Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha rászóltam a gyerekre,...

Baj ha rászóltam a gyerekre, hogy hagyjon kicsit békén?

Figyelt kérdés
Egy 6 éves kisfiam van és így hétvégén mikor már elintéztem a házimunkát szerettem volna egy kicsit nyugodtan tévézni délután. Ő egyfolytában jön oda, hogy játszak vele. Szoktam vele mindennap foglalkozni. Mikor már ötödjére mondtam neki, hogy játszon már egyedül eléggé felemeltem már a hangomat és akkor elkezdett legozni. Most rosszul érzem magam, hogy rákiabáltam, de hétköznap dolgozok meg itt a házimunka minden. Annyit csak megérdemlek én is, hogy kicsit nyugodtan tévézzek, nem?

#Gyerek, óvodás, anyaság,
2023. márc. 19. 17:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

A lányom egyszer azt mondta "jatsszuk azt hogy nem vagy itt anya.."


;) azóta gyakran játsszunk ilyet..

2023. márc. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg teljesen jogos, ha néha akarsz TV-t nézni nap közben, zavarás nélkül.

Ami nem jó, ahogy most elsült a dolog.

Esetleg próbáld meg elöre megbeszélni a gyerekkel - ekkora már képes megérteni -, hogy most az adott filmet vagy müsort meg szeretnéd nézni, addig rajzoljon, kirakózzon vagy valami egyebet csináljon, amit szeret.

2023. márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk ha nála van tévézhetsz egész nap egyedül. Amikor velem van hétvégén, nem hiszem hogy leülnék tévét bambulni hanem vele lennék. Hétköznap úgyis csak a rohanásról szól.
2023. márc. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%

Feltételezem, valami olyan müsorról volt szó, ami a kérdezönek fontos és máskor nincs és gondolom, nem "bambulni" akart, hanem valami lényegesebb volt..

Mellesleg azért egy anyának is lehe néha szabadideje, a kéthetente egy nap túl kevés.

2023. márc. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
19%
Én mondjuk egy olyan anyukát sem ismerek, akinek 2 hetente 2 napja van magára. Esetleg az, aki elvált.
2023. márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
86%
15-ös: a kérdezö írta, hogy egyedül neveli a gyereket, az apa kéthetente viszi el magához - ez eléggé kimeríti az elvált fogalmát!
2023. márc. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
57%

15-ös válaszoló: a kérdezö világosan írt: "Nem élünk már együtt az apjával, minden második hétvégén van nála."

Ez szerintem annyit jelent, hogy elvált, azaz minden 14 napból KETTÖ az, amikor van ideje magára!

2023. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
11%
#15 vagyok. Igen, tudok olvasni, és értem is,higy a kérdezőnek 2 hetente van 2 egész napja magára. Kérdezem én, egy házas anyának mikor van magára 2 egész napja gyerek nélkül? Soha. Nehogy már sajnáljuk, mert "csak" 2 hetente van 48 óra szabadja
2023. márc. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Viszont minden nap lehet egy-két óra, amíg az apa van a gyerekkel - szóval azért nagyon nem ugyanaz. Jobb lenne, ha nem akarnál veszekedni, hanem felfognád a kérdés lényegét!
2023. márc. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte én is rájuk szóltam ingerülten, hogy foglalják el magukat, most pihennék. Azóta javítottam, azt mondom nekik, légyszi adj fél óra pihit és utána megyek-csináljuk-játszunk stb... Azt is elmondtam már nekik, hogy tök szuper anyuka tudok lenni ha ilyenkor tényleg hagynak pihenni és azóta megértik. Persze amit beígérek a pihenés utánra azt be is tartom.
2023. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!