Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valahogy nem lehet segíteni a...

Valahogy nem lehet segíteni a kamaszkori hangulatingadozásokon? Mikor lesz vége?

Figyelt kérdés
14 éves lányom van, egyszer nem győzi elmondani, hogy végre iskolába mehet, néha viszont sír reggelente. Este is bedugja a fülét, zenét hallgat és sír. A kezén voltak már karcolások, de megbeszéltem vele és azóta nincs. Nem lehet ez ellen semmit tenni?
2014. ápr. 14. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

lehet, hogy nem hangulatingadozás, hanem tényleg valami kisebb/nagyobb baj van.

megkérdezted tőle, miért ilyen?

2014. ápr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 piriiiiii ***** válasza:
100%

Én 17 éves kamaszként mondom, hogy ez természetes, ez egy ilyen korszak, könnyen változik a gyerek vidámból !csaknem! ok nélkül letargikussá, ez velem is teljes mértékben így van.

Az azonban, hogy a kezén karcolások voltak... az már egyáltalán nem természetes. Milyen a kapcsolatod vele?

2014. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Szeretni kell és hagyni megélni az érzéseket. Fejlődik a lelke, szenvedéssel jár. Nem kell beszéltetni, mert nem lehet elmondani. Öleld át néha. Te is átélted ezeket, én is.Minden rendben van, mert szereted és törődsz vele. Ennyi elég. Ölellek mindkettőtöket.
2014. ápr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán "szociális fóbia"Mnekem is volt ilyen 1éve,de már megértettem hogy nincs miért félni,én is ugyan így csináltam,este füles + erős könnyezés,karcolások enyhén de voltak,lehet hogy gúnyolják az iskolában hogy "csúnya vagy" "az a fej" "nézd már hogy néz ki" esetleg fizikai bántalom is éri(?),talán "pasis" dolgok miatt csinálja ezt, és ez nagyban hat a fejlődő lelkére,ezt a szociális fóbia dolgot beszéld meg vele minél hamarabb mert ha ez a gond még időben tudjátok orvosolni!
2014. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:-)
2014. ápr. 14. 19:05
 6/9 anonim ***** válasza:

A hangulatingadozás kisebb mértékben oké. Ha nagyon durván vált ok nélkül az egyik végletböl a másikba, és ha karcolások vannak a kezén, az már nem.

És azért rákérdeznék még egyszer erre a karcolgatás-dologra, mert hogy a kezén nem látsz semmit, az nem jelenti azt, hogy máshol nincs. Ez a dolog 90%ban elég csúnyán elfajul. Tapasztalatból mondom, és (sajnos) a barátaim közül is nem egyet láttam így összeomlani.

2014. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem normális. Nekem személy szerint a mensi váltja ki azt, hogy nagyon durva hangulatingadozásaim vannak :) Kisírt szemek, szorongok, néha agresszivitás uralkodik el rajtam, később oktalan jókedv. Pont a szorongás és az agresszióm miatt kezdtem el vagdosni magam, de már leszoktam róla. Mellesleg a vagdosás szerintem olyan, amit a tinik 80%-a kipróbál különféle okokból. Megbeszélted vele, abbahagyta, nincs semmi gond, de azért vess egy pillantást a combjaira is. Tényleg sokat segít, ha olyankor megöleled, lehet nem fog rá pozitívan reagálni, de biztos vagyok benne, hogy jól fog neki esni.

A korosztályomban ezek a legfőbb problémák a lányoknál:

-mensi (nekem előtte kb 5 nappal kezdődik a morcosodás, 7 napos a vérzésem, utána még kb 6-7 nappal morcos vagyok, 29 napos ciklusaim vannak, szóval az 10 nyugis napot jelent, szerintem nekem valami hormonprobléma lehet a ludas)

-túlsúly, duciság ( még az 54 kilós gebék is rinyálnak, hogy dagadtak, ebből következtethetsz valami testképzavarra)

-pasi ügy

-egyedül érzi magát (ezen a kollégium pl sokat segít)

-piszkálják

-állandó veszekedései vannak a barátaival

2014. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bele van karcolva egy fiú neve a kezébe, szerintem ez mai

:-(

2014. ápr. 14. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 13 éves a lányom. És bevallom őszintén néha már tehetetlennek érzem magam. Tegnap este pl. benéztem hozzá a szobájába és sírt. Előtte vacsoráztunk akkor még vidáman nevetgélt.

Próbáltam beszélgetni vele de nem akarta elárulni mi a baj.

Rosszul esik nyilván hogy egész idáig én voltam akinek mindent elmondott most meg ott tartunk hogy talán a barátnői többet tudnak róla mint én. Az életemnél jobban szeretem őt, ő pedig nem mond semmit. Pedig tanácsokkal csak úgy tudom segíteni ha tudom mi a baj.

Annyit megtudtam hogy fiú miatt. Ennyi.


Ez nehéz korszak.


A vagdosás miatt mindenképpen vidd pszichológushoz mert ez nem normális dolog.

2014. ápr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!