Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi okoz neked örömet az...

Mi okoz neked örömet az anyaságban? Mi az, amitől boldog az életed?

Figyelt kérdés

Én nagyon nem találom magamat az anyaságban.

Az egyértelmű volt, hogy a régi dolgok el fognak veszni és a legtöbb dologra már nem lesz lehetőség.

De azt hittem, hogy az elveszett dolgokat pótolni fogják mások, amik örömet okoznak és azt érezhetem, hogy boldog az életem és elégedett vagyok.


Nagyon megszenvedem, hogy azért is felügyeletet kell megbeszélnem, hogy lemenjek a tárolóba elpakolni, hogy 4 napja próbálok hajat mosni, mert bármi amit szeretnék megcsinálni, minden a pihenéstől vagy az alvástól veszi el az időt. Lábon kell kihordanom minden betegséget, mert pihenni, feküdni képtelenség (legalábbis annyit, amennyire szükségem van biztosan nem). A folyamatos fáradtság, kialvatlanság mindenre rányomja a bélyegét.

Hogy napi min 2 óra üvöltéssel telik ha összeadom (nem én üvöltök, hanem a gyerek).

Mindenért harcolni kell, mindenért le kell fogni, semmit nem hagy, mindig csak a hiszti és az ellenkezés, semmit nem lehet simán és nyugodtan kivitelezni.

2 éves, úgyhogy foghatnánk a dackorszakra, csak sajnos ő születése óta ilyen.

Gyakorlatilag az apjával kevesen vagyunk rá.

Minden éjjel felkel, amit el se tudtam képzelni korábban, hogy ez mennyire szétcsesz.

Sajnos ezek olyan dolgok, amiken egy pszichológus nem tud segíteni, attól, hogy elmondom, hogy betegen fájnak a tagjaim és össze vagyok szakadva, de nem pihenhetek egy percet sem, nem lesz könnyebb.


Tudom, hogy sokak szerint ha valaki szült egy gyereket és nem boldog, akkor mentálisan beteg.


Az egyik baj velem azt tudom, az, hogy nagyon komolyan veszem az anyaságot. De mi mást tehetnék, ha tényleg rajtam/rajtunk áll vagy bukik az egész élete a gyerekünknek.


Szeretném megtalálni a boldogságot, de egyenlőre nem látok kiutat.

Nem is tudok többet írni a kérdéshez, mert megunta a kicsi a játékot...


febr. 20. 10:07
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
2 éves bölcsis
febr. 20. 10:09
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 gyerek van.

A nagynál egyáltalán nem éreztem ezt. Vele bármit bármikor meg tudtam csinálni. 1 éves korára átaludta az éjszakákat.


Aztán jött a 2. na ő pont olyan, mint amit leírtál. 2,5 éves, 0-24ben ordít. Nem a dackorszak miatt, hanem születésétől.

a mai napig 3-4x kel átlagosan éjjel. Mellette semmit nem lehet. 5percre nem tudok leülni egy kávét meginni.

Férjemen kívül nálunk sincs segítség.


2 éves korától bölcsis, de ez sem segített. Én zombimód dolgozok, ha épp dolgozok mert nem betegek.


Örömet talán az okoz, hogy amikor aranyosak, ölelgetnek, puszilgatnak, vagy együtt játszanak, imádom őket.

febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Imádom őket, de a legjobb a napomban, amikor mindkettőt letettem aludni, és néma csendben elmoshatom a cumisüvegeket. Éjszaka sincs nyugtom, nem aludtam hónapok óta 60 percet egyhuzamban, túlzás nélkül. Állandó készenlétben vagyok éjjel nappal, akkor is hallom, hogy valamelyik üvölt, amikor csend van. Emiatt akkor sem tudok pihenni, ha pont mindkettő egyszerre alszik. Bármi apró neszre görcsbe rándul az összes izmom. Egész nap 110%-ot beleadok, és úgy fekszem le, hogy a szükség minimum 90%-a van kész. Folyton le vagyok maradva, nem érzek semmi sikerélményt, nem tudtam csinálni nyár óta SEMMIT, ami a saját kis projektem. A nagycsalád is csak próbálja kiszívni belőlem az energiát, már bárki rámír, attól rettegek, hogy mit akar. Kezdem megutálni az embereket, közben magányos vagyok. Szeretem ez így, amit leírtam depresszió, de nincs időm pszichológushoz menni. Ha lenne annyi időm, inkább aludnék, lehet már attól jobban lennék. Egy fogzós 5 hónapos, és egy szülése óta üvöltő, többemberes 2 éves anyukája.
febr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
En csakis a jövőben latom a boldogságot, hogy majd könnyebb lesz. Mert már most is könnyebb. 3.5 éves es 11 honapos a két gyerek. Nálunk az első a nehezebb eset, a masodik egész jó, de ejjel 5-6 kelés biztos van. Amit írtok,m nekem is az a nehéz, hogy folyamatosan menni kell, csinálni kell, valaki valamit akar. A férjemmel leültem beszélni, hogy ne haragudjon, de nem érzem fairnek, hogy miközben minden az en dolgom itthon, az én felelősségem, hogy legyen kaja, ruha, rend, programok, a gyerekek orvosi időpontjai, meg meg foglalkozni velük, kedvesnek lenni, kelni éjjel, rendelkezesre allni nappal - és akkor még a lakásvásárlás is rajtam múlik, mert amíg nem megyek vissza dolgozni, nem tudunk akkora hitelt felvenni, hogy nekünk megfelelő helyen lévő és állapotú lakást vehessünk. Mondtam neki, hogy bocs, de ez most már túl sok stressz, hogy folyton lemondom a programjaimat, ha van valami, de ő ilyesmit nem csinál, most is simán elment szaunázni, amikor a beteg kicsire is vigyazhatott volna itthon legalább amíg elmegyek a nagyért az oviba. Ő megérti, és sokat jatszik a gyerekekkel, de azt nem fogja fel, milyen az, hogy ő akkor van a kicsikkel, amikor KEDVE VAN, es ha nincs, akkor alap, hogy en ott vagyok MINDIG. Ezt egyszerüen nem erti. Hát menj el te is, mondja. De nem mehetek el, ha reggelre lebetegedett mindkettő, nem bírom megtenni. Ő meg meg bírja. Rettegek, hogy mindez akkor is a nyakamban marad, ha újra dolgozom. Szóval a reménysugár az, hogy ahogy egyre nagyobbak, úgy egyre könnyebb, már most is sokkal könnyebb, mint amikor pl a kisebb még csecsemő volt. Nagyon szeretem őket, csodalatosak, és a jövő éltet. A jelen leszív, kiszívja belőlem az életet.
febr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

4 éves a kisfiam, most várom a 2.babánkat.

A férjemen kívül csak anyukámék vannak, akik segíteni tudnak, de ők is még dolgoznak.

Viszont a férjem kb a tökéletes apuka. Olyan sokat levesz a vállamról, hogy el sem tudom mondani. Elviszi a fiunkat játszóra, ha én pihenni szeretnék vagy beülni egy kád vízbe. ha hazaér munkából, ül le vele játszani, ha szabadnapos, ő viszi oviba. Viszont hozzáteszem, hogy a fiunk nagyon egyszerű gyerek, nem hisztis, önálló, sosem volt vele nagyobb gond, éjjel alszik (igaz köztünk jelenleg) de alszik :D

És egyébként 1 éves kora óta bölcsis volt napi 4 órában, mert én dolgoztam. Nagyon sokat jelentett nekem is az a pár óra munka, amikor felnőtt társaságban voltam végre. Teljesen feltöltött. Most pedig hogy már "nagy" lehet vele ovi után is programokat csinálni. Játszóra megyünk, biciklizünk, bevásárolunk stb. Közben elmeséli mi volt oviban, eltervezzük a hétvégét, ilyesmi. Nekem kb élmény vele minden perc. Ha otthon vagyunk, ő a maga kis módján segít takarítani, segít főzni, söpri velem az udvaron a faleveleket, mindent együtt csinálunk kb amikor otthon vagyunk.

Havi egyszer pedig 1 napra vagy 1 délutánra anyukámékra hagyjuk és elmegyünk a férjemmel kettesben randizni. Ilyenkor beszélünk meg minden fontos dolgot, kávézunk szép csendben, eszünk egy finom sütit, kirándulunk a környéken.

Nekem a csecsemős időszak volt kicsit nehezebb, abban nehezebben találtam magam, így kicsit félek is most előlről kezdeni mindent. De nagyon szerettünk volna még egy babát, nehezen is jött össze, így nagyon hálásak vagyunk érte.

febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#4 nekem a jövőbe vetett remény se segít :(

mert nem akarok 40 éves lenni, nem akarom, hogy apukám 80 éves legyen és nem akarom, hogy anyukám megöregedjen.

Pedig ha azt mondom, hogy ooo majd 6-7 év múlva könnyebb lesz, akkor ezek lesznek. Ez még jobban lehúz az életről :(

Ezt nem miattad írom, csak kiírtam magamból ezt a nehézséget is :(


Amikor terhes voltam olvasgattam anyukákat fórumokon, és olyanokat írtak, hogy a napjuk fénypontja, hogy lezuhanyoztak vagy megittak egyedül egy kávét.... és milyen jó, hogy megtanulták értékelni a kis dolgokat.

Hát én meg úgy éreztem már akkor is, hogy ez de szomorú úristen :D

febr. 20. 12:19
 7/21 A kérdező kommentje:

Egyébként nagyon igyekszem azon, hogy a kislányom ne érezzen semmit az egészből, hogy nekem ez túl sok és túl nehéz :(

Hogy nem vagyok anyának való, mert én ezt nem tudom élvezni.

Talán ha elkezdi végigaludni az éjszakákat tényleg és megtanul jobban elleni egyedül amíg megmosom a hajam vagy legyantázom a lábam, akkor jobb lesz.

Több gyerek nem lesz, az egész biztos.

febr. 20. 12:21
 8/21 A kérdező kommentje:

Az apja abszolút kiveszi a részét, de konkrétan munka után az van, hogy egyikőnk figyel a gyerekre, a másik pedig megcsinálja a házimunkát. Körömlakkozásra, hajmosásra ilyesmire már egyálatlán nem marad idő.

Lényegében házimunkából állnak ki a napjaink meg a kicsi pesztrálásából.

Próbálunk elszabadulni, amikor anyukám tud vigyázni a kicsire, de ha két hetente egy nap tök jó, de a többi meg szomorú és szürke, az összességében nem boldogít :(

febr. 20. 12:26
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
3-as, en csak azt nem ertem, ha irod, hogy a 2 evesed szuletsetol kezdve tobb emberes, akkor miert vallaltal 1,5 ev kulonbseggel meg egyet ??
febr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Időnként mindenki érez ilyet, csak magának se vallj be.

Én most is úgy írok, hogy a baba rajtam alszik, mert amint leteszem üvölt. Imádom, de nagyon nehéz. Az éjszaka általába egyszer kel ami tudom jó, de nappal semmit nem tudok csinálni. Rajtam alszik leteszem ordít. Egy ebédet megenni vagy kávét meginni küzdelem. A férjem rengeteget segít és ki nem bírnám, ha nem ilyen lenne. De attól még rohadt fáradt vagyok. Ha haza jön akkor főzök valamit de van rendelünk. A takaritást fél gőzzel csináljuk nem esz meg minket a kosz, de nincs olyan tisztaság mint régen.

Egész nap reggeltől estig a non stop készültség. Az volt múltkor a kikapcsolódás kihúzták a bölcsesség fogam. Ami így leírva elég szánalmasnak hangzik.

Mondták hagyd sírni. Ok,de meddig mert 1 óra múlva is sírna ha hagynánk. Nyilvàn nem hagyjuk.

A játszószőnyegen egy kávé időt van el ami több hónap eredménye. Utána üvölt.

Remélem majd jobb lesz, mert ha munka mellett is ez lesz engem elvisznek a diliházba.

febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!