Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felnőttek, tinik! Milyen a 8....

Felnőttek, tinik! Milyen a 8. osztály? (lent)

Figyelt kérdés
Többet kell tanulni? Valakitől azt hallottam hogy könnyebb mint a 7.osztály. Mikorra kell eldöntenem hogy melyik gimiben tanulok tovább? És a ballagásra mikor kezdenek próbálná? Milyen volt nektek a 8,osztály? mentetek sulit látogatni?

2014. aug. 31. 08:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az első félévben nagyon kell tanulni, a felvételi miatt fontosak a jegyek. Nálunk a félévivel kicsit engedékenyebbek voltak a tanárok, inkább fölfelé kerekítenek (bár ennek következménye hogy év végén lefelé) de ezzel ne számolj, mert van olyan tanár aki ilyenkor még szigorúbb.

Az iskolalátogatásos hiányzás tényleg jó buli, de ne menj el minden gimibe csak emiatt, mert órákon a felvételire készültök, amiről nem jó lemaradni. Ha jársz előkészítőre (esetleg több helyre is) és vannak különóráid, akkor október és március között ne igazán számíts rengeteg szabadidőre.

A sulilátogatások október-december között szoktak lenni, addigra érdemes 4-5-6 sulira leszűkíteni a kört, és utána valamilyen sorrendet felállítani. Utána az írásbelik után még egyszer lehet sorrendet változtatni.

A felvételik után általában kicsit lazább az év. A ballagási próbák rengeteg mindentől függenek (lesz-e tánc, műsor, keringő stb) nálunk csak a műsort (versek, beszédek) próbálták kb 1-2 hónapig, mást nem. Keringő nem volt, a levonulással pedig nem foglalkoztunk, értsd indulás közben találtuk ki a sorrendet.

Sok sikert a felvételihez:) 16/L

2014. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

k..rva jó volt :D én rohadtul szerettem, kedvenc évem volt, tiszta party,happy end volt, bár én 8 osztályos gimiben voltam :D

ballagásra április végén kezdtünk el tervezni, mert évzárón volt.

2014. aug. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal könnyebb, mint gondolnád. 5. osztálytól azt nyomja minden tanár, hogy teperni kell majd 8.-ban. Ehhez képest 8. első félévében annyi a dolgod, hogy elkerüld a beírásokat, és a viszonylag egyszerű, első féléves anyagból jó jegyeket szerezz.

A második félévi tananyag szerintem nehezebb volt, de akkor már senki se törődött a jegyekkel igazából, az volt a cél, hogy ne bukjunk meg.

2014. aug. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ekkor kötöttem életre szóló (legalábbis már 15 éve tartó) barátságokat pár osztálytársammal. Életem legjobb egy éve volt, a középiskola már sajnos a nyomába sem ért.

Nem emlékszem, hogy olyan sokat tanultam volna... :D Mindenki riogatott, hogy mi lesz középiskolában meg tanuljunk, de mi inkább hülyeségeket csináltunk. Egy percig se bánom. Aztán 4,2-re érettségiztem :)

2014. aug. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
34%

Köszönöm kérdező ezt a kérdést, engem is érdekelt. :D

Éjjó nyolcosztályos gimnázium, ezek szerint Napsugár Egyetem lesz ez az év. :'D

2014. aug. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Jajj, szuper! :) Nekem a legjobb évem volt, imádtam. A felvételi sem para, pedig nálunk nagyon hangoztatták a tanárok, hogy milyen rossz lesz, meg hogy nagyon sokat kell majd tanulni.

Tanulás szempontjából szerintem is az egyik legkönnyebb év. Vagy talán az is.

2014. aug. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
40%
Ja egyébként tavaly megcsináltuk csak úgy poénból a matek felvételit(akkor voltunk hetedikesek) és egyetlen geometria feladat kivételével nevetséges. :D A magyar sem egy nagy valami.
2014. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én 6 osztályosba jártam és ott kicsit más a 8., mint alapból. Ugye vizsgák nincsenek, meg vannak tárgyak amiben nem ugyanaz az anyag.

A 8. év volt számomra a legkönnyebb az összes közül. Tankönyvet talán soha nem nyitottam ki, de így is 4-es 5-ös voltam mindenből. Tényleg nagyon egyszerű volt, a 7. nehezebb.

2014. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Nekem jó volt a nyolcadik. A felvételivel meg csak riogatnak, hogy milyen nehéz, kitöltesz pár feladatsort előtte és igazából tök könnyű. Voltam egy iskolát látogatni (végül nem oda mentem). Azt, hogy mikor kell eldönteni melyik középiskolába mész tovább azt az osztályfőnököd úgyis elmondja.
2014. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Legjobb volt:)

Elso felevben nagyon nyomd meg a jegyeidet,mert beleszamit!

Masodik felevben nyaralunk😎

Mi semmit nem csinaltunk szinte. Neha-neha 1-1 dolgozat,de feleles semmi:D

2014. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!