Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan viseli a gyerek a...

Hogyan viseli a gyerek a válást/szakítást?

Figyelt kérdés

Elváltam a 3 éves fiam apjától, ennek már egy éve. Szeretik egymást a gyerekkel, de ő nem az az igazi apa típusú apa, nem ül le vele játszani, csak megpuszilja, fotózgatja, facebookon villog vele, és ennyi a gyereknevelés a részéről.

Nem fényezem magam, de a gyermek megszületésétől kezdve mintha egyedülálló anyuka lettem volna, teljesen magamnak szültem a fiamat, viszont ennek köszönhetően teljesen jól helytállok így egyedül is.

Még nincs semmilyen papírunk a gyermekelhelyezésről, úgy állapodtunk meg, hogy akkor viszi el az apja amikor szeretné, ott is alszik nála.

Több kérdésem is lenne, ezekre szeretnék választ kapni Tőletek.

1. A ti gyermekeitek hogyan viselték a válást, külön költözést a másik szülőtől 3-4 éves korban?

2. Ha a gyermekünk lakcímkártya alapján is velem lakik egy lakásban, tisztességesen nevelem, megadok neki mindent akkor kb hány % esélyem lenne megkapni a teljes felügyeleti jogot? Annyi hátrányom van, hogy jelenleg nincs munkám, de van hol laknunk, van miből élnünk.


febr. 25. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Egy gyereknek, főleg váláskor, főleg ekkora korban, ISZONYÚAN fontos a rendszer, a kiszámíthatóság, hogy tudja, mikor mire (kire!) számíthat. Nagyon rossz ötlet, hogy akkor viszi el az apja, amikor akarja. Sürgősen vigyetek rendszert az életébe, ha jót akartok neki;
febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minek a teljes felügyeleti jog? Tudtok normalisan kommunikálni az apjával, érdekli a gyerek, semmi okod nincs rá.
febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj, hogy nem tudunk normálisan kommunikálni, mert az esetek 99%-ban az apa folyamatosan bánt engem, megaláz, nem lehet vele semmit sem megbeszélni, mert egyből támad mindenért, és nem a gyerek érdekeit nézi. Nem szeretnék itt sem ezek után sem semmi rosszat írni róla, ahogy élőben sem teszem, és nem nevelem ellene a gyerekünket, sőt épp ellenkezőleg, mindig mondom a fiamnak, hogy "apa nagyon szeret", stb. Közben sosem akar menni az apjánál, sírva megy hozzá...
febr. 25. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy éve váltatok el és működik a rendszer, akkor de, lehet apukaval kommunikálni.


Amúgy meg nyilván nem váltatok el, max külön éltek, mert ha van gyerek, akkor nincs jogerős ítélet a válásról se, ha nincs gyermekelhelyezes

febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

Az első kérdésedre nem tudom a választ, nekem 6 éves volt, mikor elváltunk. Igazából az előző 1-2 év is nehéz volt vele, mikor rossz volt a férjemmel, de mindenáron meg akartam menteni. De a válás utáni kb fél év is nehéz volt. Viszont azóta nagyon jó, szóval ez változni fog.

A második kérdésedre: én megkaptam a kizárólagos felügyeleti jogot, szerintem az egész eljárás alatt is nagyon látszott, hogy a volt férjemmel képtelenség egyezkedni vagy beszélni. Akkor szoktak közös felügyeleti jogot hagyni, ha a felek láthatóan jól kijönnek és mindenben egyetértenek.

Nem kérdezted, de szerintem se hagyd, hogy az apa kénye kedve szerint hozza vigye a kicsit, ez nagyon nem tesz jót. Keressetek valami fix megoldást!

febr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!