Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor télapó jön ma vagy...

Most akkor télapó jön ma vagy a Jézuska?

Figyelt kérdés
Mit mondjak a 2 évesemnek? Jó, Mikulás már volt. És most? Az apja szerint Jézuska.
2010. dec. 24. 13:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Pontosabban mi keverve ünnepeljük a karácsonyt a magyar és a görög kultúrával.

A görögöknél a "Télapó" (Vaszilisz)dec. 31-én hozza az ajándékokat.

Nálunk (hogy mindkét népből legyen, mivel a feleségem görög, én meg magyar) úgy ünnepeljük, hogy 24-én kapják a kicsik az ajándékot, de Vaszilisz, vagyis a Télapó hozza.

Este.

2010. dec. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Jézuska hozza az ajándékot.Igen az Ö születése napját ünnepeljük.Miért nem hozhatná ettöl az ajándékot.Nem ma született hanem soksok évvel ezelött :)
2010. dec. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Érdekes, nem is gondoltam hogy ilyen sok mindenkit érdekel ez a kérdés :)

Egyébként, az este nálunk ugy zajlott, hogy a kislányunkkal kimentünk a konyhába, addig az apukája odarakta az ajándékokat a fa alá és csilingelt egy csengővel, bementünk, és lám, jött a Jézuska. Aztán megjüttek a szüleim, és egyből a kezünkbe adták az ajándékokat. Hát az én gyerkőcömet is csak az ajándékok érdekelték, nem az hogy honnan van.

Boldog karácsonyt :)

2010. dec. 25. 13:02
 14/14 anonim ***** válasza:
҉
2010. dec. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!