Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, ha napközis a...

Miért van az, ha napközis a gyerek 1-2 jegyet is leromlik a főtantárgyakból?

Figyelt kérdés

Csak úgy repkednek az egyesek a 200%-os sulyú dogáira, amikből tavaly 4-5 esei voltak.(4.o)

Csoda hogy nem bukik meg.


És annyi valtozott csak, hogy du nem tanulok vele mert ott a napközi. (Tavaly még részmunkaidős voltam)



ápr. 15. 16:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem kérdetik ki a szóbelit. Az írásbeli házit megírják és ennyi, ha azzal kész akkor előveszi a szóbelit, de nem kérdezik ki, ha magától nem tanulja csak nézegeti, akkor "így járt". Ráadásul van egy alapzaj, ami sok gyereket zavar a tanulásban. A napközi egyfajta ügyeletként szolgál itt, hogy aki dolgozik annak addig felügyelet alatt van a gyereke. A tanulás "oroszlánrésze" itthonra marad. Plusz egyre nehezedik az anyag is, egymásra épülnek, ha eddig felületesen tudta csak az kikopik, hiába kapott 4-5 osztályzatot valamire, ha 2 hét múlva fogalma sincs róla már, mert csak a rövidtávú memóriájában volt meg.
ápr. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Andi80018 ***** válasza:
100%

Óriási hiba volt magára hagyni ötödikben, amikor az nagy váltás. És a napközi is rossz választás. Vannak olyan gyerekek, akikkel kell tanulni, segíteni. Hatodik még rosszabb lesz, ha ez így halad. Le fog maradni.

Fiam hatodikos, de pl a mateknál az van, hogy komplett órákat kellett tavaly is tartanom itthon, és most is ez volt, amikor fullba átvettük, akkor értette meg rendesen, akkor írt jó felmérőket.

A tanulás modszertanát kell megtanítani neki, menjen haza, ha lehet, és tanuljon. Te pedig kérdezd ki. Hétvégén is tanulni kell már felsőben.

ápr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, felétek milyen a napközi/tanulószoba, de nálunk katasztrófa volt, a jó tanulókat igyekezték “kimenekíteni” valamilyen indokkal, mert a sok neveletlen, hangoskodó, 2-es átlagú Rikárdótól lehetetlen volt tanulni, a felügyelő tanár meg nem csinált semmit, néha még bent se volt a teremben, nemhogy fegyelmezzen, pláne ellenőrizze, kikérdezze a leckéket. Mondjuk sajnos ez egy elég rossz hírű általános iskola volt.
ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nálunk már felvételnél kimondatlanul diszkriminálva csinálják meg az osztályokat. A Rikárdók B-sek, a normalis nevűek A-sok, ezt már akkor láttam mikor megkaptuk a névlistákat, hogy ki melyik osztályba kerül.

De szerintem is csak felügyelet a napközi.

Lehet este 8 ig tanulni iskola/munka után vacsorával a közepén.

ápr. 16. 14:07
 15/18 anonim ***** válasza:

"Mondjuk sajnos ez egy elég rossz hírű általános iskola volt."

Én tanítottam nem olyan rossz hírű általános iskolában és katasztrófa volt a tanulószoba. Felsőben már így hívták nálunk. Alsóban napközi, ahol minden osztálynak volt napközis tanítónénije. Felsőben mindennap más volt a tanulószobás, épp ezért nem lehetett rendszert kialakítani. Ráadásul a rossz tanulóknak kötelező. Nagyjából annyiból állt, hogy az ember próbálta valahogy megakadályozni, hogy egymásban és a teremben kárt tegyenek. Semmi fegyelmezőeszköz nem volt már: az iskola vezetősége is magasról le...ta, hogy mi van, hiába jeleztem, mikor még ott tanítottam. A normális, tanulni akaró gyerekek menekültek onnan. Semmi értelme nem volt, csak gyerekmegőrző.

Persze, ez nagyban függ az intézmény hozzáállásától, de jó eséllyel nem tanulnak semmit. Sajnos muszáj lesz vele külön tanulni.

ápr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Itt a napközi egy gyerek megörző, leckét sem csinálják meg.
ápr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%
Csak alsóban voltam napközis, de akkor is csak a lecke elkészültét ellenőrizte a tanár, a tartalmát nem. Volt olyan tanár, aki pénteken nem is engedte (!) megírni a házit, helyette játszani kellett (ránk szólt, ha leckeíráson kapott minket, hiszen arra ott lesz a hétvége - nagyon utáltam érte, mert ez azt jelentette, hogy otthon vacsora előtt még írhattam a leckét, miközben az ovis-bölcsis kistesók ott randalíroztak körülöttem).
ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki hiszi azt, hogy a napközi önálló tanulást segít elő:DD Ugyanolyan, mint egy tanóra, a tanár kiadja a feladatot, ami fel van írva, lehet kérdezni, kérdez ő is, magyaráz, kihív táblához és ellenőrzi, amit tudni kell. Mivel 4-es, ezért ritkán felelnek, ha mégis, minimális anyagból, amit az értelmesebbje már órán megjegyez, napköziben max át kell nézni, és verset is ki szoktunk kérdezni. Nyilván önálló munka elvárt, de ezt csak a jobbak tudják hozni. Napközi végén jönnek a gyerekek sorban, hozzák a munkájukat, át vannak nézve, hibák kijavítva(újraíratva).. Kb olyan, mint egy normális tanóra, sőt, igazából személyreszabottabb, mert egy tanár sem nézi meg, jól másolt-e a gyerek a tábláról.. Itt megnézik.


Ugyanazt csináljuk, mint egy szülő otthon, csak felületesebben, mert több a gyerek, illetve itt nehezebb tanulniu verset, mert nem mondhatja mindenki hangosan a saját tempójában, hanem csendben magukban, meg néha közösen kell.


4-ig viszi a gyereket a napközi alaposan(már ahol, mert tudom, hogy sok suliban kb csak játék van és nem is láttamozzák a leckéket, akinek megvan jó, akinek nem, vagy hibás, az úgy járt..), ötödikben muszáj, hogy a szülő megtanítsa tanulni, jegyzetelni, ismételni hangosan, de a legtöbb, ép gyerekben ilyenkor kellő intelligencia mellett és hát 11 évesen van bennük kötelességtudat is, hogy ezt össze tudják hozni önállóan. A többieknek problémájuk van és még több segítség kell nekik.

ápr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!