előtte volt olyan h a férjem csak hangosabban szuszogott az éjjel akkor megbökdöstem mert idegesített. :D

Am mp3-at biztosan hallgathatsz majd. Meg nem kell mutogatni és akkor senkit nem zavar. :P

2013. jún. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a pszichiátrián nincs mp3, se telefon éjjelre, se semmi. Ha nem szeretnél, nem kötelezhetnek a befekvésre. Én voltam benn 2 hetet, hát akkor lettem csak igazán depressziós. A sok bolond között az ember maga is elgondolkodik, hogy normális-e. Látogatás 2 óra, egy nap 3x 10percre nagykorúval kimehet a beteg a teraszra, egy nap egyszer ha nagyon muszáj, szülő elvihet fél órára sétálni. A kaja szar, este tévén leadják a Barátok Köztöt az ebédlőben, és ennyi.
2013. jún. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nyilván depresszióval nem egy sima kórterembe fektetnek.
2013. jún. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vigyél sok könyvet/újságot6keresztrejtvényt és füldugót (1-200 Ft csak) :) Meg esetleg csokit és kekszet arra az esetre ha ehetetlen a kaja. Mondjuk el nem tudom képzelni hh kezelnek egy hét alatt depressziót kórházi körülmények közt? Nekem csak kórházban jelentkezett idáig depresszióm....
2013. jún. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ohh, elmondom én. Egy nagy városban élek, tele híresebbnél híresebb orvosokkal, ilyen-olyan felújított kórházzal. Elviszik a gyereket a szülők, vagy akár maga megy be, kitöltetnek vele egy tesztet. Teszt alapján eldöntik, hogy befektetik-e. Ha befektetik, eldöntik, hogy adnak neki gyógyszert, vagy nem. Depressziósoknak nem adnak. Fiatalkorút nem tesznek zárt osztályra, ha nem nagyon súlyos a helyzet. Mindenféle beteg van. Volt egy szobatársam, aki azt találta élete hobbijának, hogy lefagyasztott medvesajttal focizott a képzeletbeli barátjával. Vannak foglalkozások, nem kötelezők, de ajánlottak. 1. ping-pong 2. beszélgetős óra 3. torna. Azzal, hogy van akinek gyógyszert adnak, van akinek nem, elég jól beindította az osztályon belüli bizniszelést. Egy csomag csipsz egy XANAX-ért és hasonlók. A nővérek folyton járkálnak, hogy kinél van telefon, vagy bármi, amit elvehetnek. Ha egy fél lépéssel átléped a küszöböt, már üvöltenek, hogy mit képzelsz, hogy meg akarsz szökni. Hozzáteszem akármikor, bármelyik pillanatban HAZAMEHETSZ. Szóval kb ennyi. Semmi más nem történik, nem csinálnak semmit. A legtöbb páciens inkább azt mondja, hogy jobban van, csak hogy kiszabaduljon, aki nem hazudik, annak a továbbiakra gyógyszert írnak, esetleg terápiát javasolnak, de ennyi. Remélem, bár nem hiszem, hogy ez csak nálunk van így.
2013. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én műtét miatt feküdtem be 1 hétig,de volt ott olyan is aki depresszió miatt (kisváros nem volt külön hely más a gyerekosztályon). Szerintem fogdd fel ezt egy kikapcsolódásnak. Bár minden lesz csak kikapcsolódás nem. Én télen voltam a szobában volt vagy 40-50fok az ablakot nem lehetett kinyitni,a nővérek éjszaka ordíbáltak a folyóson stbstb.

De én jól elgondolkoztam az életemen ahogy néztem ott az embereket meg beszélgettem velük..elég sok mindenre rádöbbentem. Próbálj meg amennyire csak lehet pozitívan hozzáállni ehhez az egészhez,hidd el csak segítenéd vele a gyógyulásod. Nem kell így felfogni és ráparázni,kedvesen beszélj a nővérkével,hogy kéne a zene előveheted-e az mp3-at:) Az idegenek meg csak addig leszenk idegenek amíg be nem kerülsz,utána majd beszélgettek és egyből nem lesznek olyan idegenek.


Kitartás!Ne aggódj,minden rendben lesz majd.

2013. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!