Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elhagyni a gyerek anyját a...

Elhagyni a gyerek anyját a gyerekkel együtt?

Figyelt kérdés

A feleségemmel 12 éve vagyunk házasok, egy 5 éves lányunk van. Sajnos ő nem igazán lett annyira szuper ebben az anya szerepben. Ami leginkább arra vezethető vissza, hogy vannak pszichés gondjai, szorong, ideges, nem jól kezeli a stresszt, sok jelentéktelen apróságon kiborul (pl el kell vinni a kocsit szerelőhöz, ő ezt tragédiaként éli meg vagy pl áttesz egy ismerős egy hétvégi programot másik hétre mert valami közbejött ezen ő képes 1 napig idegeskedni) mert mindennek úgy kell lennie ahogy el van tervezve, ha bármi változik egy kicsit is ő már azon sír, feszült lesz, veszekszik, nem is lehet vele olyankor normálisan beszélni se én se a gyerek.

A gyerekkel keveset játszik, azt mondja ő nem tud játszani, kedve sincs hozzá. De azt nem mondanám hogy egyáltalan nem foglakozik vele azért, viszi oviba, fürdeti, csinál neki frizurát, sétálnak, süt vele, ápolja, ilyenek, tehát el nem hanyagolja. De sokszor pl a gyerek hívja játszani, neki minden fontosabb, a mosás, a pakolás, akármi. Pedig mondtam már neki, hogy ezen a háztartáson sem kell ennyit stresszelni, segítek én is, vagy később is meg lehet csinálni dolgokat, a gyerek legyen már az első, de nem, egyszerűen nem.

És ami rosszabb, hogy a gyerekkel szemben se kezeli jól a stresszt, bántani kifejezetten nem bántja, de előfordul hogy olyat tesz, ami nekem már sok..

Pl múltkor nem akart a gyerek fogat mosni, kicsit nyafogott, ő ezen felidegesítette magát és odanyomta a kádhoz és megmosta neki ő a fogát hogy márpedig megmosod, kicsit be is ütötte a fejét a kád szélébe a gyerek(nem durván) nekem kiabált hogy apa gyere már, le is állítottam azonnal, hogy hagyjad már, nem így kell rávenni egy fogmosásra

Vagy másik, múltkor kapott egy durva hisztirohamot a gyerek, szó se róla tenyleg nagyon belelovallta magát, erre fogta es ruhastól berakta a kádba, és rányomta a hideg zuhanyt, szegény azt mondta sokáig utána, hogy azt hittem megfulladok


Nekem ezek sajnos sok, hiába mondom neki legyen vele türelmesebb egyszerűen nem változik, én sajnálom ezt a szegény kislányt, nem ezt érdemli :(

De amúgy szereti az anyját, nincsen rossz viszonyuk teljesen

Már elgondolkodtam rajta hogy elköltözök vele, de nem tudom jót tennék e neki..

Jár amúgy pszichiáterhez egy éve de szerintem semmi értelme, semmi változás, generalizált szorongást és egyéb, nem meghatározható hangulatzavart állapított meg, Ataraxot és Tiapridalt írt fel, szedi, jár pszichoterápiára de én nem látok változást.


Mi lenne a gyereknek a jobb? Anya nélkül lenni vagy ez?


2023. júl. 2. 23:26
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
68%
Te is nevelheted. De az nem zavarja, hogy ehhez mit szólnak mások? Általában az az elvárt, hogy az anya neveli.
2023. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Oké kérdező hát azal nem lehet mit csinálni ha az anya nem szereti a saját gyerekét .


De mindig ilyen volt a lányotokal ?

2023. júl. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Nagyjából igen, ilyen.
2023. júl. 4. 07:53
 34/36 Andi80018 ***** válasza:
100%

A feleségednek olyan pszichés-idegrendszeri problémái vannak, amiket már régen, akár fiatal korban kellett volna kezelni. Pl. én az anyjával is, ha lehetséges, elbeszélgettem volna, hogy milyen volt a lányuk gyereknek. Már ha van normális kapcsolatotok.


Szerintem sose akart gyereket, valszeg a külsőségek miatt szült. Lehet úgy gondolta, hogy olyan lesz, mint egy tárgy, ide rakja, oda rakja.

Ilyen labilis idegrendszerű, frusztrált nőt én lehet nem is engednék a közelébe, de írtad is, nem is akarja ő se. Itt az a kérdés, hogy a gyereknél ez hogyan fog lecsapódni.. sajnos elég rossz felállás, mert az se jó, ha az idegbeteg nőnél marad a gyerek non-stop, de az se igazán, ha veled marad ugyanígy.

Talán valóban, egy jó pszichológus segíthetne, de ahhoz rendszeresen kéne járnia. Írtad, hogy jár, de az nem vált be. Tehát váltani kell.

2023. júl. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Gyereknek is hisztis, makacs, akaratos volt, akkor is tombolt mindenért és a sírással ért el mindent, de nem tudták jol kezelni, az anyjatol is sokat kikapott ezért..megverte az anyja sokszor a viselkedéséért, pedig amúgy normális az anyja, de állítja csak így lehetett kezelni. Van 2 idősebb testvére, azokat sosem verték, velük nem volt baj, állítják azok is hogy tényleg kezelhetetlen makacs akaratos hisztis volt, hiába foglalkoztak ők is rengeteget vele


Az apja alkoholista, attól látta az alpári viselkedést meg az agressziót


Mivel szegények voltak ezert hiszi azt, hogy a gyereknek a legfontosabb a draga cipő meg a drága jàték, mert neki semmi ilyen sem volt, és szerinte ez a legfontosabb.

2023. júl. 4. 14:38
 36/36 Andi80018 ***** válasza:
83%

Aha, hát ez sajnálatos. Már gyerekkorban kellett volna pszichológus. Az a baj, hogy ő is lelki sérült, és ez megy tovább. Igazából saját maga érdekében is kezeltetnie kéne magát, pláne a gyerek érdekében..

igaz az a mondás, hogy "nézd meg az anyját, vedd el a lányát... "

2023. júl. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!