Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányomat 4 hónapja...

3 éves kislányomat 4 hónapja leszoktattuk a cumiról. Azóta nehezen alszik el vagy délután el sem bír aludni? Mivel segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

2023. okt. 19. 19:38
 1/5 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam plüssökkel, takaróval, alvókendővel.

Egyik sem kell neki.Cumival pár perc alatt elaludt, reméltem, hogy idővel megtalálja az elalvás módját. De már eltelt 4 hónap.

Este nincs gond, mert olyan fáradt, hogy hamar elalszik.

2023. okt. 19. 19:41
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanígy volt, az idő megoldotta végül. Hosszabb idő kellett hozzá és türelem. Nekünk muszáj volt leszoktatni, mert a cumi kiütötte a szája körül és nagyon sebes lett neki.
2023. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pont így volt nálunk is, plussz egyre többet kérte, sokszor jaték közben is.Sokszor azzal a szájában beszélt.Megbeszélni nem lehetett vele, mert akkor arról szólt az egész napunk...
2023. okt. 20. 06:12
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
2-es válaszoló vagyok megint. Nálunk a fokozatosság nem vált be. Szépen megbeszéltük vele, hogy a húsvéti nyuszinak odaadjuk a cumit, és cserébe hoz majd szép ajándékot. Így is lett, de a gyerek nehezen törődött bele. Az első napok nagyon rosszak voltak, sírt és kiabált a cumi után, de mivel kidobtuk a cumit és tartottuk magunkat az elvhez, nem vettünk neki. Nehezen aludt el hónapokig, mire elfogadta, hogy nincs már cumi.
2023. okt. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mondjuk én belegondolnék, hogy mi jelent számára olyan iszonyú stresszt, hogy egyre többet és többet van szüksége a cumira... mert önmagában az, hogy elveszitek tőle a megnyugtatás eszközét, semmit nem fog megoldani.
2023. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!