Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hàny éves kortól lehet egy...

Hàny éves kortól lehet egy gyereket egyedül otthon hagyni, míg a szülő dolgozik?

Figyelt kérdés

Ti hány éves korotoktól voltatok egyedül hagyva? A gyerekeiteket hány éves kortól hagynátok/hagytátok egyedül?

Az én kislányom 7 éves, most megy 2.ba. Idén még meg tudtam oldani, hogy itthon legyek vele nyáron, de jövőre már nem biztos, hogy menni fog. Kb. 3-4ig lenne egyedül, reggeltől. Szerintem ez sok. Nálunk csak júliusban van vigyáztatás a suliban.

Persze attól is függ, hogy egy gyerek mennyire önálló, értelmes.



2020. júl. 17. 17:56
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
28%
Látom, nehéz megérteni, hogy a lányom osztályában nem megengedett a gyerek szülői értekezleten. Igaz, külföldön élünk, itt a szabály az szabály, nincs mutyi.
2020. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 Derjaderja ***** válasza:
34%

6 évesen engem max 10 percre hagytak kivételesen egyedül.

Semmiképp nem hagynèk 6 évest óràkra. Értem, hogy volt, aki túlélte, esetleg nem is emlékszik rá rosszul vissza (bár ez nem azért összetettebb kérdés), de bármi történhet, amit egy ekkora gyerek nem tud megoldani egyedül, meg amúgy is korosztàlyidegen a hosszú egyedüllét ennyi idősnek.

Én biztos nem mennèk akkor szülőire, vagy megkérnék barátot vagy fizetett segítséget, hogy vigyázzon rá.

6-7 éves meg már mehet napközis tàborba, ha kell, egész évben gyűjtenék rá, a rokonoktól meg pénzt kérnék akkor a gyereknek egész évben minden ünnepre vagy plusz munkát vállalnék otthonról vagy bármi.

2020. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
47%
21. Nem mutyizás (hisz nem rokonok vagy haverok, és nincs érte senki lefizetve), csak megértők voltak a tanárok is meg a többi szülő is a kisebb közösségen belül, na meg ismerik egymást annyira és így az indokokat is, hogy ne csúnya kivételezésként fogják fel. Igaz, egyházi iskola. :)
2020. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
44%
És neked fontosabb az a szabály, hogy nem lehet vinni gyereket, mint az, hogy egy hatévest nem hagyunk órákra egyedül? Eszem megáll. Inkább nem mennék a szülőire. Van azért egy fontossági sorrend.
2020. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon összetett kérdés. Mindenki a saját életét, gyerekét ismeri. Én is otthon voltam hagyva már 8 évesen is, sőt pl. volt mikor betegen voltam otthon (nyilván nem félholtan) és be is vettem a gyógyszereket is, csináltam magamnak szendvicset, mesét néztem videón. Osztálytársam húgát még 12 évesen se lehetett magára hagyni, mert képes lett volna felgyújtani a lakást.
2020. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
34%

"Igaz, külföldön élünk, itt a szabály az szabály, nincs mutyi."

Tehát a csodálatos külföldön elfogadottabb a gyerekedet órákra magára hagynod, mint magaddal vinned egy iskolai programra. Fantasztikus hely lehet, inkább élek a "mutyis" Magyarországon.

Ja, éltem én is külföldön, jártak kinn a gyerekeim iskolába, és szabad volt őket bárhová magammal vinnem, ha nem tudtam a felügyeletüket megoldani. Bizony, még szülői értekezletre is.

2020. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
Iskolás kortól.
2020. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%

"6-7 éves meg már mehet napközis tàborba, ha kell, egész évben gyűjtenék rá, a rokonoktól meg pénzt kérnék akkor a gyereknek egész évben minden ünnepre vagy plusz munkát vállalnék otthonról vagy bármi."


Láttad mennyik a táborok? 20 ezer per hét (hétfő-péntek) egy nyári szünet 11 hét. 220 ezer forintról beszélünk. Idén még az is speciális, hogy egy rakás ember elvesztette a munkáját és ha azóta talált is, a kimaradt időszakban tuti fel kellett élni, ha volt is valami félre téve, vagy most tömhetik be a költségvetésükön a lyukat. Esetleg van újra munkája, de nem valami jövedelmező, mert a béka segge alatt van még mindig egy csomó ágazat a járvány miatt. Az otthon rostokolás miatt meg tuti a szabadságok is ki vannak már merülve, mert a fene gondolta, hogy nem csak átmenteti lesz a helyet, szóval most még az sincs, hogy legalább addig ne kéne tábor. Ezt egy átlagos család egyszerűen nem tudja kifizetni. Nem azért, mert felelőtlenek, nem azért, mert buták, hanem azért, mert ez rengeteg. Régen se volt erre pénze az embereknek, az volt a különbség, hogy a nyugdíjas meg "leszázalékolt" nagy- vagy esetleg dédszülőkhöz oda lehetett zsuppolni a gyereket nyárra, gyakorlatilag ingyen. Most meg a nagyszülők is dolgoznak. Akkor arról nem is beszélve, hogy a 20 ezer még az olcsó kategória, csoda, ha egész nyárra találna heti 20 ezerért valamit.



Szerencsére mi jól élünk, ha bárminél fejön, hogy "nincs rá" nálunk inkább azt jeletni, hogy nem akarunk rá költeni, vagy másra szívesebben költenénk, de volt egy periódus, mikor tényleg nem adott több pénzt az automata, és tényleg nem volt mit elővenni, mikor elfogyott. Akkor se, ha számla volt soron, meg akkor se, ha kellett volna egy kiló kenyér. Akkor jöttem rá, hogy mi az, amikor nincs. És tényleg van olyan, akinek nincs, és nincs honnan még elővenni, spórolni, mert NINCS több. Nem kell ehhez csórónak lenni, a tábor egyszerűen luxus és a legtöbb embernek nincs a puttyony alján még egy kicsi, amit kivegyen, hogy kifizesse. Gáz, de van ilyen.

2020. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 Derjaderja ***** válasza:
78%

A kérdésben azt írta az édesanya, hogy 2 hétről van szó, mert júliusban van iskolai felügyelet.

2 hétre a tábor 40.000 forint, nekem sokkal többet is megérne, hogy egy 7 éves ne maradjon egy napra egyedül, amit amúgy képtelenségnek tartok.

De ha csak pár szimpatikus család van az osztályban, már ki lehet bekkelni heteket úgy, hogy az egyik héten mondjuk 2-3 gyerek hozzánk jön, akkor én vagyok szabin stb.

Ha már se apuka nincs se egy rokon, aki egy 7re elvállalná.

2020. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki tud 20ért tábort, küldjön már linket, mert itt Pesten a legolcsóbb is 30, a többség inkább a 40et rúgja. De amúgy nem kell 11 hétig táborozni. Apa is tud 3 hét szabit kivenni, anya is, nagymama is, meg két hét tábor. (Nyilván ez csak elméleti fejtegetés, mert a vírus miatt egy csomó emberrel kivetették a szabit.) Muszáj kompromisszumokat kötni, szervezni, máshogy nem lehet megoldani.
2020. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!