Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányomnak nagyon...

4 éves kislányomnak nagyon vékony, töredezett haja van. Mivel lehetne javítani?

Figyelt kérdés
Multivitamint adok neki minden nap, egészségesen eszik. Hetente 1x mosom a haját, Schauma Kids samponnal. Fél évente vágatunk a végéból, kb váll alá ér neki. Kevés, vékony és töredezett haja van. Az oviban nem szeretik, ha ki van engedve, folyton össze kell kötni. Vágassam neki rövidre? Vagy van számára valamilyen hajpakolás?

ápr. 16. 08:06
1 2
 1/11 Andi80018 ***** válasza:
100%

Sajnos szerintem ez genetika lesz.

Tiétek milyen? Nem hiszem, hogy ennyi idősen bármit is lehetne vele tenni. Halolajat kap? A fiamnak szebb lett haja tőle, neki pl. száraz volt, most pedig szép puha. Bár ez is már kétszer ennyi idősen.

Meg kellene próbálni rövidebb, dúsabb hatást keltő frizurát vágatni. Esetleg hozzáértő hajgyógyászt meg lehet kérdezni, valamilyen gyógynövény segítene-e esetleg.

ápr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem 6 hetente kellene egy picit vágatni belőle.
ápr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha töredezett,akkor a töredezést le kell vágni.

Vashiányos lehet,érdemes vérképet csináltatni.

Ha nagyon vékonyszálú,akkor nem elég félévente vágatni. Az én lányomnak vastagszálú,dús haja van és így is havonta jár velem fodrászhoz vágatni a végéből.

ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a családban mindenkinek ilyen volt a haja gyerekként :D Csak azzal a különbséggel, hogy a vállig sem ér 6évesen, mert nem nő addig.


olyan 6éves kor fele kezd el nálunk mindenkinek, magától erősödni.

ápr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azon, hogy kevés és vékonyszálú sehogy. Az genetika. Egy jó fazonnal kicsit lehet dúsítani optikailag. A töredezést rendszeres vágással és hidratálással lehet javítani, nálunk a Garnier hair food vált be a 6 évesnél (hosszú, vékony szálú a haja, a vége hajlamos a szárazságra, emiatt töredezett amíg nem használtuk).
ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, nekem is eléggé silány a hajam, de gyerekkoromban még nagyon szép vastag, dús volt. Ki fogjuk próbálni a fent javasolt dolgokat, csak eddig szkeptikusan álltam hozzá a felnőtt ápolószerekhez kisgyereknél.
ápr. 16. 10:10
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Pedig az összefogás segít a töredezettség elkerülésében. Ne mindig ugyanúgy persze. A fonás jobb. Azt lehet variálni is, a kislányok általában szeretik a frizurázkodást. Persze pár perccel tovább tart reggel, mint kifésülni és lógni hagyni. Gyerekként addig tiltakoztam ellene, amíg egyszer méz/lekvár (erre nem emlékszem pontosan) ragadt bele és nagyon fájt, amikor anyukám délután kifésülte mielőtt hazavitt. Az óvónők nem szivatni akarnak vele, hanem az ilyesmit elkerülni (festés, gyurmázás, szaladgálás során is jobb, ha nem lóg a szemébe).
ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Étrend, vízfogyasztás, hajápolási szokások okozhatják elsősorban. Az ő esetében elsősorban a hajszárító, mert hajvasaló és egyebek még nem jönnek szóba. A redszeres összefogás szerintem pont roncsolja. A töredezett rész levágása után 4-6 hetente vágás.
ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a kislány egészséges, nincs vitaminhiánya, akkor esélyesen genetika lesz a dologban, pláne ha neked sincs nagy sörényed.

A meleg idő közeledtével én azért heti kétszer mosnám neki, ha nincs hatalmas lobonca, akkor is csúnyán alá lehet izzadni, ami nem tesz jót a fejbőrnek és a hajhagymáknak, ha egy hétig gyülemlik.

Amúgy ez igazából semmi extra, sok embernek van kevés és/vagy vékonyszálú haja. Ne ültesd el benne az emiatti félelmet, ne emlegesd neki, hogy kevés meg ilyenek. A kisgyerekek maguktól nem fognak emiatt problémázni, majd esetleg kamaszkorban.

ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha kórosnak látod, akkor pajzsmirigyet is nézess a vérképben.

De szerintem vashiány nagy eséllyel lehet,nekem gyerekkoromban-tinikoromban az volt és ronda hajam volt. Kb 20 éves korom óra csinálok kúrákat,nézetem a vérképemet és mióta nincs vashiányom nagyon szép a hajam.

ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!