Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondolnak azok a szülők...

Mit gondolnak azok a szülők akiknek a gyerek/gyerekeik a rock kategóriában helyezkednek el?

Figyelt kérdés

Rock kategórára úgy gondolok h pl: Rocker, gót, emo, punk stb...


Érdekel mert bátyám rocker, én pedig az emo-gót között mozgok (egyáltalán nem vagyok depis még mielőtt erre gondolnátok), és kíváncsi vagyok mire gondol anyukám mikor vele megyünk valahova. Szégyell minket vagy éppen büszke arra hogy fel vállaljuk hogy mik vagyunk? Esetleg sajnálja? Rossznak érzi magát-e miatt? Hogy ő ezt hogy éli meg? Neki ez jó vagy rossz? Hogyan kérdezhetném meg tőle?



2017. jan. 7. 23:07
1 2
 1/17 anonim válasza:
89%
Az egy idióta közhely, hogy aki emo, az depressziós. Ez csak egy baromság, amit valaki kitalált anno. A rock mindig a lázadásról és nem a megalakulásról szólt. Igazából engem nem izgat más kinézete, ugyanolyan ember, mint mindenki. Szerintem nincsen vele gond.
2017. jan. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Büszkeséget kiemelkedő eredmény, tehetség miatt érez az ember, nem azért, mert talpig feketében jársz, vagy ilyen-olyan zenét szeretsz. Nem szégyell és nem is sajnálja, mert pontosan emlékszik, hogy kamaszkorában ő is, a kortársai is ugyanilyen hülyék voltak, és ugyanúgy kinőtték, mint ahogy ti is ki fogjátok nőni, ennyi. Megnézném majd a 45 éves énedet, amikor a mostani fotóidat mutogatod a gyerekeidnek, na ők fogják majd elmondani kegyetlen őszinteséggel, hogy mit gondolnak a szélsőséges külsődről... 😂
2017. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Metionin ***** válasza:
84%
Engem kiskamasz koromban eléggé szégylltek, mert csúnya voltam, Nincsenek rólam képek sem. Azóta sikerült kikupálódni, ilyen 16 éves koromra már normálisabban néztem ki, mára (26 vagyok) meg már inkább szépnek mondanak. A szüleim kisvároban laknak, ha hazamegyek és végigmegyünk anyámmal az utcán, megnéznek az emberek, mert színes a hajam és feketében járok. Anyám pont leszarja. Neki így vagyok a gyereke, így szokott meg, már 10 éve így nézek ki. Büszke rám, mert sikerült kiemelkedni az ottani kortrsaim közül, hogy továbbtanultam, emiatt boldogan jön velem ki az utcára. Ehhez semmi köze a hajamnak vagy a ruhámnak, annak meg pláne, hogy milyen zenét hallgatok. amúgy a legtöbb holmim tetszik neki.
2017. jan. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem hogy büszke rád. Nekem csak akkor van bajom az ilyen emberekkel ha a külsejük miatt magasabb rendünek hiszik magukat.
2017. jan. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

Nekem csak az a bajom, hogy az ilyen emberek a zenei stílusuk miatt polgárpukkasztó külsőt öltenek és az öltözékükkel akarják felhívni magukra a figyelmet, hogy ők aztán "mások", ők nem állnak be a sorba.

Mintha a ruha, haj vagy a millió piercing és tetkó miatt lenne valaki egyedi és különleges.


Szülőként baromira nem tetszene.

2017. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Drachen válasza:
86%

Neked kéne tudni, hogy mit szól hozzá. Pl. Ha néha megjegyzést tesz, hogy hordhatnál normális/színes ruhákat, vagy ha szidja a zenei ízlésedet, akkor nyilván nem örül a dolognak. Rengeteg ilyen kis utalás, megjegyzés, elejtett félmondat lehet, csak figyelned kell rá.

Egyébként meg egyszerűen kérdezd meg. ,, Anya, téged zavar, hogy ilyen vagyok?"

2017. jan. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%
Majd kinovitek, minden gyerek atmegy ilyeneken.
2017. jan. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
Akkor sem csináltam ilyeneket amikor gyerek voltam.
2017. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Anyaként azt gondolom, nem lehet általánosságot kimondani itt sem, hiszen vannak olyan szülők, akik sosem voltak gyerekek/kamaszok (vagy legalábbis elfelejtették, hogy voltak), és vannak, akik végigjárták a kamaszkori önkifejezés/lázadás korszakának lépcsőit, így tudják, hogy ez normális.

Abból, hogy nem tiltja anyukátok az „önkifejezéseteket”, arra lehet következtetni, hogy nem bigott konzervatív.

Hogyan kérdezhetnéd meg tőle? Szerintem simán kérdezd meg, mire emlékszik a kamaszkorából, ő milyen volt? Milyenek voltak a barátai/osztálytársai… és innen tovább lehet vinni a témát. Nem tudom, hány éves anyukád, de ha úgy 40 körül van, akkor rá is igaz, hogy az „ő idejében” is voltak már rockerek és punkok, és láthatta azt is, milyen felnőtt lett belőlük.


Gondolom, hogy ti kamaszként nehezen képzelitek el, hogy a szüleitek korosztálya is volt gyerek és kamasz, tehát pont ugyanabban a cipőben járt, mint ti. Persze nyilván voltak (ahogy ma is vannak) olyan kamaszok, akik nem fejezik ki nyilvánvalóan (zenével, öltözettel) a követni kívánt értékrendjüket, hovatartozásukat, de azért sokan így tettek régen is.

Az én szüleim sosem szóltak semmit kamaszkoromban, pedig voltak elég fura korszakaim, a pármilliméteres hajtól a csupa feketében járásig (egy lájtosabb grufti voltam), sőt, apám képes volt egy kiküldetéséről Martens bakancsot (amit itt még nem nagyon lehetett kapni akkor) hozni a „kislányának” – így visszanézve ultra jó fej volt. Persze ehhez hozzátartozik, hogy mindemellett jó tanuló, viszonylag „problémamentes” kamasz voltam. :)


Szóval én azt gondolom, ha a gyerekem az önkifejezés olyan módját választja kamaszként, ami nem életre szóló változtatás, akkor nem fogok kétségbe esni. Miért tenném, hiszen magam is extrémen festettem ilyen korban, és számtalan barátom, ismerősöm is – és mindannyian teljesen korrekt felnőttekké váltunk. Tudom, hogy ez elmúlik, és normálisnak tartom a kamaszkori útkeresést, az igényt, hogy tartozzunk valahová.

Aminek nem örülnék, ha olyan változtatásokat akarna eszközölni a testén (tetkó, testékszerek stb.), amit később nem tud visszacsinálni.

Ettől még lehet, hogy majd magamban csendben drukkolok, hogy nője már ki az adott agyament öltözködési stílusát. :)

2017. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Én meg tesóm is darkosok vagyunk, és minket szüleink szeretnek, és ha együtt megyünk valahova, elvagyunk. Nem szégyell minket, meg nem is büszke ránk csak emiatt. :) A teljesítményünkért viszont büszkék ránk!
2017. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!