Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hàny éves kortól lehet egy...

Hàny éves kortól lehet egy gyereket egyedül otthon hagyni, míg a szülő dolgozik?

Figyelt kérdés

Ti hány éves korotoktól voltatok egyedül hagyva? A gyerekeiteket hány éves kortól hagynátok/hagytátok egyedül?

Az én kislányom 7 éves, most megy 2.ba. Idén még meg tudtam oldani, hogy itthon legyek vele nyáron, de jövőre már nem biztos, hogy menni fog. Kb. 3-4ig lenne egyedül, reggeltől. Szerintem ez sok. Nálunk csak júliusban van vigyáztatás a suliban.

Persze attól is függ, hogy egy gyerek mennyire önálló, értelmes.



2020. júl. 17. 17:56
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
100%
10 evesen par orara hagynam itthon, 1-2 ora max.
2020. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nincs szabályozva, de egy nyolcévesnek sok az egész nap három-négy hétig. Más megoldás? Tábor, nagymama?
2020. júl. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
85%

Olyan nincs, hogy jogilag. Magyarországon ez nincs törvényileg szabályozva, csak valamiért elterjedt ez a hülyeség.

Gyakorlatbam nagyon gyerek és családfüggő. Az én 10 éves fiam nagy néha egyedül van hagyva max.1 órát, de a 8 évesem soha, még öt percig is utálja. Ismerek olyat, aki a 9 évesét már simán otthon hagyja fél napokra, más a 15 évesét sem.

Amúgy nekem is a 12 tűnik kb.észszerűnek, de nem a nem létező jogszabály miatt, hanem mert kb akkortól szoktak érettek lenni erre.

2020. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 Derjaderja ***** válasza:
85%

Én 8-9 éves koromban jártam egyedül haza, de otthon voltak, kb 10-11-től úgy hogy 1-2 óra múlva jött vki.

Később pár órát. Illetve 16-17 éves koromban ha akartam, otthon maradhattam, amikor a szüleim 1 éjjelre a telekre mentek.

Én amúgy csendes, rendes gyerek voltam, sokat is el tudok lenni egyedül.


Az egész munkanap nagyon sok, főleg minden nap, sok a gyereknek.


Párom 13 éves fiával voltam ma, ügyes meg talpraesett, képes lenne itthon maradni, ha az ebédet előkészítik neki, de láthatóan nem lenne jó, 1-2 órát eljátszik úgy, hogy egy másik helyiségben vagyok, de utána csak odajön, és a nap nagy részében (90%) inkábv valakivel (velem v nagypapa) volt, mint egyedül.


8 éves elképzelhetetlen számomra ennyi időt egyedül.

2020. júl. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
60%
Szülői értekezletre kellett mennem, a felügyeletet nem tudtam megoldani, 2-3 órán keresztül egyedül volt a lányom 6 évesen otthon. Nyugodtan otthon mertem hagyni, de 3 óra tényleg a határ. Mindenki maga ismeri a gyerekét, a körülményeket, hol lakik, milyen házban. Nem félős, ügyes, volt, hogy máskor is gyorsan el kellett intéznem valamit és otthon maradt. Vannak gyerekek, akiket nem lehet, őt igen.
2020. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
35%
Én elvittem volna a szülőire, szerintem az pont nem az a hely, ahol meglepődnek rajta, hogy az embernek gyereke van.
2020. júl. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
77%
16-os, gondolod, ha lehetett volna, akkor otthon hagytam volna? Kifejezetten mondták, hogy nem lehet. Ha én mégis odamutyizok a gyerekkel, legközelebb már a többi gyerek is ott lett volna valószínűleg.
2020. júl. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk rendszeresen volt 2-3 szülő, aki olykor hozta a gyerekét szülőire, mert nem tudta megoldani. Nem kezdték el hozni a többiek is.
2020. júl. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
79%

Kb 6 évesen 2 hétig egy huzamban egyedül voltam otthon, úgy hogy apám 15:30-kor ért haza, anyám meg 16-kor. Kb 11-kor keltem, a reggeli elő volt készítve nekem, stb. Sose unatkoztam, le tudtam magam foglalni. (Azért 2 hétig, mert elvileg mamám vigyázott rám, de akkor fürdőn volt Szovátán vagy valahol máshol)


Volt 3 olyan csoporttársam, aki ovi utolsó évében egyedül ment haza, mert nem tudott senki se értük menni.

Én csak 1. osztálytól jártam egyedül haza. (Akkor is vagy otthon volt valaki, vagy nem, mert nagymamám szeretett járkálni)


Falusi vagyok és 19 éves jelenleg.


Az én gyerekemet (majd) legkésőbb iskolás korától hagynám otthon egyedül.

2020. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk is mindig van, aki hozza a gyerekét, leül a sarokba és rajzol, oviban játszik. Ha otthon lehet hagyni, akkor csendben is tud ülni egy órát.
2020. júl. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!