Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van manapság ilyen sok...

Miért van manapság ilyen sok cumis kisgyerek?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy manapság rengeteg (szinte az összes, akivel találkozok, ismerek) 2,5-3 év körüli, de még nagyobb gyerekek is cumiznak. Nem alvásnál, hanem úgy általában szinte mindig a szájukban van a cumi. Normális, hogy egy óvodás korú gyerek ezt csinálja? Vagy ez régen is így volt, csak akkor nekem nem tűnt fel?

2023. aug. 19. 12:08
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

9: miért írtam volna ki máskor? Valószínűleg mást is érdekelt a dolog. Amúgy miért húzod fel magad egy ártalmatlan kérdésen? Tényleg nem rosszindulatból érdekel, csak feltűnt ez a jelenség, ennyi. Talán a gyereked iskolás és még mindig cumizik, vagy miért érint ilyen érzékenyen ez a kérdés? Senki nem mondta magáról, hogy tökéletes anyuka, nem tudom honnan veszel ilyeneket.

10: amúgy nekem is furcsa volt az idős néni "beszólása", de igen, az idősek közt sok ilyen van. De legalább nem bunkó volt, tényleg vidáman, barátságosan kérdezte meg, látszott hogy szereti a gyerekeket. Csak gondolom neki is fura volt, hogy ekkora gyerek cumizik.

2023. aug. 19. 21:22
 12/30 anonim ***** válasza:
55%

Érdekes,30+ vagyok,de ez már gyerekkoromba is megfigyelhető volt. :D Sőt,a majdnem 40-es férjem gyerekkori képein is mindig szerepel a cumi.


Bár még csak 13 hónapos a kislányom és egyre kevesebbszer igényli,sokszor el is tesszük szem elől,DE ha random idegen az utcán vagy úgy bárki,akár rokon is belepofázna biztos helyreigazítanám. :D Például amikor a láncdohányos odamondja a gyereknek,hogy minek cumizik még... ja,csak az a kisgyerek nem cumival fog férjhez menni amúgy,ő meddig fog dohányozni még? Ő letud-e szokni a függőségéről? Majd utána arcoskodjon pár ember,ha tud példát felmutatni a gyereknek. Egyébként meg majd a saját gyerekükkel úgy csinálnak mindent,ahogy ők szeretnék. Máséba szerintem sem kell beleszólni. Én sem szeretném,ha cumizna ettől függetlenül a későbbiekben,de ettől nem érdekel,ha a szomszéd kisfiú 4 évesen még cumizik. Egyszerűen van az embernek jobb dolga is.

2023. aug. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Én nagy cumis voltam, nehezen is vették el tőlem, a férjem egyáltalán nem cumizott. A kisfiúnk egyik napról a másikra 4 hónaposan kiköpte, hogy neki nem kell. Egyszer-kétszer még próbáltuk odaadni neki, hátha kell, de nem, így ő akkor szokott le róla.

De van olyan ismerős gyerek is, aki miután megette a szendvicset tömi is vissza a cumiját a szájába. Én nem szólok bele, érettségizni úgysem cumival megy.

2023. aug. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Régen is volt, csak nem látták. Anyám nyolcéves koráig iskola után két órákat szopta az ujját meg a szopikendőt. Nyilván szigorúan tiltották máshol, hogy még csak a gyanú se merüljön fel, hogy ilyesmit csinál.


Anyósom pedagógus, mesélte hogy nem egy 13-14 éves gyerek járt az osztályába, amelyik egy dolgozat közben önmagáról elfeledkezve ujjszopiba kezdett. Szóval a négy fal között valószínűleg sok minden van, amit ma már jobban bevállalnák, régebben meg titkoltak.


Az én gyerekeim, sőt a családban a rokongyerekek egyike sem fogadta el a játszócumit. Ellenben a cumisüveg bűnös szenvedély. Mi úgy fogjuk megkezdeni az ovit, hogy a gyerekem a folyadék nagyrészét cumiból issza. Tökéletesen iszik pohárból, és az elérhető magyar és angol nyelvű tanácsok mindegyikét kipróbáltuk már, de inkább választja a kiszáradást, mint hogy elhagyja a cumit. Nála hasonló szerepet tölt be, mint a játszócumi. Annyit sikerült elérni hogy az ovis délelőttöt kihúzza "csak" pohárral, szóval nekünk is meglesz az otthoni piszkos titkunk...

2023. aug. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
55%

11 nem érint rosszul a kérdés,csak az érint rosszul,hogy nincs közöd hozzá.ennyi.

Lányom egyáltalán nem cumizott,fiam 2 éves és cumizik este.nem nagy cumis,de mondjuk nem érdekel hogyb Juliska fia miért cumizik 5 évesen

Ennyi az egész.

2023. aug. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
11: de itt nem arról van szó, hogy ki szól be vagy ki nem. Több ismerősöm gyereke is cumizik vagy sokáig cumizott, de soha nem szóltam emiatt, mert nem rám tartozik. A lányom meg későn lett szobatiszta, én sem szerettem, ha emiatt beszólogattak. Csupán érdekel a pszichológiai háttere, hogy ez régen iá így volt-e, vagy kor hozománya, mitől van ez.
2023. aug. 20. 08:20
 17/30 A kérdező kommentje:
15-ösnek szólt az előző válasz, bocsánat. 🙂
2023. aug. 20. 08:21
 18/30 anonim ***** válasza:
45%

A háttere nagyon egyszerű, szimplán a szülőnek könnyebb odaadni a gyereknek a cumit és az így csendben van.

Arra, hogy leszoktassa időt és energiát kellene fordítani, azt meg nem szeretne/nem tud rá fordítani.


A válaszolók is nem azt írták le, hogy mit tettek meg eddig a leszoktatás érdekében, vagy mi az oka annak, hogy nem tud leszokni a gyerek, vagy miért nem akarja leszoktatni, csak annyi a sértődött válasz, hogy "semmi közöd hozzá, nekem senki ne szóljon be", pedig a kérdés teljesen kultúráltan és érdeklődően lett feltéve.

2023. aug. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
18: teljesen egyetértek. Feltettem egy kérdést, de normális választ nem igazán kaptam, csak bunkó reagálás, hogy semmi közöm hozzá. Tényleg nincs, ez csupán érdeklődés számomra, miért baj ez? Lehet, hogy egy tanulmányhoz van rá szükségem,nem értem, miért kell ilyen beszűkültnek lenni. Ha vki nem tud erre válaszolni, tovább lehet görgetni.
2023. aug. 20. 10:30
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én leírom:

- szimplán elvettem,

- elvitte a Mikulás, a húsvéti nyuszi, a szomszéd kisbaba anyukája,

- zsaroltam hogy mi nem lesz, ha nem rakja le,

- megvesztegettem hogy mi lesz, ha lerakja,

- két hétig téptem a szám hogy felkészítsem hogy letegyük,

- ovis gyerek már ilyet nem csinál mondogatás, ovis Nagylány csak pohárból iszik,

- tizenöt fajta poharat vettem (ugyanitt bögre, szívószálas pohár, csőrös pohár és pohár mindenféle mintával eladó!),

- elrontottam szúrós vízzel, szörppel (utálja az édeset, kizárólag vizet visel el benne), kilyukasztottam, feldaraboltam hogy folyjon a cumin mindenhonnan,

- két tucat éjszakát atvirrasztottam az üvöltő gyerekkel,

- apa is átvirrasztott ugyanennyit,

- sőt egyet a nagymama is, aki hajnali négyre feladta.


Unokatesóm ugyanebben a cipőben járt, ők négyévesen lerakták. Kezdődött a körömrágás a gyereknél másnap.


Úgyhogy nálunk marad amíg le nem rakja magától. Oviba, suliba úgysem viszi, egy idő után még leteszi. Ha itt a sok okos szerint lusták vagyunk, akkor várom az ötleteket azontúl, hogy hagyjam ordítani. Ugyanis előbb dögök meg a kialvatlanságtól, mint a gyerek letegye most.

2023. aug. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!