Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám meggátolni a...

Hogyan tudnám meggátolni a gyerekem további kicsapongásait?

Figyelt kérdés
Tizennégy éves lányomat pár napja azon kaptam hogy egy fiúval "tevékenykedik " a szobájában valamint már nem egy cigarettás dobozt találtam nála.Hogyan tudnám ezeket meggátolni?
2008. szept. 17. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Tiltással és veszekedéssel semmiképp.Az lenne a legjobb,ha leülnél vele 4 szemközt és megpróbálnád kisfelnőttként kezelve beszélni vele.Tudom,hogy még nem az,de így hamarabb lenne veled bizalmasabb,szerintem.Kérdezz rá a szexuális életére,beszéljetek a fogamzásgátlásról,mert ezek szerint már szüksége lesz erre is.Velem anyám inkább ellenséges volt.Eleinte én is sutyiban vettem fog.gátlót,cigit és igazán soha nem beszéltünk ilyen engem érintő dolgokról.Irigykedve néztem jó pár éve az akkor 15 éves sógornőmet,ahogy anyósommal együtt sutyorogtak és megbeszélték a női dolgokat apósomat és mindeki mást kihagyva.Próbálj inkább a barátja,mintsem az ellensége lenni.Szerintem így sok meglepetéstől megkíméled magad.
2008. szept. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Zárd be szobájába és kíméld meg minden "külső rossztól!!,, A felnőttek ugyanis csak ezt tudják csinálni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. jan. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem minden felnőtt olyan, aki csak elzárni tudja a gyerekét. Engem is úgy nevelt fel anyukám hogy inkább mondjak el neki mindent, minthogy a háta mögött csináljam. Eleinte furcsa volt beszélni vele a fiúkról mikor bekerültek a képbe, vagy épp a cigiről vagy alkoholról, de ahogy múlt az idő rájöttem hogy ez nekem is csak jó, neki is jobb mert tudja mi van velem, meg tudunk mindent beszélni, és sok mindenben tud segíteni. Azt kéne neki is megértenie, hogy nem ellene van a szülő, sőt... Csatlakozom az előttem szólóhoz, sokszor valóban eredményesebb az anya-lánya kapcsolat helyett a barátnő kapcsolat.
2010. máj. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!