Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért siettetik sokan a...

Miért siettetik sokan a fejlődést?

Figyelt kérdés
Például egyik ismerősöm kisfia júliusban lesz 1 éves. De már múltkor is a játszótéren vezette kézenfogva, meg próbálták hogy megtegye az első lépéseket önállóan. Szegény gyerek meg csak esett el állandóan. Meg itt is elég sok olyan kérdés van, hogy alig egy éves gyerek mikor indul el. De mire jó ez a siettetés? Miért csinálják ezt?

ápr. 12. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszik, ettől a gyerekük okosabb, ők meg jobb szülők
ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Valahol megértem. Olyan jó érzés látni a kis csemeténk fejlődését. Amikor kimondja az első szót, feláll, átfordul, stb. Ennek ellenére mi nem siettetjük, mert tudom hogy nem kell és nem is szabad. Minden egyes gyerek a saját tempójában fejlődik..
ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit egyes mond lehet benne valami. Bár én kis versengést is látok a mi környekünkön pár anyánál. Volt akiket ezért is építettem le, mert idegesítettek. Ez nem verseny minden gyerek másképp fejlődik.
ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

A gyerek akkor is elesik ha nem vezethetik.

Magától próbálgatja a járást, jó esetben, és közben el is esik .

Az anyák bepanikolnak ha a gyerek nem kezd el járni 1 évesen, azt hiszik baj van, miközben nincs semmi baj.

ápr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Néha én is úgy érzem, sok anya verseng, hogy melyikük gyereke csinál előbb ezt vagy azt. Vagy mintha tényleg arról lenne, hogy az az ügyesebb, okosabb gyerek, akinek gyorsabb a fejlődése. De ez mögött némi emberi butaságot, tudatlanságot vélnék felfedezni.
ápr. 12. 21:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel a túl gyors mozgásfejlődés pont ugyanannyi idegrendszeri defektet tud okozni, mint a túl lassú, ezért csak a tudatlan örül annak, ha a gyereke mindent előbb csinál.

A megfelelő kognitív fejlődéshez az kell, hogy minden mozgásfejlődési állomást bejárjon egy gyerek és megfelelő ideig űzze az egyes mozgásformákat, hogy az idegrendszeri kapcsolatok megfelelően működjenek.

Nem az lesz sikeres, aki 4 hónaposan állásba húzta magát és a kúszást, mászást kihagyva lépegetni kezdett úgy hogy 8 hónaposan már szaladt.

Nem. Nagyobb eséllyel lesz sikeres az, aki kellő ideig szabályosan kúszott, majd szabályosan mászott és átlagos középidőben 13-15 hónaposan elindult.

ápr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!