Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elhagyni a gyerek anyját a...

Elhagyni a gyerek anyját a gyerekkel együtt?

Figyelt kérdés

A feleségemmel 12 éve vagyunk házasok, egy 5 éves lányunk van. Sajnos ő nem igazán lett annyira szuper ebben az anya szerepben. Ami leginkább arra vezethető vissza, hogy vannak pszichés gondjai, szorong, ideges, nem jól kezeli a stresszt, sok jelentéktelen apróságon kiborul (pl el kell vinni a kocsit szerelőhöz, ő ezt tragédiaként éli meg vagy pl áttesz egy ismerős egy hétvégi programot másik hétre mert valami közbejött ezen ő képes 1 napig idegeskedni) mert mindennek úgy kell lennie ahogy el van tervezve, ha bármi változik egy kicsit is ő már azon sír, feszült lesz, veszekszik, nem is lehet vele olyankor normálisan beszélni se én se a gyerek.

A gyerekkel keveset játszik, azt mondja ő nem tud játszani, kedve sincs hozzá. De azt nem mondanám hogy egyáltalan nem foglakozik vele azért, viszi oviba, fürdeti, csinál neki frizurát, sétálnak, süt vele, ápolja, ilyenek, tehát el nem hanyagolja. De sokszor pl a gyerek hívja játszani, neki minden fontosabb, a mosás, a pakolás, akármi. Pedig mondtam már neki, hogy ezen a háztartáson sem kell ennyit stresszelni, segítek én is, vagy később is meg lehet csinálni dolgokat, a gyerek legyen már az első, de nem, egyszerűen nem.

És ami rosszabb, hogy a gyerekkel szemben se kezeli jól a stresszt, bántani kifejezetten nem bántja, de előfordul hogy olyat tesz, ami nekem már sok..

Pl múltkor nem akart a gyerek fogat mosni, kicsit nyafogott, ő ezen felidegesítette magát és odanyomta a kádhoz és megmosta neki ő a fogát hogy márpedig megmosod, kicsit be is ütötte a fejét a kád szélébe a gyerek(nem durván) nekem kiabált hogy apa gyere már, le is állítottam azonnal, hogy hagyjad már, nem így kell rávenni egy fogmosásra

Vagy másik, múltkor kapott egy durva hisztirohamot a gyerek, szó se róla tenyleg nagyon belelovallta magát, erre fogta es ruhastól berakta a kádba, és rányomta a hideg zuhanyt, szegény azt mondta sokáig utána, hogy azt hittem megfulladok


Nekem ezek sajnos sok, hiába mondom neki legyen vele türelmesebb egyszerűen nem változik, én sajnálom ezt a szegény kislányt, nem ezt érdemli :(

De amúgy szereti az anyját, nincsen rossz viszonyuk teljesen

Már elgondolkodtam rajta hogy elköltözök vele, de nem tudom jót tennék e neki..

Jár amúgy pszichiáterhez egy éve de szerintem semmi értelme, semmi változás, generalizált szorongást és egyéb, nem meghatározható hangulatzavart állapított meg, Ataraxot és Tiapridalt írt fel, szedi, jár pszichoterápiára de én nem látok változást.


Mi lenne a gyereknek a jobb? Anya nélkül lenni vagy ez?


2023. júl. 2. 23:26
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
90%

Erre nehéz válaszolni. El sem tudom képzelni, milyen lehet. Én a másik oldalon vagyok, rengeteg szorongással, így azt is meg tudom érteni, hogy miért ilyen. Ha nem változik a dolog már régóta, nem lehet beszélni vele másik megoldásban? Másik orvos, másféle szakember, és nem tudom, hogy csak pszichiáterhez jár, vagy részt vesz terápián is hozzáértő pszichológussal, terapeutával? Mert ezeknek a szorongásoknak általában mély gyökere van, és a gyógyszer csak tüneti kezelés, de nem oldja meg a problémát. Szóval terápia. Nem tudom, milyen fajta, ennek jobban utána kell nézni.

Valószínűleg te jobban ismered őt, és tudod, de a szorongós oldalról annyit tudok mondani, hogy nem azért "fontosabb" a házimunka vagy bármi, mert valóban fontosabb a kislányotoknál, hanem mert ilyenkor a szorongás irányít, és mondjuk valaminek az elvégzése szorongásoldóként funkcionál. És nem, utána nem lesz jobb, de amíg nincs kész, addig ott van a fejben, és persze ha kész van, akkor jön más, amin lehet szorongani. Az pedig, amit a kislányotokkal csinál, a feszültségből fakad. Ez nem menti fel természetesen, de az oka valószínűleg ez.

Nehéz megmondani, hogy melyik lenne jobb a gyereketeknek, illetve talán nem is lehet. Mindkettő nehéz ügy lenne, ott maradni is, elmenni is, mindkettő hagyhat sebeket. Annyit tudok mondani, hogy változás kellene, beszélni a feleségeddel, bár nem tudom, lehet ennyi idő alatt már túl vagytok ezen.

Sajnálom, hogy ezen mentek keresztül, nem egy könnyű dolog egyik félnek sem. Az egyik bele van ragadva a saját börtönébe, a másik pedig tehetetlenül figyeli.

2023. júl. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
57%
Az a baj, egyáltalán nem biztos, hogy nálad lehetne a gyerek. Én maradnék, hogy vele lehessek, és próbálnám védeni. Aztán ha elég nagy, akkor válnék, és vinném magammal.
2023. júl. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
91%

Próbáld átvenni a gyerek dolgait tőle. Talán mindhármatoknak jobb lenne úgy. A feleségednek nem mennek a kevésbé kiszámítható dolgok, akkor rendezze a háztartást és te foglalkozz a kislányotokkal.

Más okból, de én is sokat voltam édesapámmal. Nálunk bevált.

2023. júl. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Azt mondja vihetem, ha menni akarok vele akkor vigyem nyugodtan, ő nem akarna vele kettesben maradni semmi szín alatt, mert akkor neki kellene teljesen ellatni, nem lenne az hogy én viszem a játszótérre órakra meg ilyenek, ő azt nem bírná idegileg, hogy neki kelljen 0-24 ellátnia. Legalábbis ha vita volt mindig ezt mondja, hogy valójában mi lenne nem tudom.
2023. júl. 2. 23:53
 5/36 anonim ***** válasza:
33%
Én is síkideg lennék, ha lenne egy nem kívánt gyerekem, és a férjem a gyereket szeretné, engem pedig nem.
2023. júl. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Nem mondanám nem kívántnak, együtt akartuk.

A második részére megint nem tudok mit mondani, miből jött ez le.

2023. júl. 3. 01:05
 7/36 anonim ***** válasza:
56%

"Mi lenne a gyereknek a jobb?"


Ha nem lakna együtt a bántalmazó anyjával.


Ettől függetlenül csöppet sem biztos, hogy neked ítélné a bíróság. 5 éves a gyerek, ha az anyja meg akarja tartani, simán elérheti.

Az, hogy most azt mondja a feleséged, hogy viheted a gyereket, nem jelenti azt, hogy tényleg engedni fogja, ha válásra kerül a sor. Pl. rájön, hogy a fizetése jelentős részét gyerektartásként neked kéne adnia. Ez már önmagában visszatartó erő. De utolsó pillanatban feléledhetnek az anyai ösztönei is. Ne vedd készpénznek, hogy most mit mond erről!


Tehát úgy vizsgáld a problémát, hogy ha elválsz, lehet, hogy a gyereked kettesben marad az anyjával, aki terrorizálja és idegileg kicsinálja.

2023. júl. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
62%

"Azt mondja vihetem, ha menni akarok vele akkor vigyem nyugodtan, ő nem akarna vele kettesben maradni semmi szín alatt"

Itt a válasz a kérdésedre! Van még kérdés? Remélem nincs!

2023. júl. 3. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
62%

Miért érzem úgy az írásodból, hogy te csak kívülről okoskodsz, de valójában két szalmaszálat nem teszel a gyerek körül, ha az anyja ott van?

Ugyanez a háztartással? Nem azt kell mondani, hogy ráér később is! Hanem hagyd, én megcsinálom!

2023. júl. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
78%

Egy házasság jó esetben nemcsak egy gyereknevelesi közösség. Szereted a feleséged, vagy nem? Azért akarsz elválni mert néha nem megfelelően neveli a lanyotokat? Szerintem emiatt nem szoktak elválni az emberek, hacsak nem súlyos a helyzet.

Ha egy gyerek kicsit farasztobb, mint az átlag, akkor a szülőnek is el szokott gurulni a gyógyszere. Én is "kényszerítettem" már fogmosásra a lanyomat, miután egy órája szórakozott velem és nem volt hajlandó fogat mosni. Ha hagyom, hogy ne mosson fogat (ilyen is előfordul néha) és kilyukad a foga sokkal nagyobb hiszti lesz egy fogtomes, mint az esti fogmosás. Azt gondolom, hogy a kritizalas helyett inkább néha te csinalhatnad az esti rutint a feleséged helyett, mert nagyon fárasztó tud lenni. Az sem baj ha nem játszik vele naphosszat, gyerekek együtt sokkal jobban tudnak játszani, vigyétek inkább gyerektarsasagba.

Amúgy meg ha egy házasság rossz, nehezebb gyereket nevelni is. Ha te semmit nem foglalkozol a felesegeddel és csak egy idegbeteg baby sittert látsz benne annál rosszabb állapotban lesz.

2023. júl. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!