Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hàny éves kortól lehet egy...

Hàny éves kortól lehet egy gyereket egyedül otthon hagyni, míg a szülő dolgozik?

Figyelt kérdés

Ti hány éves korotoktól voltatok egyedül hagyva? A gyerekeiteket hány éves kortól hagynátok/hagytátok egyedül?

Az én kislányom 7 éves, most megy 2.ba. Idén még meg tudtam oldani, hogy itthon legyek vele nyáron, de jövőre már nem biztos, hogy menni fog. Kb. 3-4ig lenne egyedül, reggeltől. Szerintem ez sok. Nálunk csak júliusban van vigyáztatás a suliban.

Persze attól is függ, hogy egy gyerek mennyire önálló, értelmes.



2020. júl. 17. 17:56
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
35%
32-es szerintem is ott a pont. Hiaba veritek magatokat, csatolgattok szomagyarazatot, ebben a szovegkornyezetben a mutyizas szo jelenteset, sot inkabb ertelmet az nem erti, aki nem akarja. Ha az a szabaly, h nem visszuk a gyereket, akkor nem visszuk es pont. Sajnos ezt itt nalunk tenyleg sokan nem akarjak megerteni. A 32.es valaszolonak a kommentjei alapjan pedig megszavazok annyi ertelmet, hogy el tudja donteni, h azt a gyereket otthon lehet e hagyni egyedul.
2020. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 Derjaderja ***** válasza:
77%

Mi az, hogy ideszabadul pár tiptop vagy milyen anyuka? Mért, Te nem szabadultál ide, hogy elmond a véleményed, "keep calm and reasonable"?


Másrészt én ugyan nem vagyok tiptop anyuka, de továbbra sem gondolom, hogy egy 8 évest 2 hétig napi 8 órára egyedül hagynék, mert a kérdés ez volt, nem az, hogy hazasétálhat-e a suliból vagy lehet-e egy órát egyedül otthon.


Valaki szerint jó a gyereknek vakáció alatt egyedül ülni egész nap egy lakásban? Ettől mért lenne talpraesett?

Nem értem.


Ha meg nem jó, akkor az a kérdés, hogy lehet másképp megoldani. Nehéz elhinni, hogy sehogy, őszintén szólva, sok ötletet írtunk már fentebb.


De ha meg tényleg sehogy, akkor mi a kérdés?

2020. júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
45%

Volt olyan cikk, ahol anyukát feljelentették a gyerek veszélyeztetése miatt, mert a gyerek a szomszéd nagyi udvarába átment, ahol az ágy a kerítésnek volt döntve, és baleset érte, azt hiszem ki is emelték a gyereket.


Megteheted törvényileg, de nem csak erkölcsileg lesz a te hibád, ha bármi történik a gyerekeddel balesetként!, hanem jogilag is. Minden ilyen esettel azt kockáztatod, hogy egy véletlen! dolog miatt kiemelhetik a családból. Szr neki a szülőin? Naná, de inkább legyen ott szar, mint nevelőszülőket kockáztass neki..


Egy rakás ilyen cikket hoznak le, anyuka gyereke kiesett az ablakon, leforrázta magát mert nem figyeltek rá főzés közben rendesen, rádőlt az ikeás szekrény, megfulladt, kiszaladt az útra, beesett a gödörbe, elsüllyedt az emésztőben, megfagyott az árokban, elmerült a vízben, szétmarcangolta a kutya.. MIND VÉLETLEN!


Mellesleg egy ovis sem tud(10.ezerből egy ovis talán) ezres számkörben számolni, hogy le tudjon menni a boltba, nem hogy elolvasni egy bevásárlólistát, kivonni, összeadni ekkora számokat, még egy elsős sem, szóval fogalmam sincs, minek kell itt szórakozni ezzel. Aki nem ismeri a nagy számokat és ekkora számkörben az alapműveleteket, nem fog tudni lemenni a boltba, vagy ha igen, te vagy a felelőtlen, hogy hagyod, hogy átverhetik. Szépen kopnak az emlékek gondolom, talán mégsem 6 évesen van ez, vagy mégsem olyan felkészültek azok a gyerekek, akiket ekkora önállóságnak tesznek ki. Egyszerűen így kényelmes(pl izland tudom, hogy híres ilyenről, de nem ekkora mértékben, meg ott akkora a közbiztonság, hogy össze sem lehet hasonlítani más országgal..)


Szóval a lényeg, csináld ha akarod, legyen egyedül 12 év alatt, de erkölcsileg és jogilag is téged terhel mindenfajta felelősség, ha valamilyen szerencsétlen balszerencse, véletlen baleset folytán baj érné, és te ezt kockáztatod!


Én hagytam egyedül egyébként az egy éves gyerekem is 5-10 percre, amíg kimentem a házból konkrétan a másik épületbe, 5 méterre az épülettől, de teljesen csupasz szobában(felújítás), ahol csak falak voltak, lehúzott redőny, bezárt ablak, egy darab új konnektor konnektorvédővel, ami elé toltam egy nagyobb szivacsülőt, még fűtőtest meg semmi sem, beraktam mellé a tanulókutyust, rohantam ki és rohantam vissza. Nehogy megfulladjon a saját nyálától véletlen, vagy felálljon, és arccal előre essen állásból, majd megfulladjon a vérző orrától.


Nincs fantáziád, hogy nem tudod elképzelni, hányféleképpen halhat meg?

2020. júl. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
46%
Harmadikos-negyedikes koromban már mertek egyedül hagyni úgy, hogy kistesómat elutaztatták a nagyszülőkhöz, tehát ő nem volt jelen. Én mondjuk nem is tüzeskedtem, hanem jól elvoltam az udvaron vagy a szobámban, kistesóm már kétéves is szeretett a gyufával játszani.
2020. júl. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%

Én pl felgyújtottam egyszer egy cirokseprűt, apám arra ért haza, hogy tele van füsttel a lakás. Pedig jó gyerek voltam és is, csomószor hagytak egyedül. Csak hát 6 évesen nem tudtam, hogy nem jó ötlet a cirokseprűt a cserépkályha kivezetőcsövének támasztani.


Szóval a magam részéről inkább vagyok ideszabadult tiptop anya, vagy a "mutyizó", aki magával viszi a gyereket a szülőire, esetleg a renitens, aki el sem megy a szülőire, ha nem tudja hová tenni a gyereket.

2020. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%
Nálam egyszer az egyik konnektor kezdett szikrázni és füstölni, fogalmam sem volt, mit kell csinálni, hozzá nyúlni nem mertem, de szerencsére otthon volt a szomszéd néni. Meg tesómmal, bár tudtuk, hogy nem szabad, átúsztuk a Tiszát, hogy megkeressük a barátaink a másik strandon, és kimentünk párszor csapatostul biciklizni az országútra, mert arra rövidebb volt. Persze még élünk... De a gyerekeimet pont magamból kiindulva nem szívesen hagyom egyedül :)
2020. júl. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

Húúhhh, én rettegő anyuka vagyok,

pedig nagyon érett a lányom. Azt hiszem, 8 éves volt, amikor először nélküle kiszaladtam a boltba. Azt a maratoni vásárlást látni kellett volna.

Lassan 11 éves, van hogy nincs kedve velünk jönni ha megyünk bevásárolni, itthon marad. De ez tényleg csak 2-3 óra. Teljes napra nem hagynám egyedül, hiába, hogy tudom, nem gyújtaná magára a házat, a kutya nem enné meg, akkor sem. Azért azt is vegyük figyelembe, hogy nem lehet egy leányálom egész nap egyedül a házban dekkolni. Oké, nekünk itt van az udvar, de tudom, hogy akkor is unatkozna.

Kérdező, szerintem ne hagyd még magára olyan hosszú ideig.

2020. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

Nem tudom, élnek-e a szüleid, milyen a viszonyod velük és milyen messze laknak tőled...


Én nagyon jóban voltam a nagyszüleimmel, amikor csak lehetett át akartam menni. Amikor a szüleim dolgoztak, átvittek és ott ügyeltek rám. Általában ott is aludtam, nekem az olyan volt mint egy nyaralás. Sőt, voltak olyan nyarak, amikor június 15-től szeptember 15-ig csak ott voltam, természetesen a szüleim majdnem mindedn nap átjöttek, sokszor haza akartak vinni de én imádtam ott,velük.

Ha ez nem megoldható, egyelőre nem tudom mit tanácsoljak. Én olyan 10 éves korom óta maradtam huzamosabb ideig otthon (ha a nagyszüleim épp kórházban voltak) , kitették reggel az ételt nekem, aztán megettem. Főtt kaját nem mindíg akartam enni, ezért volt, hogy nem tettek. De ha igen, megmelegítettem mikroban, s kész

2020. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de sajnálom, hogy így egymásnak estetek😬

Igazából mi is külföldön lakunk. Nagyon ritkán van olyan, hogy egyedül van hagyva, kb. 5-10 percekre. Mondjuk amíg leviszem a szemetet és éppen szakad az eső, vagy átugrok a boltba, ami velünk szemben van, 1-2 dologért. De akkor is úgy, hogy be van kapcsolva neki a mese, mire vége van már vissza is tértem.

A nagyszülők nálunk nem megoldás, mert az én anyukám már nagyon idős és egészségügyi problémái vannak, a férjem szülei meg még dolgoznak. Én anno kisiskolás koromtól egyedül jártam suliba és simán otthon hagytak egész napra a szüleim, de én az én gyerekemmel ezt nem tudom, hogy meg tudnám-e csinálni. A szükség persze nagy úr, de szerintem 10 percenként hivogatnám, hogy mit csinál. De persze más volt a 70-80as években Magyarországon egy kisvárosban felnőni, mint most külföldön egy nagyvárosban.

Szerencsére még van egy évünk ezen gondolkozni, addig meg csak megoldjuk valahogy.

2020. júl. 19. 23:12
 50/54 anonim ***** válasza:
33%
Hol éltek külföldön? Angliában pl.mindenhol van ún.out of school care, baromi drága, de a dolgozó szülők gyerekei mind ott vannak, amikor nem tudják őket hova tenni. Nálatok nincs ilyesmi?
2020. júl. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!