Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy csináljam, hogy végre...

Hogy csináljam, hogy végre sikerüljön?

Figyelt kérdés

2 és fél éves a kicsim, nagyon-agyon okos, szépen beszél. a szobatisztaság nem megy. Az sem érdekli ha egy órája kakiban van. Érzi, ha kell pisilnie, van hogy megáll a szoba közepén és mondja, mindjárt megyek, csak pisilek. Ha nem adok rá pelust,(amit mindíg kér), pisilés közben mondja , hogy pisilek.

Hogy csináljam, hogy végre sikerüljön?


2011. ápr. 4. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Várj még egypár hónapot. Hogy megy a fürdes elötti pisilés?
2011. ápr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk. A lányom ha kakis volt a pelus el is szaladt, ordított, hogy nem kell csere... Eleinte erőszakkal kicseréltem, majd benne hagytam. Órákig képes volt a kakis pelusban lenni. Bugyiról hallani sem akart. Meglátta a bilit - ordított. Próbáltam a jutalmazós-matricázós módszert - hatástalan. Most nagyon szomorú anya - hatástalan. Egy rémálom volt.


Február végén elmentünk az oviba, hogy megérdeklődjem, hogy mikor, hogyan lehet beíratni, mikor mehet, stb.

Kiderült, hogy üresedés van, ezért a 3. szülinapja utáni napon beveszik. Április közepén. Viszont van egy gond, a szobatisztaság. Elmagyaráztam a gyereknek, hogy ha akar menni oviba (márpediglen nagyon akar), a többi gyerek közé játszani, akkor ezt a problémát meg kell oldanunk.

Másnap már ő mondta, hogy bugyit vegyünk fel. Nem mondom, hogy nincsenek balesetek, de most ott tartunk, hogy napközben (az addig erősen utált) wc-szűkítővel pisil, kakil a wc-be.


Próbálj meg valami célt kitűzni számára, nálunk ez lett az ovi.

Ha belepisil/kakil a bilibe/wc-be ragaszthat egy matricát a falra (betelik a kép, ajándékot kap).

Pisilés közben/utána ültesd rá a bilire. Mond neki, hogy ezt a nagyok így szokták, ha megy pár csepp a bilibe, jutalmazd meg (akár csak szóval). Beszéld meg vele, hogy legközelebb egy kicsit előbb szóljon.

A legnehezebb része, hogy ne keseredj el, ne szidd le. Kitartás, én még nem láttam 18 éves pelusost :)

2011. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy butaságot fogok tanácsolni, de az én fiam is vígan elvolt a kakis-pisis pelusba, míg anya ki nem cserélte. A biliről hallani sem akart. Egy nap kipersegett fenékkel hoztam haza a bölcsiből, mert valószínűleg soká cseréltek rajta pelust. Annyira felmérgeltem magam, hogy másnap vettem egy wc-szűkítőt, s itthon levettük a pelust. Kétóránként ráültettem a wc-re, s minden egyes alkalommal pisilt, illetve a kaki is oda ment. Egy hétre rá megunta, hogy anya állandóan pisiltetni akarja, akkor volt egy három napos periódus, mire anya felfogta, hogy nem akar ráülni a kisfia a wc-re (persze, ha ráültettem, akkor volt pisi/kaki). Szóval ő vissza tudta már tartani, csak leülni nem akart. Ekkor elővettem a bilit, mert gondoltam, ha látja a végeredményt, hátha lesz hajlandósága is. Azóta is kétóránként megkérdezem, kell e pisilni, kakilni. Ha a válasz egyértelmű nem, akkor nem erőszakoskodom tovább. Február közepén kezdtük. Két hete a bölcsiben is pelus nélkül van (előtte egy hetet itthon betegeskedtünk), a múlt héten már szólt, ha pisilni/kakilni kellett, tegnap éjjel pedig felébresztett, hogy neki pisilni kell. S pisilt is.

A történethez hozzátartozik, hogy már tavaly decemberben is száraz pelussal ébredt reggel és délben is egyaránt.

Szóval az, hogy vígan elvan a kakis pelusban, nem biztos, hogy azt jelenti, még nem érett rá. Lehet, hogy csak "elfoglalt", s nincs ideje ilyen butaságokkal foglalkozni. Próbáld meg, hogy pár hétre leveszed a pelust, s rendszeresen ráülteted a wc-re. Mondd, hogy a nagylányok/nagyfiúk így csinálják. Aztán hátha. Nálunk pl. előbb szólt a kakiért, s három hét is eltelt, mire a pisit is jelezte. Ne várj arra, hogy ő kérje a bugyit. Ha ráülteted a wc-re, s pisil, akkor nyert ügyed van. Próbáld meg a rutinba becsempészni (reggel ébredés után, séta előtt, déli lefekvés előtt, délutáni ébredéskor, délutáni séta előtt - nagyjából kétóránként).

2011. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!