Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyereke pici korban...

Akinek a gyereke pici korban (3-5 évesen) kérdezett a menstruációról mert pl benyitott rosszkor a fürdőszobába, hogy magyaráztátok el neki az ő szintjén?

Figyelt kérdés
2022. okt. 31. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Tisztán emlékszem, egyszer benyitottam anyukámhoz (lány vagyok), akkoriban még nagybátyámékkal éltünk.

Anya mondta, hogy a piros színű kolától pisilt pirosat. Elkezdtem ordibálni, hogy én is akarok piros kólát, én is pirosat akarok pisilni.

Szerintem jobban járt volna ha elmagyarázza. Szerintem felfogtam volna.


Ui: bocsi kicsit off de muszáj volt leirnom 🤣

2022. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Alltalaban bezarom a furdoszoba ajtot
2022. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
3 év 8 hónapos.Elmondtam neki,hogy anya és minden nő vérzik minden hónapban,de ez egyáltalán nem fáj és amíg kicsi ne aggódjon ő nem fog. Igazából úgy érzem felfogta és nem viselte meg egyáltalán. Kérdezett a betétről is,elmondtam neki,hogy mire való.
2022. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
3 eves a lanyom, kepben van. Ha egeszseges egy no,minden honapban verzik, termeszetes.
2022. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Simán megmutattam neki a betétet. Nyilván a vért nem. De elmondtam neki,hogy anyának minden hónapban szüksége van rá pár napig. Ilyenkor nem megyünk strandra, messzi játszótérre,mert nekem 12 éves koromtól nagyon erős a menstruációm. Az éjszakai betétet is 40 percenként cserélem. Szóval sokszor szaladni kell.


Elmondtam neki 6 éves kora körül már azt is,hogy a babának minden hónapban készül egy is ágyikó anya méhében. Ahol ő is volt. Ha nem lesz benne baba,akkor az az ágyikó eltávozik a méhből. Ez természetes, minden nőnek van.


Ennyi elég is volt, részletesebben ő még nem kíváncsi rá. Jelenleg 6.5 éves.

2022. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Egy 3 éves azt sem tudja mi az, hogy hónap. Amikor itt volt az ideje, 10 éves koromban kb. anyám elmondta a menstruációt, ott volt az öcsém is, ő akkor 6 éves volt. Szerintem ez így oké, nem kell hamarabb felvilágosítani, mert nem érti meg, egyébként nem látja meg a betétet ha benyit akkor sem, kicsit feljebb húzod a bugyit a térdeden.
2022. okt. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

6! Már egy nyaralás megtervezésekor is figyelembe kell venni a menzeszt. Egy strandoláskor... Nem igazán lehet kikerülni. Ráadásul szerintem a 10 éves kor nagyon késő. Sok kislány már 9 évesen menstruál.


Inkább elmondom neki életkorához mérten,hogy miről van szó, minthogy ne tudja,hogy mi az,mikor szembesül vele.

2022. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2%
7 Nyilván a nyaralást nem a 3 éves tervezi meg, úgyhogy ez a része számomra nem érthető a válaszodnak. Felőlem a másfél évesnek is mondhatja bárki, de érteni nem fogja és a 3 éves sem fogja érteni már csak azt sem, hogy "minden hónapban", mert nincs ilyen szinten fogalma az időről. Szexröl felvilágosítani szintén nem érdemes egy ovist, mert nem tudja elképzelni sem, nem kell túlzásokba esni, a felvilágosítás nagyon fontos a maga idejében, de nem 3-5 éves korban.
2022. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Derjaderja ***** válasza:
85%

En is mondtam a 3 éves lányomnak. Volt, hogy látta simán, főleg hogy mosható betétet használok.

Egyszerűen el szoktam mondani, hogy ilyen szokott lenni, azt jelzi, hogy egy neni teste alkalmas rá, hogy kisbabája legyen.

Most ez a dilije amúgy is, terhesnek játssza magát, a gyerekei számáról és nevéről kérdezget. Nem tudom, epp honnan jött, de cuki.

2022. okt. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

A felnőtt nők időnként véreznek, ilyenkor betétet vagy tampont használnak, hogy minden tiszta maradjon, mert nem lehet szabályozni, mint a pisit és a kakit.


Ez a normális.


Elfogadták eddig a gyerekek..

2022. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!