Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elhagyni a gyerek anyját a...

Elhagyni a gyerek anyját a gyerekkel együtt?

Figyelt kérdés

A feleségemmel 12 éve vagyunk házasok, egy 5 éves lányunk van. Sajnos ő nem igazán lett annyira szuper ebben az anya szerepben. Ami leginkább arra vezethető vissza, hogy vannak pszichés gondjai, szorong, ideges, nem jól kezeli a stresszt, sok jelentéktelen apróságon kiborul (pl el kell vinni a kocsit szerelőhöz, ő ezt tragédiaként éli meg vagy pl áttesz egy ismerős egy hétvégi programot másik hétre mert valami közbejött ezen ő képes 1 napig idegeskedni) mert mindennek úgy kell lennie ahogy el van tervezve, ha bármi változik egy kicsit is ő már azon sír, feszült lesz, veszekszik, nem is lehet vele olyankor normálisan beszélni se én se a gyerek.

A gyerekkel keveset játszik, azt mondja ő nem tud játszani, kedve sincs hozzá. De azt nem mondanám hogy egyáltalan nem foglakozik vele azért, viszi oviba, fürdeti, csinál neki frizurát, sétálnak, süt vele, ápolja, ilyenek, tehát el nem hanyagolja. De sokszor pl a gyerek hívja játszani, neki minden fontosabb, a mosás, a pakolás, akármi. Pedig mondtam már neki, hogy ezen a háztartáson sem kell ennyit stresszelni, segítek én is, vagy később is meg lehet csinálni dolgokat, a gyerek legyen már az első, de nem, egyszerűen nem.

És ami rosszabb, hogy a gyerekkel szemben se kezeli jól a stresszt, bántani kifejezetten nem bántja, de előfordul hogy olyat tesz, ami nekem már sok..

Pl múltkor nem akart a gyerek fogat mosni, kicsit nyafogott, ő ezen felidegesítette magát és odanyomta a kádhoz és megmosta neki ő a fogát hogy márpedig megmosod, kicsit be is ütötte a fejét a kád szélébe a gyerek(nem durván) nekem kiabált hogy apa gyere már, le is állítottam azonnal, hogy hagyjad már, nem így kell rávenni egy fogmosásra

Vagy másik, múltkor kapott egy durva hisztirohamot a gyerek, szó se róla tenyleg nagyon belelovallta magát, erre fogta es ruhastól berakta a kádba, és rányomta a hideg zuhanyt, szegény azt mondta sokáig utána, hogy azt hittem megfulladok


Nekem ezek sajnos sok, hiába mondom neki legyen vele türelmesebb egyszerűen nem változik, én sajnálom ezt a szegény kislányt, nem ezt érdemli :(

De amúgy szereti az anyját, nincsen rossz viszonyuk teljesen

Már elgondolkodtam rajta hogy elköltözök vele, de nem tudom jót tennék e neki..

Jár amúgy pszichiáterhez egy éve de szerintem semmi értelme, semmi változás, generalizált szorongást és egyéb, nem meghatározható hangulatzavart állapított meg, Ataraxot és Tiapridalt írt fel, szedi, jár pszichoterápiára de én nem látok változást.


Mi lenne a gyereknek a jobb? Anya nélkül lenni vagy ez?


2023. júl. 2. 23:26
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
74%
Már nem azért de pont az általad felhozott példában, mikor az anya a hazimunkat végzi, a gyerek játszana vele te meg okoskodsz és az anyukát kritizalod, miért is nem játszol te a kislánnyal okoskodás helyett: "anya most dolgozik kicsim, gyere építsünk valamit legoval.", Vagy " hú úgy látom szívem Annacska most mindenképp veled szeretne játszani, menjél csak én folytatom a levest"
2023. júl. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
20%
Kedves kérdező! Itt biztosan nem fogsz értelmes tanácsot kapni, sajnálom…
2023. júl. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy a fogmosás pont egy olyan ”muszaj" dolog , mint pl a gyógyszer bevétel, ha sehogy se sikerül kedves módszerekkel rávenni, akkor is meg kell mosni ha kell fizikai erővel is igen... Nyilván nem az az első de ha sehogy se sikerül rávenni muszáj és kész. A vizes zuhanyt is sokan kipróbálják utolsó tehetetlensegukben, nem hiszem hogy ha te lennél a gyerekkel naphosszat, sose fogyna el a türelmed, és az életben nem kiabálnal, nem kényszerítened soha semmire stb. A feleséged nagyon feszült lehet, amire sokat rátesz, hogy őt semennyire sem érted meg, csak okoskodsz hogy így kéne úgy kéne...
2023. júl. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
72%

Nekem ami feltűnt..



Sorolod a párod hibáit, de arról egy betűt nem írsz, te miben segíted őt.

Egy betűt nem írsz a kapcsolatotokról, hogyan funkciónáltok párként, házastársként.. a kutya itt van elásva.. sehol nem írsz hogyan érzel a feleséged íránt. Gyanítom te minden oldalról elhanyagolod.

Egy kapcsolat, egy házasság folyamatos munka.

Megkérdezted akár egyszer is miben tudnál segíteni neki? Megpróbáltál kicsit is jobban oda figyelni az ő igényeire? Meghallgatni őt?

Jár a párod kezelésre, ergo tudja,hogy segítségre van szüksége. Az, hogy a kezelés nem úgy halad arról nem biztos,hogy csak ő tehet.


Szóval az írásod egy száraz kutya💩 , ha elakarod hagyni a feleséged akkor ne ezekre a kifogásokra tedd a lécet, hanem nézz egyszer mélyen magadba, és kérdezd meg hol qtad el..

2023. júl. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
53%

Bocsi kérdező de fogmosás pont olyan hogy kötelező nincs választási lehetőség az van hogy szól feleséged kicsi lányom meni kell fogat mosni gyerek nem megy ezt még 1-2x szól neki széppen de a gyerek nem megy persze hogy megfogja és erővel meg mossa a fogát a gyereknek ebbe semmi rossz nem volt.

Ha hisztizik és bele is lovolta magát lányod akkor végső megoldásként a hideg vizes zuhany is megoldás mert kizökentete a hisztiböl a lányotokat és ahelyett hogy feleséged ekkézed akkor miért nem csilapitotad le te lányotokat. Tudod gyereket nevelni szokás és ha hisztizik és semmi nem segít jöhet a hideg víz,vagy egy biztonságos szobában ott hagyod és távolrol nézed hogy ki dühöngje magát.

A gyereket nem kell mindig szórakoztatni illetve nem csak abból áll feleséged napja neki kell gondolom főzni mosni takarítani,és a gyerekel is játszon és gondolom dolgozik is.

Te melyiket csinálod meg helyette? Hétvégén vagy hétközben.

2023. júl. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

#9

Nagyon tévedsz, mint írtam korábban is nagyrészt én látom el. Játszótérre viszem minden nap, rollerezni, hozom az oviból, ha beteg orvoshoz viszem, este altatom, enni kb mindig én adok neki, kb heti 3-4 nap én fürdetem, haját mosom, játszok vele, este mesét olvasok neki. Már kisbaba korában is voltam vele 4-5 napot is kettesben, mert a feleségem elutazott. Kettőnk közül én foglalkozok vele többet akármilyen hihetetlen. Ha mind a ketten itthon vagyunk ő meg is mondja hogy nem hajlandó vele foglalkozni, játszak vele én, lássam el én.

2023. júl. 3. 08:24
 17/36 A kérdező kommentje:

A házimunkás részt miért félig olvassátok csak el?


"Pedig mondtam már neki, hogy ezen a háztartáson sem kell ennyit stresszelni, segítek én is, vagy később is meg lehet csinálni dolgokat, a gyerek legyen már az első, de nem, egyszerűen"


A segítek én is rész ott van.

Simán elmosogatok, lepakolom a szárítót, beágyazok, vagy lenyírom a füvet, nem kell neki egyedül csinalnia mindent.

Igen, szerintem néha leülhetne vele színezni ha könyörög a gyerek, addig én elpakolnék, de neki nem felel meg ahogy én mosogatok/pakolok/ágyazok, szerinte én nem tudom normálisan csinálni egyiket sem.

2023. júl. 3. 08:28
 18/36 A kérdező kommentje:

#13

Nincs naphosszat a gyerekkel, 7.30-15.30ig a gyerek óvodában van, én megyek érte 15.30-ra, ő 5 után ér haza, akkor meg mint írtam nem hajlandó vele lenni, mondja hogy menjünk el valamerre mert csendet akar, szóval jó esetben kb 7-8ig így nyáron elviszem valamerre, tehát van kb vele este egy órát. Hétvegen meg fixen itthon vagyunk mindketten és mint írtam azt mondja ha itthon vagyok foglalkozzak vele én.

2023. júl. 3. 08:32
 19/36 A kérdező kommentje:
Szerinte az én gyerekem, oldjam meg én.. amit nem értek, mert együtt akartuk, de már visszásan mondja, állítja csak én akartam, és sikerült a kis sátánnal elrontani az életünket,mert miatta kell néha táppénzre mennie, miatta nem tudunk nyugodtan nyaralni menni mert már ott is vele kell foglalkozni,miatta nincs csend, miatta van minden bajunk
2023. júl. 3. 08:36
 20/36 anonim ***** válasza:
17%
Aki következetesen úgy nevezi a gyerekét hogy "a gyerek", gondolom annak se lehet valami szoros kapcsolata vele, és csak bosszantó tényező egy olyan házasságban, ahol lehet alapból túl magas az elvárás a másik féllel szemben.
2023. júl. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!