Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit Lehet csinálni egy állandó...

Mit Lehet csinálni egy állandóan rosszalkodó semmiből sem értő két évessel?

Figyelt kérdés
Egész nap közelébe sem megy a fiam a játékoknak, semmi nem köti le csak mint a tornádó köröz a lakásba és rosszalkodik. Húzogatja le a wct, tekeri le papirt, piszkálja konnektorokat, mindent amit csak lehet kiszed leszed szétszed, mindezekről tudja hogy nem szabad de se szép szó se a hangosabb szó semmi nem érdekli. Totál hatástalan. Beteszem a kisagyba akkor üvölt majd ha kiveszem ugyanúgy folytatja röhögve a dolgokat. Se főzni se enni se pisilni se semmit nem lehet egyszerűen tőle az eleje óta kezdek kikészülne idegileg ettől. Hiába próbálom nevelni, ráadásul kovetkezetesen, rávenni a játékra max amíg mellette ülök játszik de van hogy meg úgysem. Reggeltől estig utána rohangálok és nevelem. Kinn kertben jól el van meg ha elmegyünk valahova de lakásban borzalmas. Így bármit csinálni max akkor tudok ha alszik. Lesz fel éven belül kisteso és nem tudom mégis mit kezdjek vele hogy addigra ez javuljon. Illetve ugye jön a tél nem lehet vele egész nap kinn lenni. Estere már idegroncs vagyok és semmi türelmem.

2023. okt. 6. 14:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
81%
A dackorszak nem minden gyereknél ugyanolyan intenzív. A leírás alapján energiabomba a gyereked. Amikor csak teheted, vidd a szabadba. Rengeteg rohangàlàs, egyensúlyozàs, syb kell az ilyen gyereknek.
2023. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
70%

Ez lehet teljesen termeszetes életkori sajátosság is, de ha úgy érzed, hogy ez már túlmegy egy normál határon, akkor kérd szakember véleményét (pl korai fejlesztő).

Én is ilyen és ehhez hasonló válaszokat kaptam mikor hasonló dolgokra panaszkodtam, annyi különbséggel, hogy nálunk a harmadik gyerek volt ilyen. Megkaptam, hogy car anya vagyok, nem nevelem, nem foglalkozok vele, minek kellett harmadik, ha nem bírok vele stb. Még a vedőnő is ezt mondogatta, hogy legyek kicsit rugalmasabb, próbáljak utánaolvasni a dackorszaknak... Nálunk ez egészen az ovi első napjáig tartott (bölcsibe várólistán volt 1,5 évig). Az első nap végén azzal vártak, hogy "Anyuka, itt tényleg valami nagy baj van!", a második héten már SOS időpontot kaptunk a nevtanba, majd küldtek is tovább a szakértői bizottsághoz.

Mikor megkaptuk a bizottságtól és a többi helyről is a diagnózist, hogy autista és valószínűleg adhd-s, a gyerekorvos bocsánatot kért, mert azt hitte, csak én túloztam el a problémát.

Nálunk tényleg meg sem állt egész nap, ha nem aludt, akkor állandó mozgásban volt. Ha valami nem tetszett neki akkor még csak nem is sírt, csak pusztított. Nevetve csapdosta földhöz a törékeny dolgokat, az sem érdekelte, ha megsérült közben. Mindenre mászott (3m a belmagasság és sétált a szekrénysor tetején!), órákig csapdosta a szekrényajtókat, később ezek hangját kezdte el utánozni. Amit addig mondani tudott, szinte mindent elfelejtett és csak hangokat utánzott. Nála a konnektor piszkálás nem merült ki annyiban, hogy nyúlkalni akart benne, hanem leverte, kikaparta mellőlük a vakolatot, ha nem volt a keze ügyében szerszám (építőkocka, kisautó...), akkor körömmel esett neki. Borzasztó 2,5 év volt (1,5-4 éves kora között), azt hittem, nem fogom ép ésszel kibírni.

Ezzel amit leírtam nem azt akarom mondani, hogy a te kisfiadnak is baja van, csak azt, hogy ha úgy érzed valami nincs rendben, akkor merj segítséget kérni és ne hagyd, hogy lerázzanak azzal, hogy minden a te hibád és te csinálod rosszul!

2023. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
26%

Amúgy én sem értem minek kellett kisbaba a kicsi mellé

Én megmondtam a férjemnek az első születése utan ha második gyereket akar várnia kell legalább hat évet..

Nem voltam hajlandó hamarabb vállalni,kicseszni magammal

Végül hét év után szültem újra,és aldom az eszemet,hogy nem hamarabb

2023. okt. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
26%
13# Esetleg hallottál e már olyanról,hogy eü probléma? Vannak ám olyan helyzetek,hogy ha nem lesz kis korkülönbséggel,akkor sehogy sem. Lehet valakinél ilyen indok is,de vágynak két gyerekre és tudják hogy ha túl lesznek a nehezebb időszakon könnyebb lesz. Ez az átlag egyébként jelenleg 8 ismerősömnél,nem a 7 év. Egyébként ha nem lenne nálunk ilyen probléma akkor is picivel szeretnék,mert nekem 7 év korkülönbség nem oké,sok. Te se vagy attól különb vagy több,mert ilyen sok lett köztük. Nektek így volt oké.
2023. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
32%
Következetesen nevelni vagy ha nem megy akkor kivizsgáltatni.
2023. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
37%
14 igen nekünk így volt oké,de ha a kérdezőnek a kis korkulombseg az oké,akkor ne sirjon itt,hogy nem tudja hogy lesz ha megszületik a kicsi.
2023. okt. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
18%

Ja ,és nem mondtam,hogy több vagyok,vagy jobb

De nem is sírtam,hogy mi lesz velem két gyerekkel.

2023. okt. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
89%
14# vagyok. Nem,csak egyből leírtad,mint anya,hogy ne siránkozzon. Én egy anyát látok,aki valószínűleg elfáradt,ide jött ventillálni és tanácsot kérni. Ettől az én szemembe még nem kevesebb,mint te,sőt. Nekem is van két gyerekes barátnőm nagyjából ekkora korral,bizony ő is kibukik időnként,utána feltöltődik és folytatja tovább.
2023. okt. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

De amúgy hol látod,hogy én magamat többre tartom mint a kerdezot?mert szerintem nem azt írtam,hogy én vagyok a jobb a több a tökéletes.

Csak leírtam,hogy nem értem miért vállal valaki meg egy gyereket ha az első is kicsi és nem bír vele.valamint leírtam,hogy nálunk nagy a korkulombseg,és örülök,hogy így van.

Ez szerintem nem egyenlő azzal,hogy én több lennék.

2023. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
58%
Így van,nem vagy. De én sem írtam,hogy te írtál ilyet.:D Azt írtam amit én gondolok és hogy miért vállal,ennyi.
2023. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!