Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért baj ha egy gyerek...

Miért baj ha egy gyerek sokáig cumizik?

Figyelt kérdés
Miért baj hogyha egy gyerek úgymond sokáig, például óvodás vagy esetleg kisiskolás koráig cumizik? Nem arra gondolok hogy egész nap a szájában lóg mert az problémás több okból. De ha egy nagyobb gyerek cumival szeret aludni vagy mesét nézni mert az megnyugtatja akkor az miért probléma?
2020. febr. 2. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Mert káros a beszédfejlődésre és az egészséges fogazat kialakulását is befolyásolja.
2020. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Az enyém sose cumizott mégis megkésett a beszédfejlődése.Unokatesóm lánya majdnem 5 volt, hogy elhagyta a cumit( oviba alváshoz kapta csak meg otthon viszont non-stop a szájába lógott) szépen beszélt,időben is és a fogai teljesen rendben vannak.


Azért, azt furának gondolnám ha mondjuk az elsős gyerek még cumival menne iskolába.

2020. febr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem úgy káros a beszédfejlődésre, hogy késik, hanem nagyobb eséllyel beszédhibás lesz.


Hosszútávon arra rendezkedik be az idegrendszere, hogy a rágás, szájmozgás megnyugtatja, ez felnőttkorban dohányzást és evést jelent. Szülőként az is a feladatunk, hogy megtanítsuk nekik kezelni a stresszt. Betömni a száját cumival, az nem stresszkezelés, hanem alibi.

2020. febr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Nekem nem baj... meg sztem amúgy sem.

Cáfolom... a most 8 éves lányom 4 éves koráig cumival aludt. 1.5 évesen már két szavas mondatokat mondott, sose volt beszédhibás, az R is mindig R volt pl.soha nem J. A fogai is szépek. Szerintem ez régi tévhit.

2020. febr. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem baj. Pont most írtam egy másik kérdéshez. 13 éves koromig szoptam az ujjam. Semmi baja az ujjamnak, fogamnak, beszélni is tudok.
2020. febr. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Hogy néz már ki egy nagy ló gyerek cumival a szájába?Engem a hideg ráz tőle!
2020. febr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

Hü jól le lettem pontozva ...pedig csak az igazat írtam. Irigység gondolom...

4es

2020. febr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ostobaság.
2020. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#3, errol eltero velwmenyek vannak, tudtommal pont a kielegitetlen szopasi igeny az, ami miatt nagyobb esellyel alakul ki karos szenvedely kesobb.
2020. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: nem mindegy, mekkora gyerekről van szó.
2020. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!