Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire utalhat, ha a gyerekem...

Mire utalhat, ha a gyerekem sosem beszélt magáról E/3-as személyben?

Figyelt kérdés
(tehát sosem mondott olyat, hogy Kriszti ideteszi, Baba odamegy, meg hasonlók), első pillanattól - mióta beszél - úgy fogalmazott, hogy "ideteszem", "odamegyek" én ezt csinálom, én azt csinálom?
2011. ápr. 3. 15:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
A gyereked egy zseni.
2011. ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Köszi, köszi. pont ezt vártam :))))))))))))))))))))))



de most komolyan...?

2011. ápr. 3. 15:56
 3/26 anonim ***** válasza:

Enyém se beszélt soha életében egyes szám harmadik személyben. Hozzáteszem 4 évesen már pszichológushoz jártunk, viselkedészavarral. A szakember kiderítette a viselkedészavar hátterét, ami nem más mint korához képest jelentősen magasabb IQ. Én annyira kimondottan nem voltam emiatt boldog. Tény mindenki ovis kora előtt megállapította, hogy mennyire okos, de sajnos emiatt neki problémái voltak lettek meg még vannak is.

Remélem azért nálatok nem így lesz. Meg hogy ezz a fajta beszéd nem utal ilyenre csak véletlen egybeesés.

2011. ápr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
3 gyermekem van, belőlük 2 már beszél. Soha egyikőjük sem beszélt magáról E/3-ban. Először nem is értettem a kérdésed.
2011. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Mármint, hogy ez most annyira különleges? Nekem természetes volt, hogy nem így beszéltek a gyerekeim.

Utolsó voltam.

2011. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, hogy milyen idős korától beszél. Mert nyilván egy két évesnél kevésbé meglepő, mint mondjuk pl egy 15 hónapostól...

A lányom egyébként 1 évesen már használt egyszerű mondatokat és eleinte E/3-ban értekezett magáról. 18 hósan több tagmondatos mondatokat használt, de még előfordult, hogy néha E/3-ban említette magát. Aztán kb 20-21 hós korára ez teljesen elmaradt, onnantól mindig E/1-ben beszélt magáról.

2011. ápr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Én fiam még nem beszél, róla nem tudok nyilatkozni.

De a kis barátnőjét soha nem hallottam hogy E/3 beszélt volna magáról.

2011. ápr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
azt nem tudom az ő IQ-ja mennyi lehet, de mondják, hogy nagyon értelmes, meg egy igazi felfedező .((( Van vele elég bajunk :)))))
2011. ápr. 3. 16:32
 9/26 A kérdező kommentje:
csak azért furcsálltam, mert ismerek több 2.5 évest aki még úgy beszél, hogy Peti szomjas. Én meg kérdeztem az anyját, hogy melyik Peti?!?!!? Hát, ő.... Nekem le sem esett hogy a gyerek magáról beszél, mert ennyi idősen már nem szoktak így beszélni magukról és utána jöttem rá, hogy de fura a gyerekem sosem e/3-azott. Ezért gondoltam megkérdezlek Titeket erről.
2011. ápr. 3. 16:34
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
elsősorban azok a gyerekek beszélnek E/3 személyben akikkel a szüleik is így beszélnek: "pistike most megmossa a kezét" és nem azt mondják: hogy mosd meg a kezed.
2011. ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!