Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kik miért mentek külön egy...

Kik miért mentek külön egy kapcsolatban ahol már született legalább 1 gyermek, és milyen volt az első találkozás szakítás után?

Figyelt kérdés
Volt veszekedés, vita, hánytorgatás, és milyen gyakori a találkozás szakítás után a gyermek miatt?

2013. máj. 4. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

A férjem talált mást. Mint kiderült, utána még egyet, mert egy nő sosem elég. Na mindegy.

Eleinte voltak veszekedések, elég nagy volt a feszültség. Nyilván a gyerek miatt a szakítást nem emlegettük, ezért volt a feszültség. Aztán ahogy telik az idő, egyre könnyebb. Nem vitatkozunk, közösen is csinálunk programokat. Egy éve vagyunk külön. Általában heti 2-3 alkalommal jön.

2013. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És a férjed hagyta ott a családi házat vagy te költöztél el, hogy hozzátok jár 2-3 alkalommal?

És miben nyújt segítséget nektek, mennyit fizet gyermektartást, volt e gyermekelhelyezési per, mama mennyire ragaszkodik a gyermekhez, és milyen sűrűn viszi el magával a kicsit, mennyi időre?

2013. máj. 4. 12:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Én maradtam, mivel ez az én házam, házasság előtt már megvolt. Így fel sem merült benne, hogy igényt tartson rá. Elhelyezési per nem volt, mert egyértelmű volt, hogy nálam marad a kicsi. Havi 30.000 Ft a gyerektartás, ezt a bíróság is rögzítette. Még lesz egy tárgyalás, de ez csak formaság.

Ő jön általában, mivel a kislány 2 éves. Így nagyon nem vitte el. Legalábbis nem egész napra, meg ottalvósra. Max játszótérre, játszóházba. Nagyszülők messze laknak, nem jönnek. Én viszem el néha a kicsit, kb 3 havonta egyszer. De nyáron már apuka is megpróbálja majd.

Miben segít? Mikor miben. Tegnap épp a fagyasztót olvasztottuk le együtt. De a ház körül is azért segít, az autót javítja, meg karban tartja (ez a szakmája), biciklit rendbe teszi, megjavít ezt-azt, közös programokat is csinálunk. Szerencsére jóban vagyunk.

2013. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És ha feltételezzük, az övé lett volna a ház és ő marad benne és te költözöl el a gyermekkel akkor neked kellene vinned neki a gyermekét akár milyen messze vitted?

Ha nem volt gyermekelhelyezés akkor ki és hogyan állapította meg hogy annyi gyermektartást kell fizetnie?

Ő ajánlotta fel?

Azért kérdezgetlek mert az én helyzetem kicsit bonyolultabb.

2013. máj. 4. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogyan van a láthatás, ha te mész el. De pl ha külföld, akkor neked kell biztosítani a láthatást.

Megegyeztünk az összegben, a bíró így nem szólt bele. Azt mondta, jól van.

2013. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De az nem jogosít fel arra hogy én vigyem neki minden alkalommal helyébe úgy hogy ő még fél útig sem hajlandó kimozdulni, azért hogy a gyermeket ne utaztassam egy teljes napon át?
2013. máj. 4. 13:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ide vonatkozó jogszabályt nem tudom pontosan, de már sok helyen olvastam, hogy ha az anya kiviszi külföldre a gyereket, neki kell biztosítani az apa szamara a láthatást. Most hogy ezen belül mit értenek, azt sajna nem tudom.
2013. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!