Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen büntetést adnàto...

Milyen büntetést adnàtok 5 és fél éves fiatoknak, ha nem fogad szot?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Én általában kijelölök egy bünti helyszínt. Nálunk ez a tetőtérbe vezető lépcső 1. foka. Ott kell egyedül ülnie x ideig. Így van arra ideje, hogy átgondolja mit csinált, és ha sikerült átgondolni és letelt az-az x idő akkor szépen jöjjön oda hozzám, mondja el, hogy legközelebb hogyan nem szabad viselkedni és kérjen bocsánatot.


Nálunk ez bevált. :)

2011. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire súlyos a bűne. Ha csak kisebb engedetlenség, akkor megbeszéljük, hogy ezt nem szabad, így nem lehet csinálni, mert....

De ha hisztériázik, meg kifordul magából, akkor be kell mennie a szobájába (néha kisebb segítséggel), és addig nem jöhet ki, amíg nem tud rendesen viselkedni. Változó az időtartam, van, hogy 5 perc múlva már mosolyogva jön, hogy többet nem csinál ilyet, de van, hogy fél óráig is puffog bent magában. néha benézek (nincs bezárva, csak be van csukva az ajtó, bármikor kijöhet), szóval néha benézek, és megkérdezem, gondolkodott-e, és tudja-e már, miért haragudtam rá. Tudni végülis mindig tudja, de hagyom, hogy bent kipuffogja magát. mikor megnyugodott, és kijön, még átbeszéljük a dolgot, ha szükség van rá.

2011. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is szobábaküldés van. Változó, meddig marad bent, amíg kipuffogja magát.
2011. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!