Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire "ciki" ha középiskolá...

Mennyire "ciki" ha középiskolában szülő megy a gyerekért kocsival?

Figyelt kérdés
Falun lakuk és a nagyfiúk bejárnak a városba suliba. A nagyobbik 12.-es, a kisebbik 9.-es lesz. Ritkán jár busz, az utolsó busz 13:35-kor eljön a gyerekek meg addigra nem végeznek. Arra gondoltam hogy akkor elmegyek értük. De nem lesz nekik "ciki"? Megkérdeztem őket azt mondták nekik jó, bár félek nehogy emiatt bántsák őket. Nemrég költözünk ide, azért vagyok ennyire tanácstalan.
2016. aug. 17. 14:27
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Miért lenne jobb a kolesz?? Onnan is hazakell jutniuk illetve sulikezdés előtt 2 héttel biztos nincs hely egy koleszba sem de eszünkbe se jutott..
2016. aug. 17. 17:12
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

Ebben a szituációban nem lenne ciki.

Amikor a budapesti belvárosi gimibe 15 perc metró + 5 perc séta helyett kocsikáztak az emberek már furán néztünk kicsit, de ez lényegében kényszerhelyzet. Nem jön már busz amikor végeznek. Mi az eget csinálnának ha nem kocsival hozod őket? Gyalogolnak? Vagy szeptemberig gyorsan vesznek egy jogosítványt? Esetleg ott ülnek a buszmegállóban másnap hajnalig?

2016. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
34%
Kolesz azért jobb mert nem lesznek elszigeteltek. Suli után rögtön kocsiba, hétvégén gondolom semmi közös program iskolatársakkal. Tanulás is jobban megy koleszban, nekünk 3 órát kötelező volt tanulószobában ülni.
2016. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Hidd el nincsenek elszigetelve, minden napra jut valami. Tanulást pedig saját maguk beoszthatják itthon, ők érzik mennyi idő kell nekik. Én biztos nem fogom leültetni 3 órán keresztül hogy kötelező tanulni, elég nagyok, betudják ők osztani az idejüket.
2016. aug. 17. 17:47
 15/24 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem hogy tudnak az iskolatársaikkal lenni ha suli után rögtön hazamennek.
2016. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Ha szólnak (!!!) hogy osztálytársakkal szeretnének lenni akkor később megyek értük+hétvége is ott van.

De miért kell mindenbe belekötni??

2016. aug. 17. 18:04
 17/24 anonim ***** válasza:
13%
Utálom az ilyen szülőket akiknek a gyerekük egy házikedvenc. Otthon tartjuk mert olyan cuki. Tartsatok kutyát és engedjétek a gyerekeket koleszba.
2016. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
70%
Nekem az egyik szülőm a volt sulimban dolgozik, a másik meg a közelében, így általában velük jártam suliba/haza. Nem éreztem cikinek, mást is láttam, hogy néha elvitték/hazavitték a szülei.
2016. aug. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ciki. Én most leszek 12. osztályos és reggelente mindig kocsival visznek be mert ők is akkor mennek dolgozni és pont útba esik. Mehetnék busszal vagy akár gyalog is, bár reggel nem szeretnék annyit gyalogolni, de így a legkényelmesebb, legegyszerűbb. Délután busszal, gyalog járok vagy, ha egyszerre végzünk (ők a munkában, én a suliban), akkor is eljönnek értem. Én ezt sosem éreztem gáznak és sok osztálytársamat is hozzák, viszik a szülei. Mondjuk én abban a városban tanulok, ahol lakok is, úgyhogy ha korábban vagy később végzek vagy valami miatt még nem akarok hazamenni, akkor abból nincsen "gond". Szerintem ha ők ebbe beleegyeztek és nekik így megfelel, akkor ez rendben van.
2016. aug. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Kedves kötekedő válaszadó! Ez már a 2.kérdésem ami miatt ìtélkezel. Ennyire unatkozol?? Mindjárt kezdődik a suli, bird ki valahogy.
2016. aug. 17. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!