Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen programokat csináltok...

Milyen programokat csináltok 6 év körüli gyerekkel ami nem kerül sokba?

Figyelt kérdés
Suliban dolgozik így július 1-től augusztus 20-ig nem kell mennem, így ugye nem viszem a kislányom se oviba. Tavaly máshol dolgoztam akkor ment oviba nyáron is. Szóval 1 hete vagyunk itthon, de már most elment 30 ezer, mert strand, csúszdajegy, játszóház, buszjegy, fagyi, kaja, üdítő, ezt nem fogom győzni. Kis faluban lakunk, itt egy játszótér van és ennyi. Nem tudom, hogy megy így el a nyár, de azt se akarom, hogy mindig itthon legyünk, de minden pénzbe kerül.

#Gyerek, nyár, program,
2023. júl. 6. 14:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Eger, Szolnok, Jászberény amik max 1 órás út.
2023. júl. 6. 14:54
 12/19 anonim ***** válasza:
83%
Kirándulás a megoldás, de ha bírjátok a hosszabb utakat akkor ezek a nagyobb távolságú utak se lehetetlenek. Egyébként vannak olcsó/ingyenes táborok is, akar ottalvósak.
2023. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyedul nevelem, szinte kis falu, nem Mo.

En ugy szoktam, hogy heti 1 elmenos /fizetos program.


A tobbiben baratok, osztalytarsak, kerteszkedes (kozos kert van a tarsashazban, igy is meg lehet oldani ), medencezes kint, jatszoterre messzebbire is gyalog, folyoba kavics dobalas, turazas. Benti program sutes, jegkremet veszek a boltban nagy dobozban olcson, es ,meg is van a fagyi.


7 eves.

2023. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Medencét felállítani és ott lazulni a végtelenségig.

Tésztás kaják, ha szereti a zöldséget, gyümölcsöt akkor itt van lassan a szezonja mindennek.

Otthon is lehet fagyit csinálni.

Gyümölcs fagyasztva bele a turmixgépbe, rá tej és kész a krémes, friss fagyi.

Lehet kis jégkrém formákat kapni, amibe betöltesz folyékony turmixot, amit csak ki kell venni a hűtőből, ha megfagyott.

Bicajozás a környèken.

Most hirtelen ez jutott eszembe ami a költséghatékony.

2023. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%
Egy panel legfelső emeletén laktok? Vagy minek kellene bárhová is vinni? Kimehet az udvarra játszani, vagy ha nincs udvar, elmentek sétálni. Játszótér vagy valami csak van ott. Az a gond és ezt nem rosszból mondom, hogy te is úgy neveled a gyereked mint a legtöbb eltévedt anyuka, hogy azt hiszik hogy akkor jó anyák ha több tízezres programokat szerveznek a gyereknek meg drága ajándékokat vesznek. Hát, egyáltalán nem. Leülsz vele olvasni egy könyvet, vagy megkérded hogy segítkezzen a maga módján a főzésben stb. Ezek a programok tesznek jó anyává nem az hogy mennyi pénzt költesz rá. Szerintem egyébként te nem tudsz megülni a hátsódon és neked van mindig mehetnéked. Nem a gyereknek. Mint mondtam, egy séta semmibe se kerül estefelé amikor már hűvösödik.
2023. júl. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi sokat járunk kutyát sétáltatni. Az erdőbe a vadászlesekről nézünk távcsővel.

Egyébként meg itthon medencézünk. Esetleg vadaspark (ez olcsóbb mint egy állatker általában)

Otthon csinálhattok fagyit. Kerti sütögetés (szalonna, kenyér)

Azért annyi lehetőség van egy kertes házban élőnek. Falun lehet bicajozni (anélkül h rettegnél) A patakban pocsolni

2023. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Könyvtár (persze ez is buszozós gondolom, de max heti 1x kell, és akkor feltankoltok könyvből). Pinteresten nézz körül, egy csomó házi készítésű, olcsó kerti játék ötlet van (ha angolul nem tudsz, sokszor a kép is elég). Aztán vagy tetszik neki, vagy nem, de elszórakoztok míg elkészítitek. Házi főzött gyurma is olcsó pl.


Ami az étkezést illeti: próbáljátok ki a zabkását, olcsóbb, mint a kenyér. Zabpehely árára figyelj, van olcsó és nagyon drága is. Ebédre egyetek sok hüvelyest (szárazon, zacskóban vedd). Ha marad hüvelyesből, akkor egy kis szezámmagkrémmel (tahini, drága de lassan fogy, földimogyoróvaj is megteszi) összeturmixolom, szendvicskrémnek finom, és olcsóbb, mint a sajt meg a sonka.


Házi kenyér sokkal olcsóbb.


Én is fagyasztott gyümölcsöt szoktam fagyinak turmixolni, de zsírosabb gyümölcsjoghurt is jó lefagyasztva (főleg, ha van formád vagy régi Petit Danone pohárkád). Csokiöntet házilag: 2 tk. cukor, 1 tk. főzőkakaó, 1-2 ek. víz vagy tej, jól elkevered, mikrózod fél-egy percet (ha ki akar futni, leállítod), megkevered, kész.


Sulis cuccokat nézz vaterán és marketplace-n.

2023. júl. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Andi80018 ***** válasza:

Én pont leszarnám az óvónők véleményét. Nehogy már azért ne legyen ügyeleti oviban, mert nekik nem tetszik. Sokkal jobb, ha gyerekek között van, játszik, van kaja. Így csak a délutánt kell megoldani, illetve azt a maradék időt, amíg a suli nem kezdődik.

A sulis nyarak sokkal nehezebbek, amíg ilyen kicsi...

2023. júl. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%
5-ös: na azt pont lexarnám. Dolgozol, adózol, nem ingyenes szívességet tesznek neked, hogy a gyereked oda járjon, ez a munkájuk, feladatuk. Nehezített helyzet, nem az ország legizgalmasabb, érdekes látnivalókkal teli vidéke, ahol laktok, de gugli a barátod, nézz körül milyen érdekességek, természeti látnivalók vannak a környéken. 4-es voltam.
2023. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!