Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Helyre lehet hozni még a...

Helyre lehet hozni még a károkat ha 2 éves koráig elhanyagoltam?

Figyelt kérdés
A gyerek születése után a férjem nagyon féltékeny lett, pedig sok segítségünk volt és mindig töltöttünk kettesben időt. Odáig fajultak végül a dolgok, hogy nem engedett oda a síró gyerekhez, napközben is sokszor egyedül volt, csak magának akarta az egész figyelmemet. Első ránézésre nincs baja a gyereknek, jól viselkedik, feltalálja magát egyedül. Talán pár dologban el van maradva a korosztályától, pl beszéd. Illetve sokat is veszekedtünk a férjemmel az utóbbi hónapokban. És a gyereket is hallom, amikor gagyarászik, hogy ezeknek a hangsúlyozását utánozza sokszor. Úgy döntöttem beadom a válókeresetet, ne mérgezzen tovább minket. Viszont a gyerekemért aggódom. Mennyi lelki károsodása lehet ezekből? Ki tudja heverni? Helyrehozható?
dec. 20. 22:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem a veszekedés hangsúlyát csak beleképzeled a gagyogásba, mert lelkiismeret-furdalásod van.

Senki nem tudja megmondani, hogy mit lehet helyrehozni és mit nem, vagy egyáltalán mik azok a dolgok, amik a rossz házasságod következményei, de ha mostantól biztos háttér leszel a gyerekednek, az sokkal jobb, mintha így maradna. Adj meg neki mostantól mindent.

dec. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
A legszenzitívebb időszak az első 3 év. Biztosan lesz nyoma sajnos. Keress segítséget, pszichológust, aki neked is segít, hisz egy bántalmazó kapcsolatból menekülsz és a gyereknek is segít. Szuper, hogy mersz lépni, sok erőt kívánok. A gyereket a közelébe sem engedném.
dec. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Amennyiben nem érzed magad elég erősnek kérjék segítséget, ha az egyik barátom ekkora bajban lenne biztos hogy én magam pakolnám össze a cuccait.

Kitartást és ne hagyd hogy érzelmileg manipuláljon a jövőben!

Viszont készülj fel hogy egy ilyen ember nem fog egy könnyen elengedni!

dec. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
En annyit irnek csak hogy le a kalappal hogy megmerted lepni es belatni. Szerintem olyan kicsi koraban tortent mindez hogy nem fog ra emlekezni idoben eszbe kaptal. Most sokat legyel a kicsivel es szeretgesd 🥰
dec. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

“ Szerintem olyan kicsi koraban tortent mindez hogy nem fog ra emlekezni”


Egyáltalán nem csak az hagy nyomot amire emlékszünk. Ezt el kéne már felejteni.

Az alap mintázata már biztos nem lesz optimális egy olyan gyereknek, akit elhanyagoltak az első években, hiszen akkor tanulta meg hogy a világ milyen, abból ahogy a szülei reagáltak az igényeire. Ha nem lettek kielégítve bizonyos alapszükségletei (pl:

Társas szükségletek: biztonság és kötődés, kiszámíthatóság és szeretet, illetve: Saját, jogos érzéseink és szükségleteink kifejezésének szabadsága) akkor kialakulnak nem megfelelő megküzdő módok, melyekből egész életünkben építkezünk, és melyek a nem megfelelő környezet elmúltával nem épülnek le, nem alakulnak át. Ezeket tudatosan, felnőtt korban lehet megváltoztatni. Érdemes a sématerápiáról YouTube videókat nézni meg olvasni.


Az mindenképpen szuper dolog, hogy sikerül lépned. Bátor dolog!

dec. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni, hogy származik-e belőle hátránya, de én is csak azt mondanám, hogy bátor lépés és jó döntés! Az lenne az igazi hátrány, ha ebben a közegben, így nőne fel! Kitartás!
dec. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
5-ös vagyok: a lepontozásból látszik hogy az ország önismeret és tudatosság szintjén még sehol nem tart. Amivel csak az a baj, hogy ezt adjuk át a gyerekeinknek és eszerint neveljük őket. És közben meg majdnem mindenki önértékelési gondokkal küzd.
dec. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem az küzd önértékelési gonddal aki kiborul egy lepontozáson és 4 idegen szavazásból egész Magyarországot próbálja minősíteni?
dec. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

A lepontozáson nem kiborulok (persze ezt te nem fogod elhinni 🙃), hanem végtelenül elszomorodok, és nem azért mert engem érint rosszul. Hanem azért mert plusz egy felület (napjában többször találkozok vele), hogy milyen szinten nincs önismereti tudása és tudatossága az embereknek, mely kulcs lenne ahhoz hogy jobban éljünk mi magunk is és együtt a többiekkel is. A legtöbb ember önértékelési problémákkal küzd - ez a szűkebb és tágabb környezetemből is jól látszik, ahogy a társadalom egyes eseményekre adott reakcióiból is.

És igen nekem is vannak/voltak problémáim (ez nem kéne hogy szégyen legyen) amiken terápiában és pszichodrámában már dolgoztam, mert felismertem, hogy kell. És olyan dolgok okozták, amit a legtöbb ember normálisnak tart a gyereknevelésben, és elintézi annyival, hogy kicsi még úgysem fog rá emlékezni.

És igen szomorú számomra hogy a korai gyerekkorban megélt negatív dolgok hatását még mindig inkább invalidáljuk, baromságnak állítjuk be, minthogy szembenézzünk vele, mert akkor azt is érezhetnénk, hogy mi se csináljuk jól vagy velünk is baj van.

dec. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Az 5ös jól írta, viszont mivel időben észbekaptál még kijavíthatod a hibádat még ha nem is teljesen de javarészt igen.
dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!