Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire utalhat, ha a gyerekem...

Mire utalhat, ha a gyerekem sosem beszélt magáról E/3-as személyben?

Figyelt kérdés
(tehát sosem mondott olyat, hogy Kriszti ideteszi, Baba odamegy, meg hasonlók), első pillanattól - mióta beszél - úgy fogalmazott, hogy "ideteszem", "odamegyek" én ezt csinálom, én azt csinálom?
2011. ápr. 3. 15:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
29%

Az első vagyok. Iróniából írtam, mert tudtam erre számítasz. De szerintem semmi köze az intelligenciához, ahogy néhány előző is megírta.


Az anyák 100%-a szerint zseni az ő gyereke :) A pszichológusok meg sokszor keverik a deviáns viselkedést a zsenialitással. Külön szeretnek is pedálózni egy-két esettel, de a feltalálók, művészek, tudósok, stb. nagy része azért nem volt alkoholista, depressziós stb. stb. hanem átlagemberek, akik rengeteget foglalkoztak egy adott dologgal.

2011. ápr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek azzal, hogy a szülők "miatt" beszélnek így a gyerekek, mármint E/3 személyben. Ugyanis, én is elkövettem ezt a hibát, én is sokszor mondtam, hogy pl. Áron most eszik, aztán alszik. Gondoltam, ez olyan aranyosan hangzik, aztán rájöttem, hogy marhaság volt így beszélni vele saját magáról! Most 2.5 éves és még most is hallhatók tőle ilyen szavak, mondatok! De amúgy érdekes, hogy olyan szavakat is furán mond, mint pl. hogyha azt akarja, hogy vegyem fel, akkor azt mondja: "felveszlek" vagy ha nem akar hajat mosni, akkor azt mondja: "nem mossuk meg a hajadat". Próbálom erről leszoktatni, mindig kijavítom a beszédét, talán majd ősszel az ovi is rásegít!
2011. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Kedves első. Normális szülő nem hiszi, hogy zseni a gyermeke. Ez borzalmas nagy hülyeség. Gondolom pszichológus vagy, hogy ennyire tudod, hogy ők mit mivel kevernek, sőt a nagy tudósainkat is ismerted.

Mindezek tudatában én azt mondom, ha felmerül egy csúnya szóval zseni kategóriába felmerulő gyerek esete az ilyen szülők, mint te, persze legnagyobb naivitásommal elhiszem hogy szülő vagy, szóval azzal jon, hogy a pszichológus téved és hogy a szülő akarja annak látni stb stb. Nem is értem minek ehhez a szakirányhoz diploma..Ezt max mind irígységből mondha, amire egyáltalán nincs oka, mert nem tudja milyen nehézségekkel jár ez. Csak egy mondatot szűr ki, és irígysége és butasága úrrá lesz rajta és elitél valamint felülír egy szakvélemyényt. Hidd el vannak ilyen gyerekek, vannak iq tesztek vannak szakemberek és emelett problémák....

Persze én nem azt mondom, hogy aki igy beszél mint a kérdező gyereke kiemelkedő lenne, hisz nem hiszem hogy olyan nagy dolog, én csak leírtam, hogy az enyém is ilyen volt az egyik. A másik nem.

2011. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%
Hát azt, hogy nem droidot szültél ;)
2011. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Nincs ebbe semmi különös így tanulta a környezetétől.
2011. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Kedves 87%-os. Elmondanád, hogy a te gyermeked miben zseni és ez milyen nehézségekkel jár nektek?
2011. ápr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 64%-os. Vannak IQ-tesztek, tudod. Hogy is magyarázzam, egy átlagosnál alacsonyabb szintű felnőtt IQ-ját érte el 3 teszten. Ja, és nem mondtam hogy a gyerek zseni, csak csúnya szóval asszociáltam, valamint vázoltam, hogy ez korántsem áldás, és hogy értelmes ember nem irigykedik.

Most, hogy konkrétan miben nyilvánul meg és, hogy milyen problémáink vannak, azok a mieink és nem áll szándékomban sem most sem máskor megosztani a nagyközönséggel. Ez a miénk és ennyi. Nem is ez volt konkrétan a kérdés, a kérdező sem erre kíváncsi, mint már írtam korábban. Sőt nemtudom ismételni magam, hogy nem azt jelenti, ha valaki nem beszél E/3 személyben , hogy velük is ez van. Velünk így történt és kész. Kérdés-válasz. Hogy is magyarázzam, ez olyan ha megkérdik fáj a torka mi lehet vele, egyik válaszoló a saját tapasztalatát írja le, hogy semmi csak egy kis vírus lehet, míg a másik válaszoló megint a sajátját, hogy tüszős mandula gyulladás, mivel nálunk mindig ez lett a torokfájásból.

2011. ápr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem irigykedek, de mostanában nagyon nagy divat lett azt mondani a figyelemzavaros és viselkedészavaros gyerekekre, hogy átlagon felüli intelligenciával rendelkeznek, a szülők és pszichológusok körében is.


Pszichológus hallgató vagyok egyetemen és engem tényleg érdekel ez a téma. Ezért szeretném megkérdezni mégegyszer, hogy a gyereked miben zseni és ez milyen nehézségekkel jár nektek és örülnék ha küldenél egy részletes választ, akár privátban is! :)

2011. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
49%

Ha pszichológus hallgató vagy az egyetemen akkor nem zseninek neveznéd, nemtudom hanyadik kérdésedben nem írnád felül a pszichológusok szakvéleményét, miszerint ezt meg azt kevernek, és nem hinném, hogy 64 százalékod lenne, hisz egy pszichológus, akár hallgató is, tudja forgatni úgy a szavakat úgy, hogy nem lenne ennyire lepontozva.

Szóval nekem sántít a dolog, de nem is lényeges, hisz mondtam, hogy ez a dolog a miénk, nem a kérdéshez tartozik már amiről épp most is írok. Ez a mi családunké, a nevelőké valamint a pszichológusunkké ez a probléma.

Ha hallgató vagy, úgyis fogsz találkozni ilyen esettel, kizárt hogy nem. És ha igen, akkor majd ott emlékezz a 87 százalékos válaszolóra, hogy miért is nem olyan dolog ez amit idegen emberek előtt nagy dobra verne a szülő.


Sok sikert a tanulmányaidhoz, én befejeztem az offolást, hisz nem erre kíváncsi a kedves kérdező.

2011. ápr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy akkor az a kulcs, hogy én sosem mondtam hogy "megmossuk Kriszitke kezét". Lehet hogy akkor emiatt? Köszi a sok választ, bár eléggé elkanyarodott a beszélgetés ..O
2011. ápr. 4. 13:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!