Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit Lehet csinálni egy állandó...

Mit Lehet csinálni egy állandóan rosszalkodó semmiből sem értő két évessel?

Figyelt kérdés
Egész nap közelébe sem megy a fiam a játékoknak, semmi nem köti le csak mint a tornádó köröz a lakásba és rosszalkodik. Húzogatja le a wct, tekeri le papirt, piszkálja konnektorokat, mindent amit csak lehet kiszed leszed szétszed, mindezekről tudja hogy nem szabad de se szép szó se a hangosabb szó semmi nem érdekli. Totál hatástalan. Beteszem a kisagyba akkor üvölt majd ha kiveszem ugyanúgy folytatja röhögve a dolgokat. Se főzni se enni se pisilni se semmit nem lehet egyszerűen tőle az eleje óta kezdek kikészülne idegileg ettől. Hiába próbálom nevelni, ráadásul kovetkezetesen, rávenni a játékra max amíg mellette ülök játszik de van hogy meg úgysem. Reggeltől estig utána rohangálok és nevelem. Kinn kertben jól el van meg ha elmegyünk valahova de lakásban borzalmas. Így bármit csinálni max akkor tudok ha alszik. Lesz fel éven belül kisteso és nem tudom mégis mit kezdjek vele hogy addigra ez javuljon. Illetve ugye jön a tél nem lehet vele egész nap kinn lenni. Estere már idegroncs vagyok és semmi türelmem.

2023. okt. 6. 14:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
4%

Az ember itt már a véleményét sem írhatja le...

Sokaknak kellene itt pszichológus...

2023. okt. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
71%

Az 1 évesem ugyanez. Biztosan én nem vagyok elég türelmes, de egész nap csak azt hajtogatom hogy "nem szabad, nem, azt sem, leesel/elesel" stb...teljesen kikészültem ebben. Állandóan fejel, harap, üt sokszor véletlenül, máskor szándékosan. Simogatni is tud, csak azt kérésre csinálja. Annyira lemerülök ezekben hogy aktívan foglalkozni már nem tudok vele mert nem vagyok olyan állapotban. Próbálom bevonni a házimunkába, de ha bepakolom a mosógépet, ő kipakolja mielőtt elindítanám. Mire betölteném a mosószert, ő becsukja az adagolót. Mikor a vizeseket pakolnám ki akkor vissza akarja tenni, vagy tergetésnél lehúzza a szárítóról. Az összehajtott száraz ruhákkal elszalad, rálép futás közben és elesik, de sír ha elveszem. Viszem magammal wc-re, míg megmosom a kezem a wc ülőkét vagy a felmosórongyot tapicskolja, már spárgázva mosok kezet. Próbáltam a lakást minél jobban gyerekbiztossá tenni, ez egy jó tanács, de nálunk icipici a lakás így korlátozottak a lehetőségek is. (Minek szültem kis lakásba?)

Ha egy pillanatra félrenézek már mászik fel a kiságyra kívülről. Cseszteti a konektorokat (le van vakdugózva, de akkor sem akarom hagyni neki, hiszen nem szabad), a szemetes fedelét fogdossa, nyúlkálna bele a kukába. Minden ami mozdítható azt borítaná el.

Voltak elvárásaim magammal szemben anyaként és úgy érzem megbuktam. Ez van.

2023. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
62%

22 nekem is ezt csinálta az egy evesem amíg meg nem untam.

Szar anya vagyok-e ettől nem tudom,de én bizony betettem őt a kiságyba amíg ki vagy bepakoltam a mosógépet

Így nem fél óráig tartott csak öt percig,és a gyerek is eljátszott magának addig

2023. okt. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
60%

Hihetetlen, hogy többen leirjatok, hogy egész nap azt hajtogstom, nem nem szabad, ne csináld ezt, ne mássz oda és nem értitek mi a gond. Ez. Mit szabad? Hol maszhat? Hova mehet? Eloteremtitek ezeket nekik? Csináltatok neki olyat ahol biztonságosan mászkálhat, szaladozhat stb? És persze nevelni, hogy azt ott lehet, de oda minden nap el is vinni, kivinni az udvarra. Te hogy viselkednel ha a férjed egész nap ingerülten rád szolofatna, mindennel amibe bele kezdesz, hogy azt nem csinalgatod

?..

2023. okt. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

24,én például hiába mondom a fiamnak,hogy nem szabad a wc-ben nyulkalni,gyere adok egy tál vizet amibe nyugodtan pancsolhatsz,az nem tetszik neki,neki a wc kell.

Mindig az kell,amit nem szabad.

Még véletlenül sem jó az amit helyette mutatók,neki az nem jó.

2023. okt. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
54%
A gyerek apja hol van?
2023. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

#5

Off: na amúgy ezaz, én sem értem azokat az embereket, mint például a kérdezőt sem, hogy ha már 1 gyerekkel is kész idegroncs minden estére, mi a fészkes fenének kell nekik második meg harmadik gyerek? :D

Csak magukat szivatják, maguknak nehezítik meg az életüket.

2023. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Na vannak itt olyanok akiket válaszra bőven nem méltatok és csak nevettem...nem unintelligens hülye vagyok, és aki másnak olyat mond hogy nem érdemel gyereket NA azaz aki nem.


Értelmes több diplomás ember vagyok, akit neveltek normálisan szeretve szülei és nagyszülei. Akik szerint tized annyi energia nem volt bennem mint fiamban...nem egy vadállat nyilván, és nincs semmi betegsége. Sőt nagyon okos, és rengeteget foglalkozom vele. Már tud több mint tíz dalt és mondókát pedig nincs 2, kívülről mesekönyveket, több dolgot tud jóval a körülöttünk élő természetről mint az ide hülyeségeket író emberek az fix. Egyszerűen minden érdekli kíváncsi nagyon...és rettentő sok energiája, kinn a kertben totálisan elfoglalja magát egy angyal de muszáj ezt azt csinálni lakásban is nyilván. Nem minden nap kezelhetetlen meg idióta, de pl frontok nagyon megviselik tényleg kifordul magából, biztos neki sem jó persze. Amikor ezt a kérdést írtam is egy ilyen nap volt és kiakadtam kicsit. Az elmúlt pár napra egyébként végre láttam értelmét az eddigieknek, ha nem hallgatott semmire és veszélyes volt amit csinál betettem az ágyába, most már sokkal jobban figyel és nem volt nagy hiszitije elmúlt napokban sem pedig frontok voltak. Akinek van pici gyereke és semmi segítsége ne legyen álszent, néha baromi fárasztó és idegtépő, nem mindennap nem minden órában de megesik. Lehet egyesek ez ledöbbent de a gyerek apja dolgozni jár! Utazik is sokat és beosztásban van sokszor éjjel ér haza, korán megy. Nem mindenki olyan szerencsés hogy segítenek nagyszülők meg apuci állandóan otthon ül. A gyerek nap nagy részében kertben, játszótéren nem a lakásba tartom bezárva ahogy le is írtam, de néha muszáj mert vannak dolgok. Igen sokan nem értenek mert aranykanállal szájuba születtek a földre, de van akinek családja nem segíte, férje dolgozik és egyedül van egy lakás felujitás közepén egy két évessel, akinek az alvás idejében falaz, meg épít....szerintem aki nem tud értelmes tippet, tanácsot adni felesleges ideírni hülyeségeket és ítélkezni csak mert vagy nincs gyereke vagy nem ilyen a gyereke és képes pl egyedül eljátszogatni csendben néha, és végképp primitiv ostobaság megkérdőjelezni minek még egy gyerek. Inkább összeszorítom fogam és kibírom, de lesz egy vele egy korú testvére akivel együtt nő fel. A 6 évvel idősebb testvér már totálisan más, az ember nem gondolhat csakmindig magára, és nem hiszem hogy én vagyok a beteg elméjű itt, a világ beteg igen, tele van önző beképzelt önkritika nélküli kisebbségi komplexusos idótákkal akik azt hiszik attól lesznek többek és jobbak másnál, hogy másokat osztanak, leszólnak....a facebookra teszi ki mindenki hogy milyen baromi boldog csodás családja meg gyereke van aztán foglalkozni vele meg nevelni azt már nem....lesz belőle is egy önző egocentrikus idióta aki nem szót nem ismeri és képtelen a társadalomba létezni, amikor életében először nemet hall akkor meg leugrik egy hídról. Én legalább nevelem gyerekem és szeretem és egész nap foglalkozom vele és tanítom. Biztos kevésbé lenne fárasztó letenni TV elé hogy csendben legyen, de ne hogy már én legyek a hülye miért tanácsot kérek mástól akinek hasonlóan energikus és dacos két évese van. Neked nincs? Lehet tovább lapozni....látok én rengeteg anyukát akik kisimiltak és nagyon türelmesek, hetente mennek fodrászhoz, körmöshöz, barátnőzni hol bébiszitter hol a nagymama van a gyerekével. És mondogatja hogy a gyereke boldog ha ő is...na szerintem ez a baromi beteg nem az hogy ha év alatt napi 24 óra és kb semmi egyeni szabadidő után esténként fáradt vagyok idegileg egy dacoló két évestől. Csak az emberek már annyira megtanultak hazudni a világ pofájába hogy így felháborít egyeseket némi őszinteség. De ha azt mondanám milyen csodás aranyos rendes gyerek miközben egész nap mesét bámul kussban és miylen könnyű vele akkor ugye jó anya lennék? :D Röhej...itt se teszek fel többet kérdést mert ahogy a 3as vagy 4es leírta beteg társadalom és sajnos ennek maga a kommentelő a legékesebb példája.

2023. okt. 11. 13:28
 29/32 A kérdező kommentje:
Még a 23. írnám hogy most ez nekem is nagyon bevált, kap egy két könyvet ágyában amíg gyorsan megcsinálom főzés egy részét stb. és most már egy hét után egészen sok változást látok és egyre jobban eljátszik így piciket egyedül.
2023. okt. 11. 13:30
 30/32 A kérdező kommentje:
22-es: nem vagy rossz anya, ne aggódj! Persze itt majd megkapod hogy de, nem minden gyerek ugyanolyan. Az enyém is ezt csinálta 1 évesen és most 2 lesz és már ennél sokkal jobb, amikor írtam posztot nagyon magam alatt voltam, rossz nap volt este fáradtan. De azért sokkal kevesebb ilyen mint 1-1,5évesen, fog változni ne aggódj csak szép lassan. Az enyém mostanában leszokott agresszíóról, mindig elmondtuk hogy csúnya dolog, és hogy mi sem bántjuk ugy őt soha és egy ideje nem csinálta. Aztán ahogy egyre többet ért beszédedből majd ő is beszél szépen úgy javul, nálunk most fejlődött 1-2 hét alatt óriásit beszéde és segített sokat , így megérti már mit mondok és nem üvölt hisztizik, és tud már érdemben segíteni mert érti mit kérek mondok róla. Nálunk is ez a 1-1,5 volt borzalmas tényleg mostanában már azért annál sokkal jobb mert ritkulnak ezek a napok amikor ennyire magánkívül általában hidegfrontkor pörög be totálisan ilyen napokon aludni sem szokott. De tarts ki, fog javulni és nem sültél fel.
2023. okt. 11. 13:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!