Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sminkelés 13 évesen?

Sminkelés 13 évesen?

Figyelt kérdés
Ti engednétek, hogy 13 éves lányotok sminkelve menjen az iskolába. Nyáron pingálta magát az ok, de mondtam, neki, hogy ha kezdődik a suli suliba nem mehet sminkelve. Reggel persze kisminkelte magát, én lemosattam vele, szegény úgy sírt. Van pár szeplője és ezt próbálja takargatni, tudom, hogy az agyába kellene helyretenni a dolgot hogy ő festék nélkül is szép, de hát hiába mondom neki.Hogyan hassak rá? Vagy hagyjam és kinövi? (Van 18 éves nővére ő is ilyen volt, minnél jobban tiltakoztam ellene annál több festék került rá mostanra már kinőtte s most ő is mondogatja neki, hogy minek sminkeled magad tönkremegy a bőröd?)
2016. szept. 1. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekem úgy tűnik akár engeded, akár nem, akkor is sminkeli magát, mert ilyenek a tinik. De én is megpróbálnám megmagyarázni neki, hogy tényleg tönkre megy tőle a szép fiatal bőre. Lehet akármilyen természetes, lélegző smink, akkor is jobb, ha nincs rajta semmi. Majd ő is rájön, mint a nővére. Meg majd ha tesióra után folyik le róla a máz, akkor is elgondolkodik rajta.
2016. szept. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Ha az iskola szabályzata nem tiltja, én hagynám. Idővel kitapasztalja a határokat. Önmagában a sminkkel nincs baj, a használat mértékével lehet túlszaladni.

Jó minőségű termékek egyébként nem teszik tönkre már a bőrt.


Egy szabályt bevezetnék: este kötelező mindent lemosni és arcot krémezni, éjjelre ne maradjon rajta.

2016. szept. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Első körben lehet hivatkozni arra, hogy a suli házirendjében mi van. Mert a legtöbb helyen általános iskolában ezt nem engedik, és sokkal kínosabb lesz lemosni a sminket a többiek előtt, a suli mosdójában.


Másrészt: az osztálytársai évek óta ismerik, tudják, hogy szeplős. Miattuk felesleges takargatni, ha elfogadták így, akkor is, és ha nem, akkor is.


Lehet, hogy rosszul tudom, de nekem egy kozmetikus egyszer azt mondta, hogy ha alapozót használok, és úgy megyek ki a napra, akkor még több szeplőm lesz, sőt pigmentfoltok is lehetnek a bőrömön, magyarán csak rontok a helyzeten. Egy kevés színezett hidratálón kívül ő nem is ajánl mást mindennapi használatra, de az ugye nem fedi el a szeplőket. Lehet, hogy csak lebeszélni akart. :) De nekem bevált, azóta se merek vastagon alapozni, nehogy még szeplősebb legyek.


És a kislányod életben is hamarosan jön majd egy fiú, aki meg fog őrülni azokért a pöttyökért, és akkor majd helyrebillen az önbizalma.


Mikor a húgom azon kattogott, hogy csúnya, nagy orra van, és miatta csúfolják, anyámmal beneveztük a neten a fotóját egy szépségversenyre, és egész jó helyezést ért el, sokan írták is a képe alá, milyen szép, természetes a mosolya, neki van a legszebb haja, stb. Nagyon sokat segített neki, hogy látta, hogy milyen sokan látják szépnek. Egy próbát nálatok is megér valami hasonló. :)


Nem könnyű 13 évesnek lenni, és anyának sem az ilyen esetben. Kompromisszumként esetleg vegyetek ti is BB krémet, az ártani nem fog, kicsit fed, és hátha mindenki jobban érzi magát, hogy kicsit sminkelt is meg nem is.

2016. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Van 13 eves lanyom. Eszebe sem jutna sminkkel, festett korommel iskolaba menni. En sem engednem. En sem sminkelek, csak alkalomra, 13 evesnek erre semmi szuksege.
2016. szept. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Kompromisszum. Szemceruza, spirál, max BB krémet engedném, de erősebben, kivakolva nem mehetne iskolába. Ennyi idősen én csak ceruzát használtam, ahogy a legtöbben az osztályban.
2016. szept. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Saját tapasztalatom az én nagy lányom is olyan volt, hogy azt mondtam az én lányom ilyet soha nem tenne aztán 14 évesen jött a nagy fordulat dobtam egy hátast és mindenre amire azt montam, hogy az én lányom nem csnálálna ilyet de bizony még külömbet is csinált.(piercing, cigi, stb). Mostanra már helyreállt a rend de senki ne mondja, hogy az én lányom ilyet nem tenne mert nem tudod mit hoz a holnap.Új suli új barátok és már nem az anyucinak akar bizonyítani.
2016. szept. 1. 09:40
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Külföldön élek, itt sminkek magukat kB 12 éves kortól. Mondjuk nem kék szemhejfestekre meg vörös ruzsra kell gondolni, hanem szempillaspiral, szajfeny, esetleg nagyon halvány szemhejfestek. Én amit nem engedek, az az alapozó -teljesen felesleges, hiszen semmi borhibaja nincs- illetve szemceruza, tus csak itthon lehet, suliba nem
2016. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Maradjunk annyiban, az en lanyaimat en ismerem. Ok azt sem dijazzak, hogy nemelyik 12 eves pasizik, kiszivott nyakkal, mellel(!) virit a facebookon. Ha neked elfogadhato, hogy sminkel, akkor sminkeljen.
2016. szept. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
Ha szeplő a gond (ami pedig amúgy olyan széééép ) akkor egy kis korrektort engednék,meg szájfényt,és ennyi (esetleg valami szolid lakkot) én 14 éves koromtól már sminkeltem persze titokban mert anya nem engedte.Sokat nem tudott tenni ellene,így én a kompromisszumokban hiszek.Ja,és köszöni a bőröm,még teljesen szép most 30 évesen is,pedig napi szinten sminkelek.
2016. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
87%

Szia!

Ha ettol szebbnek erzi magat akkor engedd meg neki, hiszen fontos h jol erezze magat a boreben. Persze nem azt mondom h 5 kg alapozo :D

hanem BB krem, szempillaspiral ez boven belefer aztan rajon h macera elkesziteni a "tokeletes" sminket minden reggel.

Amugy lehet h azert sminkelne magat mert tetszik neki egy fiu es ha ra is kerdeznel letagadna :)

13l

2016. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!